Nielegalny imigrant i kradziona Honda zatrzymani przez strażników granicznych z Lubaczowa

Wczoraj (tj. 8 – go maja) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Lubaczowie zatrzymali 32 – letniego Ukraińca, który nielegalnie przekroczył tzw. zielona granicę, a dziś strażnicy graniczni udaremnili wywiezienie z terytorium UE samochodu osobowego marki Honda CRV, pochodzącego z kradzieży.

Mężczyzna – mieszkaniec Lwowa, został zatrzymany w kompleksie leśnym niedaleko miejscowości Borowa Góra. W jego plecaku funkcjonariusze SG  znaleźli 20 paczek papierosów produkcji ukraińskiej. Ukrainiec  przyznał się do nielegalnego przekroczenia granicy, papierosy miał zamiar sprzedać w Lubaczowie a następnie poszukać pracy na terenie Polski. Mężczyzna za nielegalne przekroczenie granicy został ukarany mandatem karnym,  wszczęto również wobec niego postępowanie karne w związku z popełnieniem wykroczenia skarbowego.

Natomiast dziś (tj. 9 - go maja) nad ranem funkcjonariusze z Placówki SG z Lubaczowa udaremnili wywiezienie z terytorium UE samochodu osobowego marki Honda CRV, pochodzącego z kradzieży.

Do odprawy granicznej w przejściu w Budomierzu zgłosił się 64 – letni obywatel Polski podróżujący czarną Honda CRV. Strażnicy graniczni stwierdzili wyraźną ingerencję w pole numerowe VIN. Przy pomocy Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku ustalono, że pojazd został skradziony na terytorium Niemiec. Właściciel samochodu powiedział, że Hondę kupił parę dni temu od obywatela Niemiec.

Wartość pojazdu (r. prod. 2007) to około 50 tysięcy złotych.

Sprawę przekazano do dalszego prowadzenia funkcjonariuszom Policji z Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie.

10210.jpg10211.jpg10212.jpg

Źródło: BiOSG

{flike}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane