Wielkie Oczy górą na "Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym"

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lisich Jamach odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Dzieci i młodzież szkolna rywalizowała ze sobą w dwóch kategoriach. Na najwyższym stopniu podium stanęła Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Wielkich Oczach.

W zeszłą środę dzieci i młodzież szkolna z całego powiatu lubaczowskiego rywalizowała ze sobą na corocznych eliminacjach powiatowych do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Tym razem turniej odbywał się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lisich Jamach. Organizatorem zawodów była Komeda Powiatowa Policji w Lubaczowie, zaś gospodarzami imprezy byli Wójt Gminy Lubaczów i Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lisich Jamach. Obecni byli także Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lubaczowie mł. insp. Krzysztof Bieniarz, Wicestarosta Lubaczowski Krzysztof Szpyt, Wójt i Zastępca Wójta Gminy Lubaczów Wiesław Kapel i Krzysztof Kozioł, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lisich Jamach Leszek Kornaga.

Policjanci Ruchu Drogowego lubaczowskiej komendy sędziowali i nadzorowali zmagania zawodników w dwóch kategoriach – Szkoła Podstawowa i Gimnazjum. Wszyscy uczestnicy rywalizowali ze sobą w trzech dyscyplinach:

  • test wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym
  • test sprawnościowy jazdy rowerem na torze przeszkód
  • test praktyczny z zakresu niesienia pierwszej pomocy

Zdaniem policjantów poziom wiedzy uczestników turnieju stoi na coraz wyższym poziomie, a ich manualne predyspozycje świadczą o długim treningu.
Zwycięzcą tegorocznego turnieju okazała się Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Wielkich Oczach, których uczniowie stanęli na najwyższych stopniach podium. Drugie miejsce w kategorii Szkoła Podstawowa zajęła SP w Cewkowie, trzecie natomiast SP w Lisich Jamach. W kategorii Gimnazja, drugie miejsce należało do Gimnazjum w Cewkowie, a trzecie do Gimnazjum w Cieszanowie. Należy również wspomnieć, że ubiegłoroczni laureaci turnieju – Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Wielkich Oczach, na wojewódzkich eliminacjach zajęli trzecie i piąte miejsce.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla współfundatorów nagród – Starostwu Powiatowemu, Urzędowi Miasta Lubaczowa, Urzędowi Gminy Lubaczów, Burmistrzom i Wójtom Gmin powiatu lubaczowskiego, WORD Przemyśl, LOK Lubaczów.

56729940.jpg339638996.jpg1462157461.jpg1489715919.jpg1811785359.jpg1830291206.jpg

Źródło/foto: KPP Lubaczów

{flike}

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.