Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaczowie „Mistrzami Wiedzy Leśnej”

fot. MBP Lubaczówfot. MBP Lubaczów

We wtorek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie odbył się Międzyszkolny Turniej Wiedzy Leśnej „Leśne potyczki”. Tytuł „Mistrza Wiedzy Leśnej” zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie.

W tym roku do udziału w Turnieju zgłosiło się 5 szkół z terenu powiatu lubaczowskiego, które rywalizowały o tytuł „Mistrza Wiedzy Leśnej”, były to: Szkoła Podstawowa Nr 1 w Lubaczowie, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Lubaczowie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lisich Jamach, Szkoła Podstawowa w Starym Dzikowie, Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Horyńcu Zdroju.

Podczas Turnieju młodzież wykonywała zadania praktyczne z wiedzy leśnej, rozpoznawanie szyszek, ulistnionych gałązek, tropów zwierząt, krajowych gatunków ptaków, które losowane były z kosza wiedzy, skrzyń i skrytek. Rozgrywkom towarzyszyły wielkie emocje, które udzielały się wszystkim uczestnikom turnieju.

Tytuł „Mistrza Wiedzy Leśnej” zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie, uzyskując także nagrodę pieniężną dla swojej szkoły. Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Nadleśnictwo Lubaczów oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Lubaczowie.

Turniej adresowany był do uczniów klas VI – VIII szkół podstawowych z terenu powiatu lubaczowskiego. Konkurs miał na celu zachęcanie uczniów do zdobywania i poszerzania wiedzy leśnej, doskonalenie umiejętności rozpoznawania krajowych gatunków roślin, zwierząt oraz runa leśnego, kształtowanie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowań przyrodniczych i postaw proekologicznych, integrację uczniów i wymianę doświadczeń między szkołami w zakresie edukacji leśnej.

Zdjęcia: MBP Lubaczów

DSC_0452.jpgDSC_0460.jpgDSC_0470.jpgDSC_0473.jpgDSC_0475.jpgDSC_0477.jpgDSC_0482.jpgDSC_0488.jpgDSC_0513.jpgDSC_0532.jpgDSC_0552.jpgDSC_0555.jpgDSC_0600.jpgDSC_0756.jpg

Źródło: MBP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane