Chciał okraść kościelną skarbonkę

Policjanci z przeworskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który chciał się włamać do kościelnej skarbonki i próbował ukraść znajdujące się tam pieniądze. 67-letni mieszkaniec powiatu lubaczowskiego usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Pod koniec ubiegłego tygodnia dyżurny przeworskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące usiłowania włamania do kościelnej skarbonki. Mężczyzna chciał ukraść znajdujące się tam pieniądze. Swojego celu nie osiągnął, gdyż został spłoszony przez jednego z zakonników. W trakcie ucieczki został zatrzymany przez świadka zdarzenia oraz interweniujących funkcjonariuszy.

Zatrzymanym okazał się 67-letni mieszkaniec powiatu lubaczowskiego. Trafił on do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze wykonali oględziny miejsca włamania, zabezpieczyli ślady kryminalistyczne oraz przesłuchali świadków.

Śledczy postawili mężczyźnie zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. W trakcie dochodzenia okazało się, że mężczyzna przebywał na przepustce w odbywaniu kary i był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Postanowieniem sądu kolejne trzy miesiące spędzi w areszcie.

Za usiłowanie kradzieży z włamaniem mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Źródło: KPP Przeworsk

{flike}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Grzegorz
+1 # Grzegorz 2014-04-09 23:52
Czempion :) Tylko menel z wyschniętym ozorem mógł się połasić na skarbonkę
dell
+1 # dell 2014-04-09 23:58
Ta to jakiś stary dziadek. Brakło mu na piwo,
Grzegorz
+1 # Grzegorz 2014-04-10 00:12
Należy mu się podobne współczucie jak Marianowi, co łopatą rozwala skarbonkę w Nowinach, bo mu na browara brakuje
zxzxzzxz
+2 # zxzxzzxz 2014-04-10 12:02
w lubaczowskich skarbonkach najwyraźniej pustki ;) że aż pojechał do Przeworska.... a może taki lokalny patriota :D

UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane