
Dzisiaj rano lubaczowscy policjanci zostali wezwani na miejsce zdarzenia drogowego, do jakiego doszło w Cieszanowie na ul. Sienkiewicza. Z poczynionych przez funkcjonariuszy ustaleń wynikało, że kierujący osobowym minivanem 26-letni obywatel Ukrainy, wykonując manewr wyprzedzania zaprzęgu konnego, zderzył się z nim, a następnie wjechał na chodnik ścinając latarnię uliczną. Siła uderzenia była tak duża, że furmanka niemal rozpadła się.
57-letni furman, mieszkaniec Dachnowa wypadł z zaprzęgu na ulicę nie odnosząc żadnych obrażeń. Nie ucierpiały również zaprzęgnięte do wozu dwa konie.
Policjanci przebadali stan trzeźwości uczestników zdarzenia – byli trzeźwi. Sprawca kolizji, 26-letni obywatel Ukrainy został ukarany mandatem karnym.
Źródło: KPP Lubaczów

