Wojciech Wus komendantem Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie

fot. KW PSP w Rzeszowiefot. KW PSP w Rzeszowie

Podkarpacki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej powołał mł. bryg. Wojciecha Wusa na stanowisko komendanta powiatowego PSP w Lubaczowie.

Uroczystość odbyła się 21 września w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. Akt powołania wręczył podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec.

Mł. bryg. Wojciech Wus swoją służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął w 2002 roku. Jest absolwentem Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie oraz Szkoły Głównej Służby Pożarniczej (I i II stopnia). W trakcie służby podnosił kwalifikacje kończąc m.in. studia inżynierskie na Wydziale Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej oraz w Wyższej Szkole Prawa i Administracji.

W 2018 roku powołany na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP w Lubaczowie. Podczas służby odznaczony Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę, Brązową Odznaką „Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej ”, Srebrnym Medalem „Za Zasługi Dla Pożarnictwa”.

Wojciech Wus zastąpił starszego brygadiera Janusza Jabłońskiego, który pod koniec maja został awansowany na Zastępcę Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP i jest jednocześnie wojewódzkim koordynatorem ds. OSP.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane