Beata Majdan z Dąbkowa najlepszą sołtyską w powiecie lubaczowskim

fot. lubaczow.com.plfot. lubaczow.com.pl

Zakończył się plebiscyt na „Najlepszego Sołtysa Roku 2015”. W powiecie lubaczowskim wygrała Beata Majdan z Dąbkowa.

Życie Podkarpackie już po raz 4 zorganizowało plebiscyt na „Najlepszego Sołtysa Roku 2015” dając możliwość zgłaszania sołtysów i głosowania na nich poprzez kupony i smsy. Najlepsi zostali nagrodzeni tabletami ufundowanymi przez starostów swoich powiatów oraz pucharami i dyplomami. Pan Piotr Wywrót z Huciska Nienadowskiego w gminie Dubiecko zdobył największą liczbę głosów, zyskując tym samym miano „Najlepszego Sołtysa Roku 2015”. – czytamy na stronie Urzędu Gminy Lubaczów

– Ważny jest dla mnie dobry kontakt z mieszkańcami, chcę, aby sołectwo się integrowało, staram się wyciągnąć mieszkańców z domu. W dzisiejszych czasach społeczności stają się coraz bardziej zamknięte, a mi zależy na tym, by wrócić do tego, jak kiedyś było. Człowiek musi przebywać z innymi ludźmi, wtedy staje się lepszy, pomaga drugiemu, widzi, co się dzieje wokół niego. Chcę, aby w naszej miejscowości jak najwięcej się działo, nigdy się nie zniechęcam i jestem otwarta na ludzi, każdy może przyjść do mnie z problemem, bo zależy mi na dobrych relacjach. Problemy staram się rozwiązywać na bieżąco, nic nie odkładam na później, stąd może poparcie mieszkańców, za co pięknie dziękuję. Bardzo dziękuję wójtowi Wiesławowi Kapelowi, bo mnie dopinguje. Wielką podporę mam też w radnej Justynie Cozac, we dwie idziemy jak burza! – mówiła dla Życia Podkarpackiego Beata Majdan

W rankingu sołtysów w naszym powiecie tuż za Panią Beatą, z niewiele mniejszą liczbą głosów, znalazł się inny sołtys z gminy Lubaczów, Pan Jan Mazurkiewicz z Budomierza. Trzecie miejsce zajął zaś Pan Alfred Podgórecki, sołtys Nowego Brusna (gm. Horyniec-Zdrój).

Źródło: lubaczow.com.pl, zycie.pl

{flike}

Komentarze   

obserwator
+1 # obserwator 2015-10-12 23:59
Dużym zaskoczeniem w plebiscycie na najlepszego sołtysa 2015 r. w byłym województwie przemyskim jest tak niskie notowanie znanego "zasłużonego współpracownika i działacza" sołtysa Budomierza Jana Mazurkiewicza. Wyżej wymieniony miał "zaszczyt" złożyć oświadczenie, że był współpracowniki em organów bezpieczeństwa państwa w minionym systemie. W trakcie trwania plebiscytu zwrócono się z apelem do mieszkańców miast i wsi o usilne poparcie w plebiscycie i oddanie głosów na aktywnego współpracownika Jana Mazurkiewicza. Jednakże tak transparentny apel nie przyniósł pożądanych efektów, ponieważ w/w uzyskał tylko 2,4% poparcia. Z tego względu są wszyscy zawiedzeni, jak mogło do tego dojść, że tak "ceniony wieloletni działacz i współpracownik" kroczący na wielu uroczystościach minionej kadencji zawsze w "szpicy" i w białych rękawicach uzyskał tak mierny wynik.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Jan Z
0 # Jan Z 2015-10-13 07:43
Soltyska roku a jakim cudem jak jeszcze nie jest sołtysem 12 miesięcy a bazowala na poprzednim budżecie Sołectwa, normalnie jaja........... ............... ..ona chwali Kapla a Kapel dal jej tytuł ROKU HAHAHA
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
mieszkaniec
0 # mieszkaniec 2015-10-13 13:57
Konkurs Sołtysa roku organizował Powiat, i Pan Wójt tu o niczym nie decydował, liczył się sms, a skoro mieszkańcy tak głosowali to dziewczyna jest bardzo lubiana i sobie na to zapracowała nawet przez tak krótki okres.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
giena
0 # giena 2015-10-13 14:31
śmiechu warte, ludzie weźcie się za robote a nie jakieś głupoty
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
oto bajka
+3 # oto bajka 2015-10-14 08:27
Prawdziwa sołtyska powinna umieć piec faworki, prawdziwy sołtys robić dobre wyroby masarskie, prawdziwy radny zbierać dużo miodu. A jak zrobi się szaro na dworze, jak będzie już ciemno, zawieść to pod odpowiedni adres, zdając przy tym relacje kto ma inne zdanie w swoim sołectwie, naopowiadać bzdur i głupot i wracać do domu licząc na to że nikt ich nie zauważy, kręcąc głową w koło szyi, bądź też maskując się szalikiem.Nasz sołtys nie zdobył żadnego miejsca w plebiscycie, ale jest o wiele lepszy od pozostałych, tak jeździ rowerem po wiosce i obserwuje posesje, mieszkańców, bo myśli, że im więcej jeździ rowerem tym bardziej wieś pięknieje od tej jazdy i kapowania, Niestety od jazdy rowerem wieś piękniejsza nie będzie i rowy się nie pogłębią i drogi od tego nie naprawą i chaszcze nie znikną i chodnik się nie pojawi i woda pod górkę nie popłynie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
same fakty
-1 # same fakty 2015-10-15 11:00
Nasz sołtys identyfikuje się z "oto bajka", postępuje i działa analogicznie.Na leży tylko dodać, że posiada w domu wieloletnie archiwum, z którego część dokumentów została przesłana do IPN-u z racji w przeszłości świadczonej współpracy z odpowiednimi służbami. Co do miejscowości sołectwa oraz danych personalnych sołtysa zachowuje się incognito. Natomiast w emitowanym w przeszłości teleturnieju "Wielka gra" byłoby to pytanie w wysokości 50 zł.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
kibic
0 # kibic 2015-10-15 17:13
Nasączony do szpiku kości pseudo lustrator IPN z uporem maniaka napręża muskuły by opluć sołtysa Janka czy pośrednio wyborców którzy przez trzy kadencje obdarzali go mandatem radnego a obecnie gospodarza wsi .Mogliście wybrać lepszego .Pewnie po reinkarnacji mógłbyś|łabyś zrobić tyle co Janek .Te Twoje wypociny znawców zagadnienia nie wzruszają a raczej budzą zażenowanie . Co do zwycięstwa Pani Beaty to wielki szacun za to że ruszyła z kopyta i chce coś zrobić dla swojego środowiska .Niech Lubaczów drży bo mogą przyłączyć go do Dąbkowa i to będzie checa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
OSOBA
+2 # OSOBA 2015-10-16 10:20
HeHe Dobre sprawdziłem szanowana Pani sołtys Miała 304 głosy ciekawe kto głosował jak na zebrania sołeckie przychodzi może 5 osób, Sołtys od wiosny a, jak na razie G**no Zrobiła to jakim cudem sołtys roku ???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
mieszkaniec
+2 # mieszkaniec 2015-10-16 10:23
Ja ja wiem jak to się stało cała ekipa z Pepko głosowała nawet koledzy syna smski wysyłali i tytuł jest :)

Co tam sołtys w takim czasie takie poparcie Bravo ja tam Próbowałbym do Sejmu a co

Majdanowa na Posła-osła
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Bollard
-1 # Bollard 2019-06-02 22:23
Majdanowa na Posła-osła

Osłem to jesteś ty, pisząc takie komentarze, bez sprawdzenia ortografii.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ja-ja
0 # ja-ja 2015-10-18 12:53
Wiewiórki donoszą, że Lubaczów zostanie przyłączony do Dąbkowa wówczas, gdy w ciało sołtysa Janka wcieli się W. Lenin.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |