Sprzedawali nielegalne papierosy i alkohol. Namierzyli ich pogranicznicy z Lubaczowa

fot. BiOSGfot. BiOSG

W piątek (10.03) funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Lubaczowie skontrolowali stoiska handlowe na jarosławskim targowisku. W wyniku kontroli ujawnili wyroby bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 36 tys. zł.

Sklep spożywczy, mięsny, a także lokale usługowe – to tutaj mundurowi ze Straży Granicznej ujawnili nielegalne papierosy oraz alkohol. Wyroby bez polskich znaków akcyzy posiadało troje obywateli Polski oraz Ukrainka.

Rekordzistką w posiadaniu nielegalnych towarów okazała się 64-letnia Polka, u której strażnicy graniczni zabezpieczyli ponad 2 tys. paczek papierosów o wartości przekraczającej 31 tys. zł oraz blisko 10 litrów alkoholu. Towary były ukryte w sklepie spożywczym oraz na terenie posesji kobiety, często w trudno dostępnych i niecodziennych miejscach.

Niechlubnym procederem zajmowały się również pozostałe osoby, u których także znaleziono nielegalne papierosy i alkohol. Łącznie funkcjonariusze SG ujawnili wyroby bez znaków akcyzy skarbowej o wartości przekraczającej 36 tys. zł.

- Wobec wszystkich ujawnionych osób mundurowi z SG prowadzą dalsze czynności. Za posiadanie wyrobów bez polskich znaków akcyzy skarbowej grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i przepadek posiadanego nielegalnie towaru. - informuje Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Zdjęcia: BiOSG

Źródło: BiOSG

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.