Prawie dwa miliony dla samorządów z powiatu na remonty dróg. Wojewoda wręczyła promesy

fot. rzeszow.uw.gov.plfot. rzeszow.uw.gov.pl

Ponad 50 mln zł trafi do podkarpackich samorządów na usuwanie skutków klęsk żywiołowych i zabezpieczanie osuwisk. 5 kwietnia br. wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wręczyła samorządowcom promesy wydane przez ministra spraw wewnętrznych i administracji. Na dofinansowanie mogą liczyć gminy Lubaczów, Cieszanów i Horyniec-Zdrój i powiat lubaczowski.

Są to środki pochodzące z rezerwy celowej budżetu państwa i będą przeznaczone na remont lub odbudowę infrastruktury zniszczonej w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej w latach 2010-2017 oraz infrastruktury uszkodzonej lub zniszczonej w konsekwencji działania osuwisk.

Nasze województwo jest regionem narażonym na występowanie zdarzeń o znamionach klęsk żywiołowych. Państwo wspiera samorządy w usuwaniu skutków tychże zjawisk. Cieszymy się, że  środki przekazane na odbudowę zniszczonej w minionych latach infrastruktury są tak znaczne – powiedziała wojewoda Ewa Leniart podczas uroczystości wręczenia promes.

W powiecie lubaczowskim wsparcie finansowe otrzymają:

- Powiat Lubaczowski, zadanie  „Przebudowa drogi powiatowej nr 1641R Łówcza - Huta Złomy w km 3+860 - 5+790", kwota 1 200 000 zł
- Gmina Lubaczów, zadanie „Przebudowa drogi gminnej nr 132586R Załuże Pilipy km 0+150 - 0+567 wraz z przebudową przepustów w km 0+430 oraz 0+545 w miejscowości Załuże:, kwota 110 000 zł
- Gmina Horyniec Zdrój, zadanie „Przebudowa drogi gminnej  nr 105051 R w miejscowości Puchacze  w km 1+336-1+720", kwota 160 000 zł
- Gmina Cieszanów, zadanie „Przebudowa drogi koło kałuży w Niemstowie w km 0+000-1+020  dz. nr ewid. 817 wraz z przebudową przepustu w km 0+460 w Niemstowie", kwota 500 000 zł.

W wydarzeniu wzięli udział podkarpaccy parlamentarzyści: Krystyna Wróblewska, Wojciech Buczak, Andrzej Matusiewicz, Mieczysław Miazga i Rafał Weber.

Komentarze   

BRCM
-1 # BRCM 2018-04-06 10:37
Standardowo droga na lubliniec zostawiona w stanie umożliwiającym skuteczne pozbawienie auta zawieszenia. Za to w pola zrobili ludziom asfalt do domów :) chociaż nie mają tam bram wyjazdowych
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Zaluze
+3 # Zaluze 2018-04-06 11:34
Cieszę się ,warto czasami poczekać będzie nareszcie przejazd i duży skrót .!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
rosolik
+4 # rosolik 2018-04-06 11:39
Widocznie nie było klęski w kierunku Lublińca a jest to kasa znaczona na takie zadania .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ABRA
+6 # ABRA 2018-04-06 14:12
Jeszcze Łowcza - Brusno .tam to można zawieszenie zgubić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
brak asfaltu
+4 # brak asfaltu 2018-04-06 14:16
Ciekawie kiedy zrobią wylotówki z lubaczowa ? droga do Jarosławia koszmar droga w stronę Tarnogrodu koszmar chyba się boją że ludzie już całkiem z tego lubaczowa ucieknął.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ja
+3 # Ja 2018-04-06 14:46
Droga na Tarnogród to nie jest wylotówka z Lubaczowa tylko z Cieszanowa. Lubaczów pisze się z dużej litery analfabeto co żeś "ucieknął" :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
mieszkaniec gminy ci
+6 # mieszkaniec gminy ci 2018-04-06 22:36
Droga do lublinca i jaroslawia to drogi wojewodzkie!!!
Zadna gmina nie moze zlozyc na nie wniosku o dofinasowanie. Tylko zarzad wojewodztwa ma takie mozliwosci (wlasciciel). Gminy juz dawno by te drogi naprawily jakby byly ich wlasnoscia!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ania
0 # Ania 2018-04-07 07:58
Gmina Lubaczow wyda pieniadze na Zaluze ciekawy jestem czyja to zasluga , moze Henryka Przeszlowskiego ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Zaluze
-2 # Zaluze 2018-04-07 14:32
Ha ha ha a kim on jest?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ania
+1 # Ania 2018-04-07 16:23
Cytuję Zaluze:
Ha ha ha a kim on jest?

On jest szefem PIS w Gminie Lubaczow.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Zaluze
+1 # Zaluze 2018-04-07 16:35
i co drogę załatwił u prezesa?a jak był radnym to nic nie potrafił chyba ze to ze szkole zlikwidowal
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
poważnie?
0 # poważnie? 2018-04-07 21:08
PiS ma takiego szefa w gminie?
No to wiadomo, dlaczego nie wygra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Zaluze
+1 # Zaluze 2018-04-07 14:36
[quote name="Ania"]Gmi na Lubaczow wyda pieniadze na Zaluze ciekawy jestem czyja to zasluga , moze Henryka a co on może , i czemu ni zrobił jak był radnym przez 2 kadencje on terazmoze tylko plakac
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Janek
-3 # Janek 2018-04-07 16:25
Zobaczymy po wyborach , kto bedzie plakal ccwaniaczku .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Zaluze
-1 # Zaluze 2018-04-07 16:30
Noooo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Zaluze
-2 # Zaluze 2018-04-07 16:31
Cytuję Janek:
Zobaczymy po wyborach , kto bedzie plakal ccwaniaczku .

A ty co adwokat czy szef komitetu Henryka
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Zaluze
-5 # Zaluze 2018-04-07 16:36
Cytuję Janek:
Zobaczymy po wyborach , kto bedzie plakal ccwaniaczku .

Ja mu życzę wygranej
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Zaluze
-5 # Zaluze 2018-04-07 16:36
Cytuję Janek:
Zobaczymy po wyborach , kto bedzie plakal ccwaniaczku .

Ja mu życzę wygranej
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Zaluze
+1 # Zaluze 2018-04-07 16:38
JCytuję Janek:
Zobaczymy po wyborach , kto bedzie plakal ccwaniaczku .

juz ludzie normalnie płaczą za nim ha ha ha
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Majka
0 # Majka 2018-04-07 18:09
A na Starym Siole w jednym kawałku zawieszenie można zostawić. Współczucie dla właścicieli posesji blisko tego kawałku, wasze rowy to praktycznie nie rowy i ludzie mostkami jeżdżą...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Józek
-1 # Józek 2018-04-07 21:46
Widzę że tą drogę na pilipy to chyba sobie radny zalatwil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Jozef
0 # Jozef 2018-04-08 08:42
Cytuję Józek:
Widzę że tą drogę na pilipy to chyba sobie radny zalatwil

No pewnie tak i będzie dla wszystkich , bo radnemu po co ona radny i wojt robią dla ogolu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Janek
-1 # Janek 2018-04-08 08:50
Za tej kadencji powstało więcej dróg niż przez wszystkie poprzednie mówimy o drogach gminnych Moczar Czarne do jedliby w tym roku Pilipy i Moczar do końca w szkole boisko itp.!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Janek
+2 # Janek 2018-04-08 11:22
Oj chwalimy sie ,chwalimy zaslugami przed wyborami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |