Budomierz: Próbował przemycić tysiąc paczek papierosów

Dzisiaj (12 bm.) około godziny 4 rano celnicy skontrolowali busa na ukraińskich tablicach rejestracyjnych, w którym wykryli tysiąc paczek papierosów marki QUEEN. 

Do zdarzenia doszło na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Budomierzu. Funkcjonariusze Służby Celnej wytypowali Fiata Ducato do szczegółowej kontroli. Gdy celnicy przystąpili do przeszukania pojazdu, szybko zorientowali się, że w przerobionym zbiorniku paliwa ukryte są papierosy. W sumie funkcjonariusze wykryli tysiąc paczek nielegalnych wyrobów tytoniowych o szacunkowej wartości rynkowej 12 tys. zł. 

Kierowca busa 22-letni Roman P. przyznał się do próby przemytu. Obywatel Ukrainy usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Mężczyzna oprócz papierosów stracił również samochód, który posłużył do przemytu.

Źródło: Służba Celna w Przemyślu

{flike}

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia