Policjanci włączyli się do akcji „Kieruj się rozsądkiem” i „Motoserce”

Lubaczowscy policjanci  włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Kieruj się rozsądkiem". Podczas odbywającej się imprezy „Motoserce” funkcjonariusze spotkali się z motocyklistami, z którymi poruszali kwestie na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kolejna odsłona kampanii adresowana będzie do niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W sobotę odbyła się inauguracja pierwszej odsłony kampanii pod hasłem „Kieruj się rozsądkiem” poświęcona bezpieczeństwu motocyklistów. Realizowana jest ona w ramach projektu współfinansowanego ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym". Korzystając z okazji odbywającej się na lubaczowskim Rynku imprezy pod nazwą „Motoserce”, policjanci spotkali się z właścicielami jednośladów, z którymi rozmawiali na temat bezpieczeństwa na drogach. 

W tym roku, dzięki sprzyjającej aurze, sezon motocyklowy rozpoczął się wcześniej. Niestety policjanci dość często wzywani są do wypadków z udziałem motocyklistów. Głównymi przyczynami wypadków drogowych z udziałem motocyklistów jest nadmierna prędkość, brawura i przecenianie własnych umiejętności kierowania motocyklem. Nie tylko motocykliści są bez winy. Kierujący innymi pojazdami także popełniają błędy na drogach. Niestety podczas konfrontacji samochodu z motocyklem, to kierowcy jednośladów ponoszą największe konsekwencje.

Z policyjnych statystyk wynika, że w ubiegłym roku na drogach województwa podkarpackiego zginęło 17 motocyklistów, a 133 zostało rannych. Policjanci odnotowali 166 zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów. W tych zdarzeniach zginęło 26 osób, a 188 zostało rannych.

458548620.jpg1036612153.jpg1250551261.jpg1770469752.jpg1902220722.jpg

 Źródło/fot: KPP Lubaczów

{flike}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane