Zima zaskakuje kierowców. Dzisiejszej nocy spadł śnieg co sprawiło, że zrobiło się bardzo ślisko. Na drogach w wielu miejscach pojawiła się tzw. „szklanka” i bardzo utrudniała życie kierowcom, którzy nie radzili sobie z panującymi warunkami.
Dzisiaj po godzinie 8:00 w Oleszycach na łuku drogi kierowca samochodu ciężarowego stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z jezdni, niszcząc chodnik i ogrodzenie. Na miejscu zjawili się strażacy z Lubaczowa i Oleszyc, którzy wyciągnęli TIRa z pobocza. Obywatel Rumunii za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym.
Aktualizacja
Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło niedaleko Horyńca po godzinie 13:30. Kierująca samochodem osobowym straciła panowanie nad kierownicą i zajechała drogę autobusowi. Kierowca większego pojazdu chcąc uniknąć zderzenia zjechał do rowu.

Na trasie Oleszyce - Zalesie po godzinie 19:30 samochodu ciężarowego na śliskiej nawierzchni nie opanował także obywatel Ukrainy.
Kierowcy noga z gazu! Jest ślisko!
Warunki pogodowe są niekorzystne. Pada śnieg jezdnia jest śliska, więc aby szczęśliwie dojechać do celu - noga z gazu. Pamiętajmy, że siedząc za kierownicą, to my odpowiadamy za bezpieczeństwo własne, pasażerów oraz innych uczestników ruchu.

