
Policjanci Posterunku Policji w Cieszanowie zatrzymali kierowcę przewożącego papierosy bez polskich znaków akcyzy. W renault 27-letniego obcokrajowca znajdowało się ponad 1200 paczek papierosów. Kwota uszczuplenia budżetu państwa z tytułu podatku to ponad 27 tysięcy złotych.
W nocy policjanci Posterunku Policji w Cieszanowie pełnili służbę na terenia miasta i gminy Cieszanów. Około północy funkcjonariusze do kontroli drogowej zatrzymali samochód renault. Kierował nim 27-letni obcokrajowiec. Podczas kontroli pojazdu podejrzenia policjantów wzbudziło niestandardowo zamontowane i zabezpieczone tylne siedzenie.
Sprawdzenie zawartości pod nim pozwoliła na ujawnienie dużej ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy. Przewiezione do komendy papierosy zostały przeliczone, co dało wynik ponad 1200 paczek. Policjanci obliczyli również wstępnie kwotę uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa. Jest to ponad 27 tysięcy złotych.
Źródło: KPP Lubaczów

