TVP Rzeszów: Uzdrowisko Horyniec na razie nie będzie sprywatyzowane

Ruszył kolejny etap zmian własnościowych uzdrowiska Horyniec. Samorząd województwa podkarpackiego, który wcześniej złożył wniosek o tzw. komunalizację rozpoczął analizę prawno-ekonomiczną działalności spółki.

Początkowo uzdrowisko miało być sprywatyzowane, ale mimo, że wybrano już nawet spółkę która była bardzo bliska podpisania umowy cała procedura została unieważniona. Teraz po złożeniu wniosku o przejęcie akcji Horyńca przez samorząd wszystko zaczęło się od początku. Samorząd po analizie finansowo-prawnej działalności uzdrowiska musi szczegółowo zaplanować jego rozwój a przede wszystkim inwestycje na 5 najbliższych lat. Dopiero jeśli ten plan zyska akceptację resortu jest szansa na podpisanie umowy bezpłatnego przejęcia akcji.

Przypomnijmy, że były marszałek województwa podkarpackiego Mirosław Karapyta bronił sprzedania uzdrowiska za niską cenę i powiedział:

- Jeżeli uzdrowisko w Horyńcu Zdroju zostałoby sprzedane za niską cenę, to sam się położę pod Ministerstwem Skarbu Państwa i powiem, że oddawane są za bezcen skarby narodowe. Postąpię jak Rejtan.

Źródło: TVP Rzeszów

{fcomment}{flike}

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.