Zarząd Powiatu unieważnił konkurs na dyrektora LO w Lubaczowie. „Były nieprawidłowości”

fot. lo-lubaczow.pl
fot. lo-lubaczow.pl

fot. lo-lubaczow.pl

Zarząd Powiatu Lubaczowskiego unieważnił konkurs na stanowisko dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie ogłoszony pod koniec sierpnia. Powodem takiej decyzji były nieprawidłowości, które pojawiły się w ogłoszeniu.

31 sierpnia Zarząd Powiatu ogłosił konkurs na dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie.  W sumie do 25 września zgłosiło się dwoje kandydatów. W celu wyłonienia nowego dyrektora Zarząd Powiatu 21 września powołał komisję konkursową w skład której weszło 12 przedstawicieli starostwa powiatowego, organu sprawującego nadzór pedagogiczny, rady pedagogicznej, rady rodziców i zakładów organizacji związkowych. Komisja przeanalizowała kandydatury i zdecydowaną większością głosów na nowego dyrektora wybrano Marka Chmiela.

Co ważne, w trakcie weryfikacji kandydatur okazało się, że jedna z kandydatek nie dostarczyła wszystkich wymaganych dokumentów, dlatego kandydatura ze względów formalnych została odrzucona.

Okazało się jednak, że po rozstrzygnięciu konkursu, kandydatka wniosła odwołanie z powodu nieprawidłowości w ogłoszeniu o konkursie.  W związku z powyższym Zarząd Powiatu unieważnił konkurs i ogłosił nowy.

Przyczyną unieważnienia były nieprawidłowości, które pojawiły się w ogłoszeniu. W związku z tym, że nieprawidłowości mogą budzić wątpliwości, zarządzono ponowne przeprowadzenie konkursu. – mówi Alicja Czernysz-Kawa - zastępca Naczelnika Wydziału Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Lubaczowie.

Aby uniknąć dalszych komplikacji prawnych wolimy ogłosić konkurs – dodaje starosta Zenon Swatek

Zgodnie z ogłoszonym konkursem, kandydaci dokumenty mogą składać do 6 listopada pocztą na adres Starostwa Powiatowego w Lubaczowie, 37-600 Lubaczów, ul. Jasna 1 lub osobiście w sekretariacie.

Szczegóły dotyczące ogłoszono konkursu znajdują się pod tym linkiem.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Kawa herbata
+36 # Kawa herbata 2020-10-23 09:30
A było tak pięknie,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ból większy niż twój
+48 # Ból większy niż twój 2020-10-23 09:41
O mój Boże! Nawet konkursu nie potrafią zorganizować poprawnie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ja
+41 # Ja 2020-10-23 10:20
A to wszytko zawaliła najważniejsza osoba w Urzędzie, która częsie wszystkimi. Pani A. C. K. nawet tego nie potrafi, a do rządzenia się pcha.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
WM
-22 # WM 2020-10-23 11:08
Słownik Języka Polskiego - słyszałaś(eś) o tym?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
hyhy
+35 # hyhy 2020-10-23 11:34
Jaki starosta, tacy naczelnicy taka komisja
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Gandalf
+27 # Gandalf 2020-10-24 09:51
W ośrodku wychowawczym za podobne błędy wywalili. Tutaj niestety konsekwencji nie będzie. Przyboczna nietykalna
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ewelina
+29 # ewelina 2020-10-23 11:38
ludzi potrafia zatrudniac z polecenia :P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Oj
+41 # Oj 2020-10-23 09:56
Komisja 12 i kazdy sie podpisal . Pieniadze wziął. Co tam rozpiszemy drugi znowu bedzie kasa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Stryj
+30 # Stryj 2020-10-23 11:44
Pewnie połowa wcale nie przegladala dokumentów. A podpisz skoro kolega podpisal
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kuma
+33 # Kuma 2020-10-23 10:03
A kto przygotowywał ogłoszenie o konkursie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ja
+36 # Ja 2020-10-23 10:28
Pani zastępca naczelnika
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
SiP
+14 # SiP 2020-10-25 10:31
Cytuję Ja:
Pani zastępca naczelnika

Ponoć w Starostwie jest Wydział Oświaty.
Pani zastępca Naczelnika Wydziału Organizacyjnego nad wyraz podkreśla swój status "persona non grata" w danej jednostce. Zapewne mimo karygodnego błędu będzie otoczona wsparciem. Oberwie się innym !
Odwracanie kota ogonem służy tej władzy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
sołtys łoleszyc
+25 # sołtys łoleszyc 2020-10-23 11:02
hahah, ale jaja :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
MuremZaMarkiem
+16 # MuremZaMarkiem 2020-10-23 12:13
Pani Marto, ma pani emeryturę po co Pani ten dyrektorski strup na głowie. Wnuki bawić a nie posady.
Pan Marek jest Młody ambitny i związany z Liceum. Zna szkole i ludzi. Kadra go lubi. A przede wszystkim ma wizję rozwoju szkoły. A nie ciepłą dożywotnią posadę.
#muremzaMarkiem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
perfect
+1 # perfect 2020-10-23 23:22
Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
MuremZaMarkiem
-8 # MuremZaMarkiem 2020-10-24 12:58
Jak ktoś odszedł na emeryturę to ZAKAZ powrotu do pracy. Min. Bezrobocie jest z tego że "emeryci" dorabiają sobie. Organy prowadzące powinny zakazywać zatrudniania emerytów. Tym bardziej zazwalac na możliwość startu na dyrektora. EMERYT jeszcze który odszedł bo karta nauczyciela pozwala na przejście w niższym wieku powinien seriale i wnuki bawić a nie pracę odbierać. Emerytom WON!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ama
+23 # Ama 2020-10-23 14:10
To że pani Marta startowała- takie jej prawo, ale że będàc na emeryturze jeszcze się chętnie pracować w szkole ,to dziwię się bardzo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
perfect
-2 # perfect 2020-10-23 23:23
Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
MuremZaMarkiem
-8 # MuremZaMarkiem 2020-10-24 16:21
Cytuję Ama:
To że pani Marta startowała- takie jej prawo, ale że będàc na emeryturze jeszcze się chętnie pracować w szkole ,to dziwię się bardzo.

Gówniane prawo które pozwala EMERYTOM pracować.
Emerycie - uzyskałeś prawo do świadczeń? to WON do domu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ciekawy
+11 # Ciekawy 2020-10-23 14:43
Gdyby konkurs wygrała pani, też wynosiłaby o unieważnienie? Czy wtedy byłoby ok? Po drugie kto jest w tym zarządzie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
MuremZaMarkiem
-7 # MuremZaMarkiem 2020-10-24 12:59
Hyhy pewnie nie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Anna maria
+31 # Anna maria 2020-10-23 14:48
ALE WSTYD SZANOWNA KOMISJA NIE UMIE CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM WYMIENIĆ CAŁYNSKLAD NA KOMPETETNYCH LUDZI
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Monia
+29 # Monia 2020-10-23 14:51
Cytuję Anna maria:
ALE WSTYD SZANOWNA KOMISJA NIE UMIE CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM WYMIENIĆ CAŁYNSKLAD NA KOMPETETNYCH LUDZI

Łatwo powiedzieć ale gdzie ich znaleźć;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
norek
+14 # norek 2020-10-23 18:30
W PSL :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
SiP
-1 # SiP 2020-10-25 10:35
Cytuję norek:
W PSL :-)

Raczej w PiS
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Aleksandra
+22 # Aleksandra 2020-10-23 18:12
Wstyd rzeczywiście nawet nie powinni pisać o tak kuriozalnych błędach tragedia a Pani na emeryturze niech da już sobie spokój bo to trzeba dać szansę ludziom młodym i dynamicznym. Odnośnie Pani Herbaty to żałosne żeby tak wrogów sobie robić lepiej mieć więcej osób za sobą niż przeciwko.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ciekawy
+17 # Ciekawy 2020-10-23 23:16
A gdyby w wyborze starosty były nieprawidłowośc i? Jak wybrany pan starosta by się czuł? Dać komuś stanowisko i po tygodniu, dwóch odebrać? To jest żałosne!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Rada starszych
+24 # Rada starszych 2020-10-23 23:21
Niech zarząd powiatu wraz z tymi dwunastoma przedstawiciela mi starostwa powiatowego poda do dymisji z przyczyn osobistych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Rada starszych
+18 # Rada starszych 2020-10-23 23:21
Cytuję Rada starszych:
Niech zarząd powiatu wraz z tymi dwunastoma przedstawicielami starostwa powiatowego poda do dymisji z przyczyn osobistych.

Poda się do dymisji
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Joseph
-25 # Joseph 2020-10-24 04:05
Pani Alicja pracuje i myśli za wszystkich w tym powiecie BVB to i czasami może się pomylić. Murem za Alicją!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ja
+11 # Ja 2020-10-25 16:56
Chyba murem przed Panią Alicją. Aż się dziwię że ja tak starosta słucha jak by nie było nikogo mądrzejszego w tym urzędzie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Gibbon
+23 # Gibbon 2020-10-24 07:58
Ta Pani nigdy się nie myli, to ewidentna wina drukarki która drukowala to nieszczęsne ogłoszenie o konkursie na dyrektora.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Eskimos
+16 # Eskimos 2020-10-24 17:07
Co by tu jeszcze spieprzyć Panie i Panowie? co by tu jeszcze spieprzyć...?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
epokalodowcowa
+17 # epokalodowcowa 2020-10-24 20:39
Bingo! - winna jest drukarka i po sprawie, jakieś tam "albo" i taka afera. Kiedyś za "i /lub czasopisma" co się zadziało, ale tutaj taki niski szczebel, że można udać, że nic się nie stało. Odnośnie P. Marty emerytki /skąd wiadomo że to Ta Pani - nigdzie nie było informacji o kandydatach/ - co was tak boli, że jej się chciało,przecie ż w starostwie roi się od emerytów - a tylko siedzą i kółka z nudów rysują. Seriale może dla kogoś kto od lat udziela grupowych korków, ciekawe ile podatku odprowadza?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |