Pracownicy lubaczowskiego sanepidu odznaczeni za walkę z epidemią COVID-19

fot. PUW Rzeszówfot. PUW Rzeszów

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej z Lubaczowa zostali uhonorowani odznaczeniami państwowymi za zasługi na rzecz ochrony zdrowia i bezpieczeństwa publicznego oraz zaangażowanie w walkę z epidemią COVID-19.

27 czerwca 2022 roku pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej województwa podkarpackiego zostali uhonorowani odznaczeniami państwowymi za zasługi w działalności na rzecz ochrony i bezpieczeństwa zdrowia publicznego oraz zaangażowanie w walkę z epidemią COVID-19.

Zgromadzonych na dzisiejszej uroczystości powitał podkarpacki państwowy wojewódzki inspektor sanitarny Adam Sidor, który podsumował dotychczasowe działania inspekcji.

Krzyżami Zasługi wyróżniono 26 osób – pracowników powiatowych inspekcji m. in. w Mielcu, Przeworsku, Rzeszowie, Ustrzykach Dolnych, w Łańcucie, Jaśle, Ropczycach, Brzozowie, Nisku, Jarosławiu, Leżajsku, Dębicy, Lubaczowie oraz Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie.

Aktu dekoracji – w imieniu Prezydenta RP – dokonali główny inspektor sanitarny Krzysztof Saczka oraz wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Minister Krzysztof Saczka mówił m.in. o roli i działaniach inspekcji sanitarnej w czasie walki z epidemią. Dziękując pracownikom za ogromne zaangażowanie podkreślił, że był to czas wielkich wyzwań nie tylko dla służb sanitarnych, ale również dla obszaru ochrony zdrowia, służb mundurowych i innych instytucji. Zaznaczył, że dobra współpraca i wzajemne wsparcie pozwoliły prowadzić sprawne działania w walce z pandemią.

Wyrazy uznania skierowała do służb sanitarnych wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

– Dziękuję za ogrom pracy i trud włożony w działania na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców regionu. Jestem Państwu bardzo wdzięczna. Odznaczenia państwowe są skromnym, ale jednoznacznym wyrazem podziękowania za pełne zaangażowanie i wszelkie działania podejmowane w obliczu zmieniającej się sytuacji epidemicznej – powiedziała wojewoda.

Źródło: rzeszow.uw.gov.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Stryj
+1 # Stryj 2022-07-01 05:33
Cyrk
Pitt
# Pitt 2022-07-01 09:50
Jak wyżej.
Cyrk i komedia... za walkę z ludźmi chyba te nagrody.
Epidemiolodzy, lekarze i SANEPID chciałyby, żeby cyrk covidowy trwał wiecznie.
Fajne takie nagrody i dodatki...
Jak będzie trzeba, to zrobią w jeden dzień 200 tys. testów i 40 tys chorych jak znalazł.
A minister aż ma mokro jak mówi o powrocie pandemii na jesień. Bo się uaktywnił ostatnio...
Tylko czy ludzi interesuje jeszcze bezobjawowa choroba?
Krzysztof Kaiser
# Krzysztof Kaiser 2022-07-01 22:36
Covid cały czas jest tylko jak się zrobi mało testów to niskie wyniki są. Francja czy Japonia mają już kolejne fale zakażeń i powrót masek. Ciekawe czy kiedyś zwrócą uwagę na tych co mieli bezpośredni kontakt z ludźmi co mieli to ,,dziadostwo" w szpitalach a nie tylko decydowali o strategii walki z koroną.

UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane