Jubileusz 10-lecia Dyskusyjnego Klubu Książki w Lubaczowie [ZDJĘCIA]

fot. MBP Lubaczówfot. MBP Lubaczów

W piątek 2 grudnia odbył się jubileusz 10-lecia Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie. Jubileusz był okazją do przywołania wspomnień i zaprezentowania historii działalności DKK w Lubaczowie.

Uroczystość była powodem do dumy i radości z dotychczasowych osiągnięć, a także okazją do podzielenia się doświadczeniem w tworzeniu miejsca łączącego ludzi. Jubileuszowe obchody rozpoczęły się prezentacją filmu „Opowiemy Wam o Nas” przedstawiającego dziesięcioletnią historię lubaczowskiego Klubu, jego założycieli, pierwszych członków oraz zrealizowane projekty.

Uroczysty jubileusz był także okazją do podziękowań dla najbardziej aktywnych członków Klubu oraz bibliotekarzy zaangażowanych w klubową działalność. Pani Maria Magoń Prezes TMLiKPW o. Lubaczów oraz aktywna członkini DKK Lubaczów została uhonorowana przez Pana Prof. Piotra Glińskiego, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, którą wręczył Pan Krzysztof Szpyt Burmistrz Miasta Lubaczowa.

Decyzją Zarządu Głównego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Tomasz Byra został uhonorowany Listem gratulacyjnym. Także Listy gratulacyjne od Dyrektora MBP w Lubaczowie otrzymali Katarzyna Żukowicz moderator DKK i Krzysztof Probola informatyk. Ponadto decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pana Prof. Piotra Glińskiego dyplomem za szczególne zasługi w upowszechnianiu kultury i promocji czytelnictwa został uhonorowany DKK w Lubaczowie.

Dla Klubu wpłynęły także listy gratulacyjne od Pana Roberta Kaźmierczaka Zastępcy Dyrektora Instytutu Książki, Pani Bożeny Jandy Dyrektor WiMBP w Rzeszowie, Pań Marceliny Janisz i Katarzyny Buczek koordynatorek woj. DKK, Pani Katarzyny Bednarz-Soji Przewodniczącej Zarządu Oddziału SBP w Przemyślu oraz Pani Małgorzaty Hojdak Przewodniczącej Koła SBP w Lubaczowie.

Uroczystość uświetnił koncert Marka Majchera lubaczowskiego wirtuoza akordeonu.

Zdjęcia: MBP Lubaczów

Źródło: MBP Lubaczów

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.