Trwa głosowanie w wyborach samorządowych. Znamy frekwencję na godzinę 12:00

Mieszkańcy powiatu głosują w wyborach samorządowych. Zdjęcie z lokalu wyborczego w Miejski Domu Kultury w Lubaczowie fot. zlubaczowa.pl Mieszkańcy powiatu głosują w wyborach samorządowych. Zdjęcie z lokalu wyborczego w Miejski Domu Kultury w Lubaczowie fot. zlubaczowa.pl

Dziś punktualnie o 7.00 zostały otwarte lokale wyborcze. Głosowanie na kandydatów do rad gmin, miast, powiatów i sejmików oraz na włodarzy gmin i miast potrwa do 21.00. PKW opublikowała frekwencję na godzinę 12:00.

Wybieramy wójtów, burmistrzów oraz radnych

Dziś rano rozpoczęły się wybory samorządowe. Wybierzemy włodarzy gmin i miast oraz radnych gmin, powiatu i sejmiku wojewódzkiego. Na terenie powiatu lubaczowskiego znajduje się 67 obwodowych komisji wyborczych.

O fotel wójta lub burmistrza w naszym regionie w tegorocznych wyborach samorządowych ubiega się 20 kandydatów. Do Rady Powiatu zarejestrowano 132 kandydatów, zaś o mandaty radnych gminnych lub miejskich walczy 325 osób.

Znamy frekwencję

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała dane dotyczące frekwencji na godzinę 12:00. W naszym powiecie zagłosowało 19,31% wyborców. Pod tym względem zajmujemy 2 miejsce w województwie podkarpackim. Według danych PKW  najwyższa frekwencja wyniosła w gminie Stary Dzików 23,05%, a najniższa w gm. Cieszanów 17,79%.

Frekwencja w powiecie lubaczowskim - stan na godzinę 12:00 

Pamiętajmy o poprawnym głosowaniu

Chcąc oddać głos należy udać się do właściwego dla swojego miejsca zamieszkania lokalu wyborczego zabierając ze sobą dowód osobisty lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem. Członkowie komisji wyborczej weryfikują nazwisko w spisie wyborów i wydają cztery karty do głosowania. Na każdej należy oddać tylko jeden głos. Aby oddany przez nas głos był ważny przy nazwisku wybranego kandydata powinniśmy postawić znak "X" (linie w kratce muszą się krzyżować).

Przypominamy, że do zakończenia głosowania czyli do godz. 21.00 trwa cisza wyborcza. Zatem zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej w jakiejkolwiek formie.

Zapraszamy na specjalny serwis wyborczy

Zapraszamy czytelników ZLUBACZOWA.PL na specjalny serwis wyborczy. Początek w niedzielę po godzinie 21:00.  Gdy tylko poznamy wyniki wyborów od razu podamy je do publicznej wiadomości. Przez cały wieczór oraz noc będziemy prowadzić relację na żywo. To właśnie u nas najszybciej poznacie wyniki wyborów w powiecie lubaczowskim.

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

No result...

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.