Ruszyły zapisy do rajdu rowerowego "Rowerem po zdrowie", w którym udział wezmą medaliści olimpijscy Mieczysław Nowicki i Tadeusz Mytnik. Wydarzenie to odbędzie się w niedzielę 17 września.

Na miesiąc przed wyborami parlamentarnymi, poseł Teresa Pamuła rozpoczyna cykl spotkań z mieszkańcami powiatu lubaczowskiego. W ten sposób kandydatka PiS chce poznać uwagi i potrzeby mieszkańców naszego powiatu.
Ponad 100 rowerzystów wzięło udział w grze terenowo-rowerowej, która miała na celu upamiętnienie generała Józefa Kustronia i 21. Dywizji Piechoty Górskiej.
Prawie promil alkoholu w organizmie miał 51-letni mieszkaniec gm. Stary Dzików, którego dzisiaj rano zatrzymali do kontroli funkcjonariusze z lubaczowskiej drogówki. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna.
Wynikiem 1:1 zakończył się mecz pomiędzy Santosem Piwodą i Startem Lisie Jamy. Drużyna z gminy Lubaczów w tej chwili zajmuje 12 miejsce w tabeli.
W niedzielę (10.09) do użytku został oddany zmodernizowany stadion w Horyńcu-Zdroju. W uroczystym otwarciu udział wziął m.in. były reprezentant Polski w piłce nożnej Włodzimierz Lubański.
Piłkarze lubaczowskiej "A klasy" rozegrali kolejne mecze w rundzie jesiennej. Pogoń-Sokół II Lubaczów wysoko ograł Rolnika Wólkę Krowicką. 7 bramek padło w Wielkich Oczach, z czego 6 strzelili gospodarze. Ciekawe również było spotkanie pomiędzy Zrywem i Czerwonymi, które ostatecznie zakończyło się remisem.
W przyszłą sobotę 16 września w Gminnej Bibliotece Publicznej w Horyńcu-Zdroju odbędzie się turniej gier planszowych "Spotkajmy się, pograjmy".
Do zaskakującej sytuacji doszło w miejscowości Hurcze w gminie Lubaczów. Dzisiaj w nocy jeden z mieszkańców tej miejscowości, wezwał straż pożarną, bo stwierdził, że w okolicy jest bardzo duże zadymienie. Na miejsce natychmiast przyjechały zastępy strażackie. Okazało się jednak, że nie doszło do żadnego pożaru, a zgłaszający postanowił okłamać strażaków.
W sobotę (9 września) lubaczowianie przyłączyli się do kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. W tym roku na lubaczowskim Rynku czytano "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
NAJNOWSZE INFORMACJE
No More Articles

