Marek Chmiel ponownie wygrał konkurs na dyrektora LO w Lubaczowie

Marek Chmiel fot. archiwum MBP LubaczówMarek Chmiel fot. archiwum MBP Lubaczów

Marek Chmiel po raz drugi wygrał konkurs na dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie. Zastąpi on Zbigniewa Hypiaka, który zarządzał liceum od 1990 roku.

Przypomnijmy, że 31 sierpnia Zarząd Powiatu w Lubaczowie ogłosił konkurs na dyrektora lubaczowskiego „ogólniaka”.  W sumie do 25 września zgłosiło się dwoje kandydatów. W celu wyłonienia nowego dyrektora Zarząd Powiatu 21 września powołał komisję konkursową w skład której weszło 12 przedstawicieli starostwa powiatowego, organu sprawującego nadzór pedagogiczny, rady pedagogicznej, rady rodziców i zakładów organizacji związkowych. Komisja przeanalizowała kandydatury i zdecydowaną większością głosów na nowego dyrektora wybrano Marka Chmiela. Co ciekawe, w trakcie weryfikacji kandydatur okazało się, że jedna z kandydatek nie dostarczyła wszystkich wymaganych dokumentów, dlatego kandydatura ze względów formalnych została odrzucona.  

Okazało się jednak, że po rozstrzygnięciu konkursu, kandydatka wniosła odwołanie z powodu nieprawidłowości w ogłoszeniu o konkursie.  W związku z powyższym Zarząd Powiatu unieważnił konkurs i w październiku ogłosił nowy.

Przyczyną unieważnienia były nieprawidłowości, które pojawiły się w ogłoszeniu. W związku z tym, że nieprawidłowości mogą budzić wątpliwości, zarządzono ponowne przeprowadzenie konkursu. – mówiła w październiku dla portalu ZLUBACZOWA.PL Alicja Czernysz-Kawa - zastępca Naczelnika Wydziału Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Lubaczowie.

Tylko jeden kandydat

Tym razem do ponownie ogłoszonego konkursu zgłosił się tylko jeden kandydat – Marek Chmiel. 19 listopada komisja konkursowa dokładnie przeanalizowała dokumenty, które dostarczył kandydat i przeprowadziła „rozmowę kwalifikacyjną”.  Finalnie po weryfikacji wszystkich wymaganych formalności komisja konkursowa na nowego dyrektora wybrała Marka Chmiela.

Oficjalnie Marek Chmiel stanowisko obejmie 1 grudnia.

Marek Chmiel jest wieloletnim nauczycielem języka polskiego w LO w Lubaczowie. Założył Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji przy Liceum Ogólnokształcącym w Lubaczowie, które wspiera najzdolniejszych uczniów z powiatu lubaczowskiego poprzez stypendia. Jest tez prezesem Fundacji Banku Spółdzielczego w Lubaczowie która zajmuje się wspieraniem różnych przedsięwzięć o charakterze społecznym i charytatywnym.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Pol@
+9 # Pol@ 2020-11-20 10:46
Takie stanowisko nie bylo nawet kandydatow do wyboru??
Pik
+6 # Pik 2020-11-20 12:40
Panie Marku gratuluję, uczniowie się cieszą.
Papież
+12 # Papież 2020-11-20 14:51
Właściwy człowiek na właściwym miejscu.

Martwi jedynie fakt, że tacy specjaliści z Zarządu Powiatu Lubaczowskiego nie potrafią nawet poprawnie przygotować konkursu. :(

Za to kwiaty składają wyśmienicie. Więcej takich ludzi nam potrzeba.
Anna Maria
+7 # Anna Maria 2020-11-20 19:35
Gratulacje!!! Niwa niewdzięczna, ale niech przyniesie satysfakcję. Szkoła jest w dobrych rękach.
Hm
+7 # Hm 2020-11-20 20:28
Odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku. Szczere gratulacje i :-)
Igor
+9 # Igor 2020-11-20 22:27
Gratuluje Panie Malku
Arch Enemy
+16 # Arch Enemy 2020-11-21 07:34
Kandydat ok ale styl w jakim go wybrano to pukanie w dno od spodu.
Klips
+16 # Klips 2020-11-21 21:18
Być wybranym na dyrektora to sukces Pana Marka, ale z drugiej strony zostać wybranym przez prawych i sprawiedliwych hmmm ....
Flips
+9 # Flips 2020-11-23 20:19
byc wybranym przez pisuarków to wstyd, a z drugiej strony patrząc na pismo p.Szpyt na e.lubaczów honorowo zrezygnowałbym z tej funkcji
ada
-3 # ada 2020-11-25 08:24
Popaprani i wyjący na ulicach lepsi? Chore bredzenie.
Dark Tea
+7 # Dark Tea 2020-11-24 10:46
Po przeczytaniu oświadczenia Pani Szpyt słowo "wygrał" nabiera nowego znaczenia.

UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane