Burze nie odpuszczają. Znów zalało ulicę Unii Lubelskiej w Lubaczowie [ZDJĘCIA]

fot. KP PSP Lubaczówfot. KP PSP Lubaczów

Dzisiaj w nocy nad Lubaczowem przeszła mocna ulewa. Zalana została część ulic. Strażacy musieli wypompowywać wodę z budynków.

Po tym jak we wtorkowy wieczór przez powiat lubaczowski przeszła potężna nawałnica, w środę w nocy znów mocno padało i musieli interweniować strażacy. Ponownie zostało zalane skrzyżowanie ulic Unii Lubelskiej i Marii Konopnickiej, co systematycznie zdarza się przy większych ulewach. Podtopione zostały także budynki na ul. Conrada-Korzeniowskiego, Grota-Roweckiego oraz Dolnej. 

Jak informuje rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie mł. bryg. Wiktor Serafin łącznie wczoraj strażacy interweniowali 4 razy. Ich działania polegały na wypompowywaniu wody z piwnic budynków.

Również dzisiaj konieczne były interwencje strażaków.  Usuwano wodę z budynków usytuowanych przy ulicach Słowackiego oraz Sikorskiego w Lubaczowie.

fot. KP PSP Lubaczówfot. KP PSP Lubaczów

fot. KP PSP Lubaczówfot. KP PSP Lubaczów

Nadal mogą wystąpić burze

Dzisiaj również mogą wystąpić burze z gradem. Meteorolodzy IMGW wydali ostrzeżenie I stopnia.

- Obserwowane i prognozowane są nadal opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami od 25 mm do 40 mm. Opadom po południu mogą towarzyszyć burze z porywami wiatru do 65 km/h. Możliwy grad.- ostrzega IMGW

Ostrzeżenie jest ważne dzisiaj od 09:00 do 18:00.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.