Krzysztof Walicki może mówić o jednym z największych sukcesów w swojej strzeleckiej karierze. Zawodnik z Oleszyc zwyciężył w prestiżowym Pucharze Polsko-Czesko-Słowackim, osiągając maksymalny możliwy wynik 200% – jako pierwszy zawodnik kategorii HFT2 (karabinki sprężynowe) od początku istnienia tego cyklu.
Wilki są coraz częściej widywane w powiecie lubaczowskim, a ich liczebność stale rośnie. Na terenie Nadleśnictwa Oleszyce od dłuższego czasu obserwuje się co najmniej trzy grupy - w okolicach Futor, Niemstowa i Nowego Dzikowa. Teraz leśnicy opublikowali nagranie, które ponownie pokazuje, jak dobrze te drapieżniki czują się w naszych lasach.
W środę, 19 listopada 2025 r., w Hotelu–Restauracji „U Dina” w Lubaczowie odbyło się spotkanie „Twój biznes – Nasze wsparcie”, zorganizowane przez Gminę Lubaczów w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Wydarzenie skierowano do przedsiębiorców z powiatu lubaczowskiego, osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz wszystkich zainteresowanych możliwościami rozwoju biznesu.
W Komendzie Powiatowej Policji w Lubaczowie przeprowadzono kompleksowe ćwiczenia obronne „EGIDA-25”, które odbyły się 18 i 19 listopada. To praktyczna weryfikacja systemu powoływania osób posiadających przydziały organizacyjno-mobilizacyjne do służby w jednostkach zmilitaryzowanych Policji. Do udziału wezwano 15 pracowników Policji oraz funkcjonariuszy z lubaczowskiej komendy.
W Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie szykuje się wyjątkowy wieczór. 21 listopada 2025 roku szkoła zamieni się w kosmiczną przestrzeń pełną atrakcji, a uczniowie i ich rodzice będą mogli wspólnie przeżyć „Noc w Liceum” – wydarzenie, które ma połączyć dobrą zabawę z edukacją i integracją.

Nietypowy finał miała kolizja, do której doszło wczoraj po godz. 14 na ul. Słowackiego w Lubaczowie. 19-letni kierowca volkswagena, który najechał na tył forda zatrzymującego się przed przejściem dla pieszych, sam zgłosił się do Komendy Powiatowej Policji, by opisać swoje zdarzenie. Jak się jednak okazało – zgłoszenie tylko pogorszyło jego sytuację.
Obchody Narodowego Święta Niepodległości można organizować w różnoraki sposób. Przykładem może być realizacja okolicznościowych filmów patriotycznych i to właśnie realizują podopieczni Dziennego Domu Senior+ z Chotylubia w Gminie Cieszanów. Trzeci już rok z rzędu zrealizowali nagranie, które wzrusza.
NAJNOWSZE INFORMACJE
No More Articles

