I ty możesz oddać krew. Szczytna akcja strażaków z Oleszyc

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "Iskierka" przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Oleszycach zaprasza wszystkich na kolejną akcję zbiórki krwi.

Krew będziemy mogli oddać w sobotę 10 sierpnia od godziny 9:30 do 12:30 remizie OSP Oleszyce na ulicy Mickiewicza 10 (1 piętro). Wszystkich mieszkańców i gości zapraszamy do oddania bezcennego leku, jakim jest krew.

Redakcja ZLUBACZOWA.PL zachęca aby oddawać krew, gdyż jest ona lekiem szczególnym, bowiem nie udało się wytworzyć jej syntetycznego zamiennika. Trzeba dodać, że jest niezbędna w ratowaniu życia i zdrowia ofiar wypadków oraz osób cierpiących na rozmaite choroby. Co więcej, liczba krwiodawców jest bardzo mała w stosunku do potrzeb jakie wykazują szpitale, najczęściej z powodu tego, że w społeczeństwie pokutuje przeświadczenie, że jest to zabieg niebezpieczny, co jest niezgodne z prawdą. (Do zabiegu oddawania krwi dopuszczane są jedynie osoby w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej, czyli takie, którym ubytek 450ml krwi nie zaszkodzi.) Zatem warto oddawać krew, gdyż jest to forma pomocy drugiemu człowiekowi, przy czym jest to naprawdę bezpieczne.

Przyjdź i oddaj krew - To właśnie ty możesz uratować komuś życie!

{fcomment}{flike}

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.