Inwestycyjny boom w gminie Lubaczów. Rusza kilkanaście zadań za ponad 9 mln zł [LISTA]

Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.comZdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com

Wójt gminy Lubaczów Wiesław Kapel rozpoczął podpisywanie umów z wykonawcami na kilkanaście zadań inwestycyjnych, które zostaną zrealizowane w tym i przyszłym roku w Gminie Lubaczów.

Całość będzie kosztować ponad 9 mln zł., z czego 8 mln zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład oraz Programu Sportowa Polska.

Oto lista zadań:

  • Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Krowica Hołodowska i Krowica Sama
  • Budowa świetlicy wiejskiej wraz z wiatą grillową w miejscowości Basznia Górna – Dąbrowa przysiółek Malce
  • Budowa budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w miejscowości Lisie Jamy
  • Rozbudowa budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Lisich Jamach (rozbudowa zaplecza kuchennego)
  • Modernizacja instalacji systemu zasilania, sterowania i monitoringu na Stacji Uzdatniania Wody w Szczutkowie wraz z dostawą przenośnego fotometra w kompletnym zestawie walizkowym wraz z niezbędnym wyposażeniem
  • Budowa instalacji fotowoltaicznej wraz z infrastrukturą techniczną na potrzeby własne Galerii Kolejnictwa w Baszni Dolnej
  • Budowa instalacji fotowoltaicznej wraz z infrastrukturą techniczną na potrzeby własne Kresowej Osady w Baszni Dolnej
  • Adaptacja historycznego budynku na czytelnię z kawiarnią w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej
  • Poprawa infrastruktury komunalnej na terenie Gminy Lubaczów poprzez budowę oświetlenia ulicznego (w Krowicy Hołodowskiej, Wólce Krowickiej oraz w Borowej Górze)
  • Remont boiska orlik przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lisich Jamach
  • Przebudowa szatni sportowej oraz boiska w Opace
  • Przebudowa odwodnienia wraz z remontem ogrodzenia boiska sportowego w miejscowości Młodów
  • Budowa budynku gospodarczego wraz z budową wiaty z grillem na terenie obiektu sportowego w Młodowie
  • Poprawa infrastruktury komunalnej na terenie Gminy Lubaczów poprzez remont infrastruktury drogowej (parking oraz droga – „poprzeczka” obok szkoły w Baszni Dolnej).

Komentarze   

Halina
+7 # Halina 2024-04-23 17:19
A gdzie w Lubaczowie hoćby skromny dworzec pkas PKS, bo od lat tyczką że znakiem wbita na przeciwko dworca PKP.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Wojownik Maryli
+11 # Wojownik Maryli 2024-04-23 18:26
Może w szkole podstawowej
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Halina
+3 # Halina 2024-04-23 17:19
A gdzie w Lubaczowie hoćby skromny dworzec pkas PKS, bo od lat tyczką że znakiem wbita na przeciwko dworca PKP.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
WITOLD
+3 # WITOLD 2024-04-23 18:34
czyzby wojt zapomnial ze istnieje taka miejscowosc jak ZALUZE
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ex-sołtys
+4 # Ex-sołtys 2024-04-24 08:37
Nie zapomniał tylko się mści bo konkurencja na wójta tylko z Zaluża startuje...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ex-sołtys
+4 # Ex-sołtys 2024-04-24 08:37
Nie zapomniał tylko się mści bo konkurencja na wójta tylko z Zaluża startuje...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
WITOLD
+2 # WITOLD 2024-04-24 08:47
a moze i jeszcze za wiatraki
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Addamm12
+14 # Addamm12 2024-04-23 18:38
Gmina Lubaczów to nie Miasto Lubaczów. Trzeba umieć rozróżniać te dwa obszary administracyjne ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Marcin
+7 # Marcin 2024-04-23 20:51
Oczywiście miejscowość Załuże pominięta, tylko ciągle Basznia, Młodów , Lisie Jamy.
To już się robi żałosne!!!!
Brak chodnika, brak sali gimnastycznej dla dzieci w Załużu.
Wstydźcie się już w końcu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ex-sołtys
+9 # Ex-sołtys 2024-04-24 08:39
Trzeba odłączyć się od gminy Lubaczów a przyłączyć do Cieszanowa... Zrobić plebiscyt... Tam nawet drogi w pola mają asfaltowe
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Jacek
+4 # Jacek 2024-04-24 15:12
W Mlodowie i Karolowce zdaniem wielu "uczonych badaczy " też się nic nie zrobiło.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Fryderyk
+12 # Fryderyk 2024-04-23 22:06
Droga krowica lasowa krowica sama wraz z oświetleniem chodnikami obiecana była już za tamtej kadencji i widac nadal trzeba czekać na kolejną... bo Szanowny Pan Wójt inwestuje w lisie Jamy i Basznie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ex-sołtys
+10 # Ex-sołtys 2024-04-24 08:41
]
Trzeba zrobić plebiscyt... Niech sobie zrobi wójt gminy lisie jamy jak było za komuny..
A stolice gminy lisie jamy niech zrobi w kresowej osadzie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Jan Pan
+2 # Jan Pan 2024-04-27 20:12
że tak zapytam po co nowa straż na Lisich Jamach? musi być kolejna inwestycja w tamtejszej miejscowości? nie ma ważniejszych tematów do realizacji?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
DATE
+2 # DATE 2024-04-28 09:16
Inwestycje nie przynoszące miejsc pracy dla mieszkańców powiatu!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
DATE
+1 # DATE 2024-04-28 09:16
Inwestycje nie przynoszące miejsc pracy dla mieszkańców powiatu!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |