Trwają wybory do Europarlamentu. Lokale wyborcze otwarte do godziny 21:00

Trwają wybory do Parlamentu Europejskiego. Lokale wyborcze w całym kraju zostały otwarte w niedzielę, 9 czerwca, punktualnie o godz. 7 i będą czynne do godz. 21.

Parlament Europejski w nowej kadencji będzie mieć w sumie 720 posłów. W niedzielę, 9 czerwca, wybieramy 53 jego reprezentantów z Polski. Lokale wyborcze są czynne od godz. 7 do godz. 21. W tym czasie obowiązuje też cisza wyborcza, czyli zakaz agitowania na rzecz konkretnego kandydata lub partii.

Całe woj. podkarpackie to jeden okręg wyborczy. Oznacza to, że wszyscy głosujący w naszym województwie dostaną dokładnie taką samą listę kandydatów do wyboru. Na Podkarpaciu o mandaty ubiega się 69 kandydatów z 7 list wyborczych. 

Dotychczas Podkarpackie miało 3 europosłów. Ile będzie ich w nowej kadencji, to okaże się po zliczeniu głosów w całym kraju. Dopiero wtedy mandaty będą dzielone na poszczególne okręgi.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.