Upał i burze z gradem. IMGW wydał dwa ostrzeżenia dla powiatu lubaczowskiego

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że dzisiaj na terenie powiatu lubaczowskiego mogą wystąpić burze z gradem. Jest też ostrzeżenie dotyczące upału.

Czwartek, 11 lipca pod względem pogodowym będzie wyjątkowo niebezpieczny. Od samego rana mamy bardzo wysoką temperaturę, która dzisiaj może wynieść nawet 35 stopni. Jednocześnie mogą wystąpić bardzo gwałtowne burze z gradem. Przed tymi zjawiskami ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Wydano dwa ostrzeżenia meteorologiczne - trzeciego, najwyższego stopnia dotyczące burz z gradem oraz drugiego stopnia w sprawie upału.

Oto ostrzeżenie dotyczące burz:

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu do 60 mm oraz porywy wiatru do 120 km/h. Lokalnie grad. Uwagi: Ze względu na dynamiczną sytuację pogodową stopień ostrzeżenia może zostać zmieniony

Drugie ostrzeżenie dotyczące upału:

- Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna we wtorek i środę 09-10.07 od 28°C do 31°C, w kolejne dni od 32°C do 35°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 23°C. Uwagi: Możliwość podniesienia stopnia zagrożenia. Ostrzeżenie może być kontynuowane. - ostrzega IMGW

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.