16 listopada 2025 roku w Domu Kultury w Baszni Dolnej odbyła się pełna refleksji i ciepła wieczornica patriotyczna „Tobie śpiewamy Polsko”, przygotowana z okazji 107. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
W piątek, 14 listopada, sala koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Krzysztofa Komedy w Lubaczowie stała się miejscem drugiego z sześciu podkarpackich koncertów organizowanych w ramach ogólnopolskiego projektu „Cała Polska Gra Chopina”. Jego celem jest popularyzacja twórczości Fryderyka Chopina poprzez prezentację wybranych kompozycji w wykonaniu uznanych artystów.
W Zespole Szkół w Rudzie Różanieckiej odbyło się dziś spotkanie z Biskupem Marianem Rojkiem, Ordynariuszem Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Wizyta była częścią wizytacji parafii i obejmowała rozmowę z uczniami szkoły podstawowej uczęszczającymi na lekcje religii.
W Teatrze Dworskim przy GOKSiT w Horyńcu-Zdroju odbyło się poruszające spotkanie autorskie z Marią Ostasz – poetką z Nowin Horynieckich. Spotkanie było zwieńczeniem powiatowo-gminnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości i zgromadziło licznych uczestników, którzy niemal w całości wypełnili salę.
W Łukawcu zakończył się ważny etap porządkowania adresów. W październiku przeprowadzono konsultacje społeczne dotyczące nadania nazw ulic w miejscowości. Wzięło w nich udział 231 mieszkańców powyżej 16. roku życia, a ich wskazania stały się podstawą do opracowania ostatecznej listy nazw. Zgodnie z planem nowe ulice mają zostać wprowadzone w marcu 2026 roku.
Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na długo wyczekiwaną inwestycję, która połączy Basznię Dolną z Horyńcem-Zdrojem nową drogą dla pieszych i rowerów. To jedno z kluczowych zadań realizowanych w ramach projektu „Nowa jakość Roztocza – rozwój produktów turystycznych zwiększających potencjał turystyki aktywnej na Roztoczu”.
Sala widowiskowa ośrodka kultury w Oleszycach 16 listopada 2025 roku wypełniła się do ostatniego miejsca. Teatr Arka Lwowska zaprezentował spektakl „Polowanie na męża” Michała Bałuckiego, który został przyjęty bardzo ciepło i nagrodzony długimi brawami.
W piątek w budynku Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lubaczowie przy ul. Mickiewicza 45 przeprowadzono ćwiczenia z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej. Było to zaplanowane szkolenie, którego celem było sprawdzenie procedur oraz praktyczne przećwiczenie działań na wypadek sytuacji kryzysowych.
Od wczesnych godzin porannych lubaczowscy policjanci prowadzili dziś akcję „trzeźwy poranek”. Działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach poprzez szybkie wykluczanie z ruchu osób, które zdecydowały się prowadzić pojazd po alkoholu. Funkcjonariusze przebadali łącznie 586 kierowców.
NAJNOWSZE INFORMACJE
No More Articles

