Od rana trwa policyjna akcja "Alkohol i narkotyki"

"Alkohol i narkotyki" - to kryptonim działań, które dziś od rana prowadzą podkarpaccy policjanci. Podczas kontroli drogowych funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na trzeźwość kierujących.

Celem akcji jest także eliminowanie z dróg tych, którzy usiedli za kierownicę pod wpływem narkotyków.

Policjanci sprawdzają trzeźwość kierowców podczas rutynowych kontroli, a także w specjalnie ustawianych punktach kontrolnych.
Oprócz stanu trzeźwości, funkcjonariusze sprawdzają również kierowców podejrzewanych o jazdę pod wpływem narkotyków. W tych działaniach policjanci wykorzystują narkotestery - miniaturowe urządzenia, które pozwalają błyskawicznie rozpoznać objawy zażywania narkotyków.

Oprócz stanu trzeźwości policjanci sprawdzają również czy kierowcy i pasażerowie stosują się do obowiązku używania pasów bezpieczeństwa.

Źródło: KWP

{fcomment}{flike}

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.