Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaczowie „Mistrzami Wiedzy Leśnej”

fot. MBP Lubaczówfot. MBP Lubaczów

We wtorek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie odbył się Międzyszkolny Turniej Wiedzy Leśnej „Leśne potyczki”. Tytuł „Mistrza Wiedzy Leśnej” zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie.

W tym roku do udziału w Turnieju zgłosiło się 5 szkół z terenu powiatu lubaczowskiego, które rywalizowały o tytuł „Mistrza Wiedzy Leśnej”, były to: Szkoła Podstawowa Nr 1 w Lubaczowie, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Lubaczowie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lisich Jamach, Szkoła Podstawowa w Starym Dzikowie, Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Horyńcu Zdroju.

Podczas Turnieju młodzież wykonywała zadania praktyczne z wiedzy leśnej, rozpoznawanie szyszek, ulistnionych gałązek, tropów zwierząt, krajowych gatunków ptaków, które losowane były z kosza wiedzy, skrzyń i skrytek. Rozgrywkom towarzyszyły wielkie emocje, które udzielały się wszystkim uczestnikom turnieju.

Tytuł „Mistrza Wiedzy Leśnej” zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie, uzyskując także nagrodę pieniężną dla swojej szkoły. Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Nadleśnictwo Lubaczów oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Lubaczowie.

Turniej adresowany był do uczniów klas VI – VIII szkół podstawowych z terenu powiatu lubaczowskiego. Konkurs miał na celu zachęcanie uczniów do zdobywania i poszerzania wiedzy leśnej, doskonalenie umiejętności rozpoznawania krajowych gatunków roślin, zwierząt oraz runa leśnego, kształtowanie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowań przyrodniczych i postaw proekologicznych, integrację uczniów i wymianę doświadczeń między szkołami w zakresie edukacji leśnej.

Zdjęcia: MBP Lubaczów

DSC_0452.jpgDSC_0460.jpgDSC_0470.jpgDSC_0473.jpgDSC_0475.jpgDSC_0477.jpgDSC_0482.jpgDSC_0488.jpgDSC_0513.jpgDSC_0532.jpgDSC_0552.jpgDSC_0555.jpgDSC_0600.jpgDSC_0756.jpg

Źródło: MBP Lubaczów

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.