Komendant PSP w Lubaczowie wojewódzkim koordynatorem ds. OSP

fot. KP PSPfot. KP PSP

Komendant PSP w Lubaczowie starszy brygadier Janusz Jabłoński został mianowany wojewódzkim koordynatorem ds. OSP. Uroczystość wręczenia powołań odbyła się w środę (25.05).

W środę, 25 maja br. wiceminister Maciej Wąsik wręczył powołania szesnastu wojewódzkim koordynatorom ds. Ochotniczych Straży Pożarnych. Na to stanowisko w województwie podkarpackim powołany został Komendant PSP w Lubaczowie st. bryg. Janusz Jabłoński.

Podczas wręczenia powołań minister Maciej Wąsik powiedział:

- „Realizujemy uchwaloną pół roku temu ustawę o ochotniczych strażach pożarnych, która w jednym z postanowień utworzyła nowe funkcje – w każdym województwie będzie zastępca komendanta, który będzie dbał o współpracę PSP z OSP ale będzie także dbał o to, żeby sprzęt, który kupujemy, który przekazujemy do OSP, trafiał w jak najlepsze ręce, który będzie dbał o to, żeby straże pożarne ochotnicze rozwijały się … Ta współpraca to jest wielka sprawa!

Ochotnicza Straż Pożarna

W Polsce funkcjonuje ponad 16 tys. jednostek OSP, z czego ponad 4,6 tys. to te, które znajdują się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.

Łącznie Ochotnicze Straże Pożarne skupiają 500 tys. druhen i druhów. Około 230 tys. z nich to czynni druhowie z OSP w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym oraz blisko 100 tys. poza krajowym systemem ratowniczo-gaśniczym.

Jednostki OSP stanowią ponad 96 proc. ogólnej liczby jednostek ochrony przeciwpożarowej w Polsce, będąc tym samym najliczniejszą grupą ratowników.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane