V Międzyszkolny Turniej Wiedzy Leśnej “Leśne Potyczki”. Znamy zwycięzców

fot. MBP Lubaczówfot. MBP Lubaczów

W środę 11 października w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaczowie rozstrzygnięto V Międzyszkolny Turniej Wiedzy Leśnej “Leśne Potyczki”, którego organizatorem było Nadleśnictwo Lubaczów oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie.

“Leśne Potyczki” adresowane do uczniów klas VI – VIII szkół podstawowych z terenu powiatu lubaczowskiego, powstały w celu rozwijania zainteresowań przyrodniczych, kształtowania postaw proekologicznych oraz zachęcania dzieci i młodzieży do zdobywania wiedzy i umiejętności przyrodniczo – leśnych. Tegoroczna edycja Turnieju połączona została z dwudziestoleciem zorganizowanej działalności edukacyjnej Lasów Państwowych. Z tej okazji, to cieszące się dużym zainteresowaniem wydarzenie edukacyjne, zostało podzielone na dwie części.

W pierwszej części w konkurencjach wzięły udział trzyosobowe drużyny reprezentujące następujące szkoły: Szkołę Podstawową nr 1 w Lubaczowie, Szkołę Podstawową nr 2 w Lubaczowie, Szkołę Podstawową w Krowicy Samej oraz Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Horyńcu- Zdroju. Tradycyjnie, jak co roku, uczestnicy musieli zmierzyć się z pytaniami teoretycznymi i zagadkami z zakresu wiedzy leśnej oraz zadaniami praktycznymi takimi jak: rozpoznawanie gatunków drzew, szyszek, zwierząt, grzybów, śladów i tropów.

Rozgrywkom poprowadzonym Daniela Pilipa towarzyszyły mobilizujące emocje. Pomimo że konkurencje nie były łatwe, każdy uczestnik dzielnie przebrnął przez wszystkie zadania. Ostatecznie tytuł “Mistrza Wiedzy Leśnej” zdobyła Szkoła Podstawowa im. Poety ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej. Członkowie drużyny odebrali z rąk Organizatorów vouchery na kwotę 400 zł dla każdej osoby oraz nagrody rzeczowe, a dla Szkoły wywalczyli bon w wysokości 800 zł. Nie tylko zwycięzcy, ale również wszyscy uczestnicy otrzymali zasłużone dyplomy i upominki, które będą stanowiły miłą pamiątkę z udziału w Turnieju.

Oto lista nagrodzonych szkół:

  • I miejsce, tytuł “Mistrz Wiedzy Leśnej”: Szkoła Podstawowa im. Poety ks. Jan Twardowskiego w Krowicy Samej,
  • II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Obrońców Lubaczowa w Lubaczowie,
  • III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 im. gen. Stanisława Dąbka w Lubaczowie,
  • IV miejsce: Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Horyńcu Zdroju.

- Druga odsłona Turnieju dostarczyła mnóstwo radości i pozytywnych wrażeń, ponieważ do rywalizacji przystąpili nauczyciele przygotowujący uczniów do Turnieju oraz członkowie komisji z Nadleśnictwa Lubaczów, którzy podzieleni na dwie drużyny prezentowali swoją spostrzegawczość, kreatywność i wiedzę w konkurencjach tj. rozpoznawanie za pomocą zmysłu smaków darów lasu czy układanie puzzli wieloformatowych. W drugiej części Turnieju najważniejsza była dobra zabawa i to właśnie ona udzieliła się uczestnikom “Leśnych Potyczek”. - podsumowuje MBP w Lubaczowie

Zdjęcia: MBP Lubaczów

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia