W Dachnowie płonął budynek mieszkalny

Prawdopodobnie zapalenie się sadzy w kominie było bezpośrednią przyczyną pożaru, do jakiego doszło w Dachnowie 26 stycznia około godziny 8.20. W chwili przybycia jednostek straży pożarnej pożarem objęty był cały strych budynku jednorodzinnego, a płomienie wydostawały się na zewnątrz przez spalone okno dachowe.

Strażacy natychmiast przystąpili do akcji gaśniczej, podając prądy wody od wewnątrz na palącą się konstrukcje strychu. Ze względu na panujące zadymienie użyto aparatów ochrony dróg oddechowych. Równocześnie z akcja gaśniczą przystąpiono do ewakuacji zagrożonego mienia.  

Po ugaszeniu pożaru rozebrano przy pomocy piły spalinowej część powały stropowej i ocieplenia w celu usunięcia wszystkich ognisk pożarowych. Cała akcja ratowniczo - gaśnicza trwała około 3 godzin i wzięło w niej udział dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Lubaczowa oraz dwa zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych z Dachnowa i Cieszanowa. Na szczęście nikt nie ucierpiał w wyniku zdarzenia.

Źródło: KP PSP Lubaczów

{flike}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

yyy
# yyy 2014-01-28 14:57
jakby tak dzialal kazdy poratl informacyjny jak wy to bysmy sie tydzien po zdarzeniu dowiadywalismy.

brawo za szybkosc.
chcac nie chcac i tak szybciej od elubaczow
zzz
+6 # zzz 2014-01-28 19:42
Informację wolę otrzymać trochę później, byleby została ona wcześniej potwierdzona. Na pierwszym miejscu stawiam rzetelność, a dopiero później szybkość i aktualność.
obiektywyny
-6 # obiektywyny 2014-01-29 09:57
sledząc wasz portal widac ze takie komentarze typu '' szybciej od elubaczow'' pisze ktoś z redaktorow powyzszej strony albo jakiś milosnik tejże strony, nie pierwszy news z wypadkow itp zdarzen i zawsze ten komentarz sie pojawia

no to w ramach jasności: wypadek w dąbkowie kto miał pierwszy newsa ? wy czy elubaczow ???

więc bez takich kitów :)
bubu
+1 # bubu 2014-01-29 10:37
Tak to prawda, jestem "miłośnikiem" tej strony, więc mogę też dawać temu wyraz chwaląc zlubaczowa za to, że niejednokrotnie okazują się być znacznie szybsi w przekazywaniu informacji z regionu od chociażby elubaczow. A skoro elubaczow kreuje się na najlepszy serwis informacyjny w powiecie, to niech oprócz rozdawania kalendarzy i kubków pójdzie za tym refleks w przekazywaniu informacji i mniej bojaźni wobec lokalnych władz, bo na czym jak na czym, ale na niepisaniu o nieudolności władz i cenzurowaniu komentarzy im nieprzychylnych to oni są rzeczywiście NAJLEPSI W POWIECIE.
xyz
-1 # xyz 2014-01-29 11:17
I tak są najlepsi w powiecie :)

UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane