Gmina Lubaczów organizuje konkurs na najładniejszą iluminację świetlną gospodarstwa

W maju tego roku odbył się konkurs „Na najładniejszą posesję gminy Lubaczów”, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Spośród wielu zgłoszeń, komisja oceniająca wyróżniła aż 9 gospodarstw. Zimą gospodarstwa przyozdobione lampkami i dekoracjami świątecznymi, również wyglądają pięknie.

W związku z tym Wójt Gminy Lubaczów zaprasza mieszkańców Gminy Lubaczów do udziału w konkursie „. Na najładniejszą iluminację świetlną gospodarstwa z terenu Gminy Lubaczów w okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku”.

  1. Uprawnieni do udziału: Do udziału w konkursie, uprawnieni są mieszkańcy Gminy Lubaczów.
  2. Konkurencje konkursowe: Najładniejsza iluminacja świetlna gospodarstwa z terenu Gminy Lubaczów w okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.
  3. Termin składania wniosków: od dnia 15 grudnia 2015 roku do dnia 23 grudnia 2015 roku.
  4. Miejsce zgłaszania posesji do konkursu:

Zgłoszenia do udziału w konkursie należy składać na karcie zgłoszeniowej:

- osobiście lub przez pełnomocnika w Urzędzie Gminy Lubaczów pokój nr 4 (Sekretariat Urzędu) w godz. od 7.00 do 15.00,
- listownie na adres: Urząd Gminy Lubaczów, ul. Jasna 1, 37 – 600 Lubaczów;
- u Sołtysa właściwego sołectwa;
- na e-mail: a.chmielowiec@lubaczow.com.pl

Osoba do kontaktu: Anna Chmielowiec, pok. 23, tel. 16-632-16-84 w. 41, a.chmielowiec@lubaczow.com.pl

Uwaga: regulamin konkursu określony w/w zarządzeniem obejmuje oprócz konkursu na najładniejszą iluminację świetlną gospodarstwa z terenu Gminy Lubaczów w okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, także kategorię konkursową „Najładniejsza posesja Gminy Lubaczów”. Zaproszenie do składania zgłoszeń w tej kategorii konkursowej zostanie ogłoszone w kwietniu 2016 r.

Pliki do pobrania:
  -> Regulamin konkursu
  -> Karta zgłoszeniowa

Źródło: lubaczow.com.pl

{flike}

Komentarze   

Mikołaj
+15 # Mikołaj 2015-11-26 13:23
Znowu konkurs na świecidełka i kolejna okazja do lansu z nagrodami od celebryty wójta. Może lepiej zorganizować konkurs na najlepiej udekorowany świątecznie nowo powstały zakład pracy, w którym można zarobić pieniądze na przygotowanie świąt naszym dzieciom.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
sanna
+6 # sanna 2015-11-26 13:34
Piękną tradycję obchodzenia świąt po polsku zastępuje się nachalnie komercją i iluminacją świetlną w stylu amerykańskim.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
zark 7
-2 # zark 7 2015-11-26 13:51
Dla odmiany niech władza zorganizuje świąteczny konkurs na najlepszego włodarza Ziemi Lubaczowskiej 2015 roku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
rozczarowany
+13 # rozczarowany 2015-11-26 13:57
A może zamiast tych imprez i konkursów spotkalby się z mieszkańcami gminy w sprawie budżetu gminy,podatków lokalnych,progn ozowanych inwestycji? Czyzby na to brakowało czasu?I po co ten wydział promocji i rozwoju gminy?by zajmowal się takimi głupotami,organ izowaniem imprez ,konkursów,robi eniem zdjęc,...a wszystko za nasze pieniążki?Jak chcecie się bawic,to owszem...ale za swoje...obniż podatki do poziomu jaki należy się mieszkańcom gminy(w praktyce o połowe)...lepie j jeżeli te pieniądze zostaną u mnie w portfelu....a nie!! w niektórych gardłach!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ja
-2 # ja 2015-11-26 14:13
Wygra kościół im. boremeusza wszak oświetlany jest z budżetu urzędu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Arek
-6 # Arek 2015-11-26 14:29
Ekolodzy nie będą zadowoleni ;D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
głos
+1 # głos 2015-11-26 14:52
Ja w konkursie na najlepszą iluminację świetlną nowo powstałego zakładu pracy głos oddaję na Tesco, a w konkursie na najlepszego iluminarza 2015 głosuję na wójta K. , bo jest piękny i robi dużo konkursów z nagrodami i dyplomami. Wesołych Świąt!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
na tak
+5 # na tak 2015-11-26 15:14
Dobrze, że organizuje się takie konkursy i inne imprezy okolicznościowe i biesiadne, bo czym nasza władza mogłaby się wykazać
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Święty Mikołaj
-3 # Święty Mikołaj 2015-11-26 16:22
Widać lepiej nic nie robić, wtedy nie będzie co krytykować. Inni wójtowie i burmistrzowie to przynajmniej mają spokój nic nie robiąc. A jak ktoś się wychyli, zrobi coś nowego, innego, tak jak Kapel, to od razu go po łapach...Skąd u was tyle nienawiści, starujcie na wójtów, burmistrzów i wtedy zobaczymy, co pokażecie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Mróz
-3 # Mróz 2015-11-26 16:30
Masz rację Ś.M. . W obecnym systemie nie ma praktycznie szansy, aby wójt mógł coś naprawdę zdziałać. Jest prawdę mówiąc mało potrzebny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Dziadek
-8 # Dziadek 2015-11-26 18:09
Dokładnie, prawdę mówiąc to on jest nie potrzebny,bo miastem zajmuje sie burmistrz, powiatem starosta, wiec po co jeszcze wójt?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Zuzia
-5 # Zuzia 2015-11-26 20:06
Bo jeszcze Pacanku zostaje Gmina , która robi znacznie więcej niż miasto, bo o powiecie wstyd mówić
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Smerfetka
+7 # Smerfetka 2015-11-26 21:12
A co tak '' znacznie więcej" robi gmina? Zuziu Pacankowa!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Smerfetka
+14 # Smerfetka 2015-11-26 21:24
Robic! jak najbardziej! ale cos pożytecznego!cz y ty nie masz wrażenia,że tych imprez rożnego rodzaju na gminie dosyć?dlaczego wójt nie spotka się z mieszkańcami?ni e porozmawia o podatkach?napra wdę chętnie porozmawiałabym o sytuacji ekonomicznej gminy, o naszym miejscu na mapie kraju!przecież nie tak dawno pisano,że jesteśmy najuboższym powiatem!a podatki jakie?wcale nie niskie,wręcz powiedziałóabym ,ze wójt pomylił gminy,nie jesteśmy gminą gdzie srednia pensja oscyluje w granicach 3-4 tys.zł!a patrząc na podatki to musimy tak zarabiać skoro są na takim poziomie! gminy bogatsze od naszej ustaliły dużo niższe podatki! to już naprawdę tych pieniędzy jest na tyle,by można je było wydawac na imprezy i konkursy? i ciekawe,czy wójt dostaje za każdy wyjazd delegację?pewni e tak! a jeszcze dołoża mu wszelkich dóbr po każdej takowej imprezce!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ekonom
+14 # ekonom 2015-11-29 12:02
DO Święty Mikołaj! ''zrobi coś nowego" ale czy tego nowego nie jest za dużo? Wizerunkowo naprawdę ta gmina wybija się,co rusz jakies uroczystości,al e mocno "kuleje" ekonomia i gospodarka,powi em więcej,skoro mamy wójta od wizerunku to niech chociaż wybiorą kogoś od gospodarki,gdy patrzę na te niewykorzystane tereny wokół przejścia w Budomierzu to tak sobie myślę,że wystarczy się tylko "schylić" i podnieść pieniądze,tym bardziej,że to właśnie handel przygraniczny najbardziej rozwinął się w naszym województwie wprost "wystrzelił" jak z procy,a my marnotrawimy i czas i pieniądze,apelu ję ...wykorzystajc ie w końcu szansę jaką dało nam przejście,przes tańmy się zajmować autoreklamą!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
aa
-5 # aa 2015-11-26 19:58
wam nikt nie dogodzi!!!1
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
bb
-9 # bb 2015-11-26 20:18
Nie dogodzi aa, bo w polskim państwie socjalistycznym namnaża się sztucznie problemy, które rządy socjalistów dzielnie zwalczają..., że zacytuję klasyka
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
halo
+12 # halo 2015-11-26 20:57
Mówi się, że wójt zbudował Kresową Osadę w Baszni. Tzn. jak ją zbudował? Co zrobił osobiście? Sporządził plany budowlane, pomiary geodezyjne, kierował ekipami budowlanymi, prowadził fachowy nadzór budowlany, finansował z własnej kieszeni inwestycję? Przecież tak "budować" za nie swoje pieniądze i przy wsparciu opłacanych przez podatników fachowców i etatowej armii urzędniczej potrafiłby każdy średnio zaradny rolnik. Może wójt powinien podziękować, że za swojej świetnie opłacanej kadencji miał możliwość rozdysponować nasze pieniądze na ten cel, bo rozdysponował na pewno.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Smerfetka
+10 # Smerfetka 2015-11-26 21:31
Powinien podziękować,że zrealizowal swoje fantazje! Zawsze przy większej inwestycji powinno raczej zasięgnąć się opinii mieszkańców,nie stety nie przy tym wójcie,myslącym egoistycznie,ob y tylko jemu było dobrze,co widać po jego zarobkach,astro nomicznych,poró wnując poprzedników!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
zdaleka
+9 # zdaleka 2015-11-26 23:03
Ludzie, czytając te komentarze stwierdzam, że zaczynacie myśleć i wreszcie rozpoznawać co to jest fasadowość władzy, którą mami się naiwnych mieszkańców naszej gminy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
wwww
+17 # wwww 2015-11-27 07:14
Do roboty a nie pierdołami się zajmować, gdzie te miejsca pracy na Budomierzu dla mieszkańców gminy (200), gdzie miejsca pracy w kopalni siarki, gdzie są wiatraki( na początku 50, później 80, 100), gdzie jest park linowy i domki na borowej górze przy zbiorniku wodnym, gdzie mam sprzedać mleko, króliki i gęsinę - tak zamaszyście mieli kupować w kresowej, gdzie ten pełny pociąg turystów jadący do kresowej kiedy będą porobione drogi podobnie jak w innych gminach, kiedy w OSP gminy Lubaczów będą miały podobne wyposażenie jak w gminach sąsiednich, kiedy będą działały otwierane z wielką pompą domy kultury, które następnego dnia stoją zamknięte, gdzie są oświetlenia uliczne w małych miejscowościach itd, itp. Przestańcie ludzie pierdzielić, że taki to wspaniały gospodarz gminy wam się trafił,bo na razie to trzecia kadencja opowiadania i pustych obietnic i tylko głupek może w te brednie wierzyć. To jest jedna wielka porażka i bzdury klepane na zebraniach wiejskich. A konkurs na iluminację wygra któryś przydupas.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
demos
+11 # demos 2015-11-27 13:47
Co się dziwisz!Jeżeli się zajęło nikomu niepotrzebną osadą kresową to tak to wygląda!zamiast tej kresowej powinien stworzyć centrum przygraniczne w Budomierzu,tere n wokół przejścia już dawno należy do gminy!Tam powinny już stać hurtownie i sklepy,plac targowy!Wraz z radą gminy powinien pojechać na korczową i zobaczyć co tam jest!I masz rację!Już teraz nawet nie organizuje zebrań wiejskich,bo co będzie na nich mówił?..w kółko opowiadal te same bajki i przepowiednie? Dac ludziom zabawę to się zadowolą...i chyba to jest jego mottem wójtowym!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
mieszkaniec
+9 # mieszkaniec 2015-11-27 18:25
Wójt tylko daje zabawę seniorom każda impreza kończy się przed ²² bo młodzierz z gminy lubaczów niby nie potrafi się bawić a wszędzie do okoła imprezy do rana np. Bełżec trzy dni do białego rana w centrum miejscowosci i nitk tam wójtowi z bełżeca kostki brukowej nie ugryzł
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
mieszkaniec
+4 # mieszkaniec 2015-11-27 18:17
Wygra pan jan
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ojga
-31 # ojga 2015-11-27 07:25
Nie znam wójta i nie wiem jaki on jest, ale gminę Lubaczow kojarze TYLKO Z KRESOWEJ OSADY, a teraz z malkontenctwa forumowiczów i sądze że to te same osoby to piszą
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
mieszkaniec
+16 # mieszkaniec 2015-11-27 09:09
To jesteś bardzo małostkowy.Jeże li tak wąski zasób wiedzy pozwala ci coś napisac to może na twoim miejscu zająłbym się poszerzeniem tego zasobu , dopiero po tym komentarzem!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ojga
-23 # ojga 2015-11-27 13:03
Cytuję mieszkaniec:
To jesteś bardzo małostkowy.Jeżeli tak wąski zasób wiedzy pozwala ci coś napisac to może na twoim miejscu zająłbym się poszerzeniem tego zasobu , dopiero po tym komentarzem!



Najwidoczniej swoja erudycję pozyskales za stodołą a estetyka otocznia ci nie przeszkadza, więc nie ma sie czemu dziwić że jest tak jak jest (syf kila i mogiła)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
N.R.T
-12 # N.R.T 2015-11-27 23:53
NIedługo się pomysły na nicki skończą :P Siedzi taki baran i narzeka, zamiast wziąć się do roboty. NIe pasuje wójt? Startuj w wyborach, wtedy pokażesz jaki z ciebie gospodarz, nygusie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
mieszkaniec
+8 # mieszkaniec 2015-11-28 09:12
To po co baranie piszesz? Weż się do roboty.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
matka
+8 # matka 2015-11-27 12:32
Jak można organizować świetlany konkurs na iluminacje świetlne naszych domów, JAK W NASZYCH DOMACH SMUTEK, bo dzieci zaharowują się u Niemca, Holendra, Belga, Anglika, Irlandczyka itd., mieszkają w barakach i po różnych kątach...i też cierpią.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
fre
+4 # fre 2015-11-27 20:26
wszyscy narzekaja a o dziwo wojt wychodzi co kadencje....

ja mam inny pomysl poprostu trzeba zmienic przydupasow (radnych) wojta co mu na kazde slowo przytakuja. od chwili wyborow na radnych nic sie po wioskach nie dzieje a obiecanek bylo duzo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
kratos
+9 # kratos 2015-11-27 22:27
Wychodzi! Bo brak kontrkandydatów ,a co z radnymi?Otóż to rada gminy określa kierunki działania wójta a mam wrażenie ,że u nas jest inaczej!To wójt określa co czynic ma rada,stąd nie próżno nazywa się ich ''kaplomatołkam i" na pewno trzeba wymienić przynajmniej tych najgorliwszych!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
mieszkaniec
+13 # mieszkaniec 2015-11-30 10:38
Nie przejmuj się,masz przeciwko sobie przynajmniej 8 radnych,którzy tylko "tak ,panie wójcie","alez oczywiście panie wójcie","może pan decydować panie wójcie"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
tak jest
+11 # tak jest 2015-11-30 19:39
Bardzo konkretne wnioski wprost idealnie oddające sytuację w radzie gminy Lubaczów. BRAWO!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Jadzia
-7 # Jadzia 2015-11-27 22:53
Najlepiej stac obok i krytykowac frustraci Czekajcie az manna z nieba poleci Zadnego wyksztalcenia i siedzenie na garnuszku rodzicow
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
belfer
+11 # belfer 2015-11-27 23:12
Słuchaj Jadziu. A czyż ja mam jakieś zdanie do powiedzenia?Czy wójt stara się poznac opinie mieszkańców? Czy radni organizują spotkania z mieszkańcami ,by poinformować ich o propozycjach? Podstawowym obowiązkiem radnego sa spotkania z mieszkańcami,a wiesz,kiedy ja ostatnio słyszałem o takim spotkaniu?a chyba z 10 lat temu! A manna to z pewnoscia leci wójtowi i jego radnym.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
JOZEF
-8 # JOZEF 2015-11-28 07:52
może Załuże -Moczar zrobi iluminację>?? to Wójt nie będzie musiał inwestować w oświetlenie uliczne i bedziemy mieć święta cały rok i na imprezy zostanie ............... .......
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Jadzia
-6 # Jadzia 2015-11-28 15:41
A teraz b prosze o bezstronnosc,,, ,,,zobaczcie co sie dzieje w Lubaczowie a co w Waszej gminie ,,,,,Do Matki ,,,,,,,dlaczego az taki smutek gosci w Twoim domu ,,,przyjedzaja ludzie z Norwegii ,i sa Panami przez duze P.,kupuja domy mieszkania pola i co az taka katastrofa Kiedys wyczytalam ze Wlosi szukaja pracy w innych panstwach .Jestes mlody ucz sie jezyka i troche inicjatywy ,,,,,,,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
belfer
+13 # belfer 2015-11-28 19:35
I dalej do Jadzi może w końcu przemówię otóż :kiedyś w gminie funkcjonowało dużo szkół niemalże w każdej miejscowości i można je było utrzymywać przy minimalnych podatkach? można było! a co masz teraz 3 szkoły a podatki o połowę wyższe od minimalnych,jak gmina się wyludnia to urząd gminy coraz bardziej się zaludnia!skąd na to wziąśc: otóż skoro inwestycje nie dają ,przychodu tudzież kresowa która nawet z podatku wojt zwolnił no to skąd? trzeba podwyższyć podatki lokalne,skoro jestem mieszkańcem gminy to również należy mi się jakies zdanie! a czy ktoś mnie pytał? nikt! czy pytal mieszkańców? też nie! to powiedz ? gdzie ta demokracja? co do wyjazdów! a czy ty się zastanowiłaś ile kosztuje wyjazd jednego z rodziców za pracą dla dziecka?czy to jest normalne wychowanie i normalna rodzina? To są wyrzeczenia naprawdę bardzo ciężkie,a ty o "Panach'' oby ciebie spotkal taki los byś musiała wyjechać do pracy zostawiając tutaj swoje dzieci pod opieką dziadków! trochę więcej wyobrażni w tym co piszesz!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
matka
+5 # matka 2015-11-28 23:06
Dziękuję belfer za zrozumienie. Dodam tylko, że nasi zagraniczni pracodawcy albo nas wyzyskują, albo z nas kpią, albo współczują nam roli najemnych robotników, najczęściej do najgorszych prac. Dla Jadzi taki najemny Polak to Pan. Tylko dlaczego większość tych 'Panów" powtarza, że gdyby mieli w Polsce pracę nawet o połowę mniej płatną woleliby pracować i żyć na stałe u siebie i nie tułać się.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Griswald
0 # Griswald 2015-11-29 12:55
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Wróżka
-9 # Wróżka 2015-11-29 13:02
Czytając komentarze wnioskuję, że piszą je osoby niesamowicie wrogo nastawione do wójta Kapla. Nic wam nie pasuje , wszystko krytykujecie , wasza zacietrzewienie jest wręcz żenujące . Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie , ale są granice których nie powinno się przekraczać , granice dobrego , zdrowego obiektywizmu.Zo baczcie dobre strony działalności wójta , popatrzcie ile dobrego zrobił i robi, dla gminy.Wiem , polemika z wami jest bezcelowa bo nic to nie zmieni , będziecie nadal pluć , bo w życiu najlepiej wam to się udaje , sprawia satysfakcję i wzmacnia potencjał własnej wartości.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
demos
+10 # demos 2015-11-29 14:52
Czy jest normalne,że podatek od budynków mieszkalnych wynosi w naszej gminie 60gr za metr,a na przykład w gminie Korczowa 37gr?a w gminie Wiązownica budynki mieszkalne są zwolnione z podatku!Czy jest normalne,ze gminy podwarszawskie gdzie średnia zarobków wynosi 4,5tys. płaca takie same podatki jak w Lubaczowi 60 gr.? a w naszej gminie pewnie srednia wynosi 2 tys.!Czy normalna jest stawka ceny za kwintal zyta do podatku rolnego która u nas wynosi 53 zl? a w innych gminach zaczyna się od 20-paru złotych?czy biorąc pod uwagę fakt ,że prawie połowa gmin w Polsce ma ustaloną cenę na 30-pare zł. to jak to się ma do naszej gminy?Celowo podałem gminę Korczowa a dlaczego? Otóż to gmina która zainwestowala w przeciwieństwie do naszej gminy w rozwój przygraniczny, nie wspominając już o tym,że zaowocowało to w różnych relacjach ,ale między innymi niemalże czym...a właśnie miejscami pracy...około nawet 500! To nie jest krytyka,to tylko stwierdzanie faktów!x7
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
N.R.T
-13 # N.R.T 2015-11-30 00:04
Człowieku... nie ma czegoś takiego jak gmina Korczowa. Już tym się pogrążasz, kolejny raz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
demos
+10 # demos 2015-11-30 08:41
Człowieku ..niedopatrzeni e ,gmina Radymno ale wcale się nie pogrążam fakty są nieubłagane i liczby jak najbardziej i myślę,że twoja wiedza ekonomiczna jest wprost zerowa,to siedż cicho w urzędzie i ciesz się ,że masz pracę opłacaną przez nas podatników!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
mieszkaniec
+10 # mieszkaniec 2015-11-30 10:34
Napisz w końcu coś rzeczowego to podlizywanie w twoim wykonaniu już jest nudne i żenujące
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
tak jest
+10 # tak jest 2015-11-30 21:34
Bardzo dokładnie pokazane wyliczenia! BRAWO Muszę "podziękować" radnym i wójtowi za tak wysokie podatki! Ostatni raz dostaliście moje głosy!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
demos
+12 # demos 2015-11-29 15:01
A iloma miejscami pracy zaowocowała kresowa osada,to już sami sobie odpowiedzcie! a cóż to tam nie miało być,ale rzeczywistośc wszystko skorygowała!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
spokojny
+7 # spokojny 2015-11-30 22:49
Z tobą Wróżka szkoda polemizować na racjonalne argumenty. Ty jesteś już stracona.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
PL
-2 # PL 2015-11-29 14:18 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
jasnowidz
+8 # jasnowidz 2015-11-29 19:50
do wróżki- wróżę ci i wróżę świetlaną przyszłość jednak nie w tym wcieleniu. coś cię chyba opętało i kto wie czy nie jakiś problem z głową
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
mieszkaniec
+11 # mieszkaniec 2015-11-30 10:32
Poniedziałek, urząd gminy zaczął zaczął na służbowych komputerach pokazywać upodobanie do swojego pracodawcy,ale przecież to normalne,muszą się podlizywac!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
obserwator
+11 # obserwator 2015-11-30 23:19
To prawda mieszkaniec. Boją się o swoje spokojne posady!!! Widzę nieraz jak z trwogą czytają komentarze i na wszelki wypadek minusują te nieprzychylne wójtowi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
zagladacz
+14 # zagladacz 2015-12-01 09:39
Własnie wróciłem z urzędu gminy i w pokoju (nie powiem którym) była otwarta właśnie ta stronka.nie mają co robic tylko siedzieć na zlubaczowa.pl,j ak siedzą w każdym pokoju,to o zgrozo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
zagladacz
+15 # zagladacz 2015-12-01 09:41
I właśnie widzę jak urząd gminy pracuje,zaczerw ieniło się tutaj.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ixi
+3 # ixi 2015-12-01 11:34
to dobrze , że czytają co ludzie piszą lub myślą, ja nic złego w tym nie widzę, urzędnik powinien znać zdanie mieszkańców, lepiej żeby czytał zlubaczowa niż wyborczą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
proboszcz
+14 # proboszcz 2015-12-01 12:54
Pewnie i dobrze,zauważył em pewną prawidłowośc, mianowicie,jeże li komentarze nieprzychylne wójtowi wieczorem dostają poparcie, to zawsze rano minusy,akurat wtedy gdy urząd zasiada do pracy,dziwię się,dlaczego nie ma polemiki ,jakichś kontr-argumentó w,widocznie to co się pisze na tym forum to szczere aczkolwiek niewygodne dla urzędu fakty,jednak coś dociera,slyszał em,ze wójt wziął sobie słowa krytki do siebie i coś ruszy z terenami wokół przejścia w Budomierzu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Święty Mikołaj
-12 # Święty Mikołaj 2015-12-01 18:25
Cytuję proboszcz:
... to co się pisze na tym forum to szczere aczkolwiek niewygodne dla urzędu fakty,jednak coś dociera,slyszałem,ze wójt wziął sobie słowa krytki do siebie i coś ruszy z terenami wokół przejścia w Budomierzu.


O ile mi wiadomo, uzbrojenie terenów inwestycyjnych w Budomierzu radni uchwalili (wprowadzili do budżetu) już na początku roku i właśnie kończy się tam pewien, zaplanowany na ten rok, etap prac. Czy zamiast siać zamieszanie z tym Budomierzem nie lepiej poczytać uchwały gminnej rady na temat zaplanowanych inwestycji lub zapytać o to radnych ze swojego okręgu i dopiero potem pluć na wszystkich? Zdziwilibyście się, ile inwestycji jest tam zaplanowanych (i zrealizowanych) , a o których nic nie wiecie. Zachęcam do lektury (ogólnodostępny BIP gminy).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
proboszcz
+13 # proboszcz 2015-12-01 20:05
To pewnie do mnie więc odpowiadam: bardzo dużo uchwalili przetarg na plan zagospodarowani a przestrzennego terenów wokół przejścia i na tym koniec!Jeszcze dwa miesiące temu nie było tam zadnych prac!Poprzednik obecnego wójta zapewnił tereny pod przejście i wokół przejścia bodajże koło 200ha!i co się zmieniło,bardzo nic ,przez 9 lat obecny wójt nie zrobił kompletnie nic,przejscie zaczęto budowac w 2010 roku,to już wtedy można było pieniądze na kresową przesunąć na teren wokół przejścia! Przespano!Przej ście funkcjonuje 2 lata,a wokół przejścia żadnej infrastruktury, a teraz pewnie ze 3 lata budowy i mamy opóźnienie na 5 lat, w Korczowej budują już następny etap centrum logistyczne,tam znalazło i znajdzie zatrudnienie kilkaset osób,a u nas przez 2 i trochę kadencji wójta,obawiam się,że nawet setki nie ma,wliczając w to nawet ''rozdmuchany" do granic możliwości urząd gminy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ciekawy
+8 # ciekawy 2015-12-02 08:57
A możesz Święty Mikołaju odpowiedzieć na pytanie,skąd ty wiesz o tym,ile jest tam inwestycji zaplanowanych? Budżet na 2016 dopiero jest prognozowany. Nie zdziwiłbym się gdybys właśnie siedział w urzędzie!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Podatnik
-10 # Podatnik 2015-11-30 12:14
Wiecznie biadolą na forach przeciwnicy władz gminy, miasta, powiatu, jakie by one nie były, przed wyborami, po wyborach, zawsze i wciąż. Wybierajcie lepszych a jak nie ma z kogo wybrać, to sami kandydujcie, niech potem na was inni psy wieszają.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
XXL
+10 # XXL 2015-11-30 12:57
Murowane,że wybiorę inaczej,skusiłe m się na słowa,obiecanki z których nic nie wynikło,jeszcze pamiętam słowa wójta,który na zebraniu zapewnial,że "teraz mieszkańcy gminy będą jeżdzic na zakupy do kresowej osady" tam miały powstać sklepy z żywnością wyprodukowaną przez mieszkańców,tam można będzie sprzedać płody rolne i nie tylko,tam miały powstać różnego rodzaju zakłady,a jak miało wzrosnąć zatrudnienie! I co z tego wyszlo? Nic! wielka klapa!jak projekt miał się okazac wielkim sukcesem,to okazal się wielką porazką!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
XXL
+13 # XXL 2015-11-30 13:02
I dobrze tu piszą,najpierw powinno się pieniądze dobrze zagospodarować, a nie bezmyślnie wydawac!najpier w zając się Budomierzem,dac pracę ludziom,liczyc na podatki ze sklepów i hurtownii,dopie ro później znaleźć czas na kresowa!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Adelajda
+3 # Adelajda 2015-11-30 15:07
Na tej Iluminacji dobrze odczuje Irena i jej slep z artyułami oswietleniowymi ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |