Próbował przemycić bursztyn w... rajstopach

fot. Służba Celna w Przemyślufot. Służba Celna w Przemyślu

Na nietypowy pomysł wpadł 51-letni obywatel Ukrainy, który chciał nielegalnie przewieźć przez granicę ponad 4 kg bursztynu. Kamienie zapakował w rajstopy, które następnie ukrył w filtrze powietrza swojego samochodu. 

25 lutego br. w  godzinach popołudniowych, w porze dużego natężenia ruchu, do odprawy na przejściu granicznym w Budomierzu zgłosił się 51-letni obywatel Ukrainy. Funkcjonariusze Służby Celnej skierowali do szczegółowej kontroli samochód, którym podróżował mężczyzna. Podczas rewizji okazało się, że w samochodzie, w miejscu w którym powinien znajdować się wkład filtra powietrza, znajdują się rajstopy „nafaszerowane" kamieniami bursztynu. 

Służba Celna zatrzymała niezgłoszony do kontroli towar. Celnicy szacują wartość 4,14 kg kamieni na kwotę ok 8 tys. złotych.  Przeciwko kierowcy wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe. 
Zatrzymany bursztyn prawdopodobnie ulegnie przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa. 
 
W 2015 r. Służba Celna udaremniła przemyt blisko 700 kg bursztynu na podkarpackim odcinku polsko-ukraińskiej granicy. Wśród nietypowych miejsc, w których funkcjonariusze Służby Celnej ujawnili przypadki przemytu bursztynu były butle gazowe, poduszki powietrzne, lodówki czy skarpety. Sporą cześć bursztynowej kontrabandy celnicy znaleźli także w bagażach, przerobionych dachach czy podłogach pojazdów przekraczających granicę. 
 
http://www.przemysl.scelna.gov.pl/image/journal/article?img_id=5775398&t=1456485692853
 
Źródło/fot: Służba Celna w Przemyślu
 

Komentarze   

WC
-3 # WC 2016-02-28 22:31
nie długo za przewiezieni z za wschodniej granicy błota i smierdzacego powietrza tez będziemy płacili. Uważam że co niektórym w dupie się poprzewracało z nadmiaru władzy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.