Zaniepokojeni sąsiedzi wezwali pomoc. Interwencja służb ratunkowych w Narolu

fot. OSP Narolfot. OSP Narol

Do jednego z bloków w Narolu dzisiaj (19.10) około godziny 13 podjechali strażacy i policjanci wezwani przez mieszkańców. Sąsiedzi zaniepokoili się, ponieważ od pewnego czasu nie widzieli lokatorki mieszkania.

Dzisiaj przed godziną 13:00 strażacy oraz policjanci zostali zadysponowani na ulicę Warszawską w Narolu. Służby zaalarmowali zaniepokojeni sąsiedzi gdyż mieszkała tam osoba starsza z którą nie było żadnego kontaktu, a w środku było słychać jej dzwoniący telefon.

Po dojeździe na miejsce policji z Horyńca Zdroju zapadła decyzja o wejściu do mieszkania przez okno gdyż nie było innej możliwości dostania się do środka.

- Nasi strażacy nie wyrządzając szkód materialnych otworzyli okno mieszkania umożliwiając wejście do środka. Jednak w środku policjanci nie znaleźli nikogo. – informują strażacy z Narola

Okazało się, że starsza kobieta była na zakupach i po kilku minutach wróciła do mieszkania.

- Tym razem na szczęście niczyje życie nie było zagrożone, ale na pewno brawa należą się dla czujnych sąsiadów którzy reagują odpowiednio gdy zachodzi podejrzenie, że osobie mieszkającej samotnie grozi niebezpieczeństwo. Apelujemy do wszystkich, aby właśnie taką postawą się wykazywać i obejmować troską i odpowiednim zainteresowaniem osoby starsze i osoby mieszkające samotnie. – apeluje OSP Narol

fot. OSP Narolfot. OSP Narol

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia