Zmiany w lubaczowskiej policji. Komendant Janusz Mołoń odchodzi na emeryturę

Inspektor Janusz Mołoń nie będzie już komendantem lubaczowskiej policji. Szef Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie odchodzi na emeryturę. Stanowisko komendanta policji w Jarosławiu opuścił również pochodzący z Lubaczowa młodszy inspektor Ryszard Kornaga.

O zmianach w powiatowych komendach poinformował nowy komendant podkarpackiej policji – Krzysztof Pobuta. Oprócz Janusza Mołonia i Ryszarda Kornagi na emeryturę odchodzi również szef krośnieńskiej policji, Adam Pietrzkiewicz.

Inspektor Janusz Mołoń stanowisko komendanta policji w Lubaczowie objął 15 kwietnia 2009 roku. Policyjny mundur nosił przez 33 lat. Przez wiele lat pełnił służbę w Przeworsku, był m.in. zastępcą komendanta rejonowego. Od 2000 roku pracował jako dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Jest magistrem socjologii. Ma dwoje dzieci.

http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/gfx/policjarzeszow/userfiles/images/pracownicy/komendanci/kornaga2a.jpgOdchodzący na emeryturę komendant KPP w Jarosławiu pochodzący z Lubaczowa mł. insp. Ryszard Kornaga. W Policji służył 30 lat. Przez te lata pracował kolejno w Wydziale Operacyjno-Dochodzeniowym Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie, był Komendantem Komisariatu w Horyńcu-Zdroju, Specjalistą Wydziału Prewencji, Kierownikiem Referatu Patrolowo-Interwencyjnego i Ruchu Drogowego, Naczelnikiem Prewencji oraz I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Lubaczowie. W 2012 roku objął stanowisko Komendanta w Brzozowie, rok później został szefem policji w Przeworsku. W 2014 roku został komendantem jarosławskiej policji.

Na razie nie wiemy kto zastąpi odchodzących komendantów.

Komentarze   

abdul
+55 # abdul 2016-01-20 22:44
o widze ze nowy komendant z rzeszowa robi "czyszczenie magazynów" :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
RIKI
-43 # RIKI 2016-01-20 23:11
NO JAKIE CZYSTKI 30 LAT WYPRACOWALI WIECEJ SIE NIE DANAJWYŻSZA EMERYTURA PROSTE PO 5TYS DOSTANA I GIT
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
prymus
+57 # prymus 2016-01-21 19:59
Zapomnieli napisac ze to przymusowa emerytura
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ah
+49 # ah 2016-01-22 10:02
dokładnie, Ci Panowie pracowali jeszcze według starych zasad im emerytura przysługiwała już po 15 latach pracy. Bardzo dobrze ze Pis robi z tym porządek i ustąpią miejsca młodszym.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
abdul
-41 # abdul 2016-01-20 23:13
jak sie nie da jak jest napisane ze Pan Mołoń pracowal 33 :P czyli uważasz ze zbieg okolicznosci ?:D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
max
+74 # max 2016-01-21 13:28
Cytuję abdul:
jak sie nie da jak jest napisane ze Pan Mołoń pracowal 33 :........... ?:D

Nie poracował tylko "nosił" mundur a to ogromna różnica szczególnie w wysokości emerytury.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Smyk
+62 # Smyk 2016-01-21 01:26
Zomo konczy kariere
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Mango
+51 # Mango 2016-01-21 07:53
Nowy Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie realizuje tylko zapowiedzi PIS-u tzn. wymienia osoby, które swą pracę w Policji zaczynały w czasach PRL-u, ponieważ chce wprowadzić nowe standardy i według mnie to bardzo dobre posunięcie, a co do nowego komendanta w Lubaczowie, to mogę powiedzieć , że będzie to osoba spoza naszego powiatu, ale nie będzie musiał daleko dojeżdżać do pracy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
XYZ
-51 # XYZ 2016-01-21 14:21
Szkoda tylko, że PiS nie zacznie od swoich szeregów ;) np. pana Piotrowicza. Nie mówiąc już o tym jak wiele zdziała Pani Pamuła dla naszego regionu, będąc non stop w Rzeszowie brawooooo "dobra zmiana" :P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
filipek
+44 # filipek 2016-01-21 18:02
Cytuję Mango:
Nowy Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie realizuje tylko zapowiedzi PIS-u tzn. wymienia osoby, które swą pracę w Policji zaczynały w czasach PRL-u, ponieważ chce wprowadzić nowe standardy i według mnie to bardzo dobre posunięcie, a co do nowego komendanta w Lubaczowie, to mogę powiedzieć , że będzie to osoba spoza naszego powiatu, ale nie będzie musiał daleko dojeżdżać do pracy.

Nie siej fermentu. Ma to być osoba z naszego powiatu tylko obecnie pracuje w innym. Wraca po prostu na stare śmieci. Że będzie miał blisko do pracy, to fakt. Ma mieć też nowego rzecznika i zastępcę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
heh
+62 # heh 2016-01-21 12:46
BARDZO DOBRZE.... co za tym idzie ze sa nowe miejsca pracy a tak siedzialby dalej i bral emeryture i pobory tak jak w wiekszosci firm w lubaczowie to jest...

bardzo dobrze jeszcze zrobic porzadek w gminie i starostwie bo za dobrze juz wygladaja z tych imprez za nasze - podatnikow pieniadze.

super ze PiS wyszedl wkoncu moze Polska bedzie normalnym krajem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
lubaczowianin
+61 # lubaczowianin 2016-01-21 15:12
Nareszcie skończył się prywatny folwark Pana Komendanta w Lubaczowie. W końcu odetchną zwykli kierowcy którzy z polecenia komendanta byli surowo karani za najdrobniejsze wykroczenia. Policjanci też się podobno cieszą !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Piotr
-42 # Piotr 2016-01-22 20:52
Cytuję lubaczowianin:
Nareszcie skończył się prywatny folwark Pana Komendanta w Lubaczowie. W końcu odetchną zwykli kierowcy którzy z polecenia komendanta byli surowo karani za najdrobniejsze wykroczenia. Policjanci też się podobno cieszą !

Znawca z tego co wiem to za nawet lekkie wykroczenie jest mandat wiec nie pisz glupot
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
lubaczowianin
+37 # lubaczowianin 2016-01-22 21:59
wróć do szkoły człowieku bo nie masz pojęcia o czym piszesz !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Piotr
-41 # Piotr 2016-01-22 23:00
No jak widać to Ty nie wiesz co piszesz. Bo w czym Ci komendant zawinił? Że jego policjanci Ci mandat dali?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
flinston
+37 # flinston 2016-01-23 08:33
Cytuję Piotr:
No jak widać to Ty nie wiesz co piszesz. Bo w czym Ci komendant zawinił? Że jego policjanci Ci mandat dali?

Z reguły psy same nie gryzą, ktoś musi szczuć... Ale to nie na twój rozum gimbusiku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Piotr
-34 # Piotr 2016-01-23 10:13
No taka mają robote. Jak widać po Twoich komentarzach to Ty jestes gimbusem lub jakims cwaniakiem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
heca
+59 # heca 2016-01-21 18:22
jeszcze tylko starostwo z wiecznym carem konfidentem zostało do wyczyszczenie, ale to już kwestia czasy.Teraz ZOMO-wcy dołączą do KOD i będą strajkować w Warszawie hahaha
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ha ha ha
-54 # Ha ha ha 2016-01-22 07:51
Cytuję heca:
jeszcze tylko starostwo z wiecznym carem konfidentem zostało do wyczyszczenie, ale to już kwestia czasy.Teraz ZOMO-wcy dołączą do KOD i będą strajkować w Warszawie hahaha

Chciałbyś frajerze, ale nie szybko to nastąpi, boli was ,że ten człowiek rządzi powiatem od tylu lat a wy siedzicie i gryziecie paznokcie. Show must go on cytując klasyka> Wara od źródła ryży kudła ha ha ha
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
heca
+55 # heca 2016-01-22 08:49
"rządzi" to za dużo powiedziane, on tylko pobiera pensyjkę nic nie robiąc. Powiat lubaczowski najbiedniejszy w Polsce cepie , więc nie podskakuj . Zmarnował kilkanaście lat swojego urzędowania!!l! ! Nic się nie dzieje tylko kolejne supermarkety powstają. Powinien być do odpowiedzialnoś ci pociągnięty za działanie na szkodę powiatu!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Odezwał się
-59 # Odezwał się 2016-01-22 08:54
Cytuję heca:
"rządzi" to za dużo powiedziane, on tylko pobiera pensyjkę nic nie robiąc. Powiat lubaczowski najbiedniejszy w Polsce cepie , więc nie podskakuj . Zmarnował kilkanaście lat swojego urzędowania!!l!! Nic się nie dzieje tylko kolejne supermarkety powstają. Powinien być do odpowiedzialności pociągnięty za działanie na szkodę powiatu!

Odezwał się ten co najwięcej zrobił dla powiatu, impotent umysłowy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
heca
+17 # heca 2016-01-23 15:36
a ty co zrobiłeś/aś?! Bronisz nierobów i koryciarzy?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
xjkk
+41 # xjkk 2016-01-22 16:19
Cytuję heca:
"rządzi" to za dużo powiedziane, on tylko pobiera pensyjkę nic nie robiąc. Powiat lubaczowski najbiedniejszy w Polsce cepie , więc nie podskakuj . Zmarnował kilkanaście lat swojego urzędowania!!l!! Nic się nie dzieje tylko kolejne supermarkety powstają. Powinien być do odpowiedzialności pociągnięty za działanie na szkodę powiatu!
na szkodę powiatu
i niektórych osób,które przez niego i jego dawnego kolege bez którego nie umi sobie teraz poradzić zniszczyli życie nie jednej osobie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
obywatel
+7 # obywatel 2016-01-23 20:12
psl-owi dupy do stołków przyspawało
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
JOLa L.
-50 # JOLa L. 2016-01-22 07:53
Cytuję heca:
jeszcze tylko starostwo z wiecznym carem konfidentem zostało do wyczyszczenie, ale to już kwestia czasy.Teraz ZOMO-wcy dołączą do KOD i będą strajkować w Warszawie hahaha

Jak taki z Ciebie czyściciel to podpisz się imieniem i nazwiskiem tchórzliwy człowieczku
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
heca
+21 # heca 2016-01-23 15:38
opamiętaj się, ty naprawdę wiesz co piszesz i w to wierzysz? Przecież ta banda, kilkanaście lat łupi niemiłosiernie ten powiat a ty śmiesz jeszcze w to wątpić?!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
jk
+40 # jk 2016-01-23 05:56
To teraz do kod-u
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ppp
+38 # ppp 2016-01-23 12:09
haha KOD -jest to kwik z powodu utraconego koryta, nieprawdopodobn y pokaz obłudy, ludzie którzy nie szanują wyniku wyborów. Chcieliście demokracji no to macie więc po co krzyk? Trzeba było wygrać sobie te wybory, wziąć się do roboty,rozmawia ć z ludźmi a nie wpieprzać ośmiorniczki po drogich knajpach to by znowu wygrali . No przerżnęli z kretesem i jeszcze krzyczą na ulicy. Demokracja jest wtedy jak oni rządzą jak inni to zamach stanu. Mam nadzieję,że PiS nie popełni błędu z lat 05-07 i nie cofnie się przed różnego rodzaju krzykaczami i demagogami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
reeg
+41 # reeg 2016-01-23 13:11
super super policjanci z Lubaczowa wreszcie będą mogli normalnie pracować a nie na premię dla Mołonia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Piotr
-43 # Piotr 2016-01-23 13:53
Masz racje, bo jakby premie byla zalezna od mandatow to by bylo ich o wiele więcej, pracowal 7 lat na komendzie nie każdemu podpasuje. Ale szkod nie narobil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
geer
+41 # geer 2016-01-23 13:56
Cytuję reeg:
super super policjanci z Lubaczowa wreszcie będą mogli normalnie pracować a nie na premię dla Mołonia

i bardzo wąskiego grona przybocznych...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
lolek
+3 # lolek 2016-01-24 19:45
KOD to inaczej Kwik Odcinanej Dupy ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
mo
+9 # mo 2016-01-24 21:21
Ta cala struktura jest zepsuta do szpiku kości!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
w pisdu
+3 # w pisdu 2016-01-26 17:57
el komendante na spoczynek jak każdy z milicjant z MO(do 6.04.2000r.)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
-2 # ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, 2016-01-29 08:03
dlaczego komendat nie z Lubaczowa czy tu niema ludzi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Jaro
+2 # Jaro 2016-02-05 00:13
Mołoń to niestety zomowiec pozbył się najlepszych oficerów pochodzacych z Lubaczowa także tych,którzy przyszli do słuzby w Policji,nie ma miejscowego kandydata,ktory nawet w przyszłości mołby zostać komendantem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Piotr
-1 # Piotr 2016-02-07 22:55
I co z tego ze zomowiec bo w milicji pracowal? Kogo niby sie pozbyl? Podaj jedna osobe
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Jaro
0 # Jaro 2016-02-08 15:45
Nie w milicji tylko w zmotoryzowanych oddziałach milicji obywatelskiej.N a komendanta w Lubaczowie namaścił go jego kolega także zomowiec.Co z tego?W telewizji często pokazują fragment filmu z pałowania przez chwiejących się zomowców człowieka leżącego na ulicy,którego potem przejeżdza zomowska polewaczka.Sam sobie odpowiedz co z tego?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |