W Oleszycach wybrano nowego radnego

W niedzielę (07.07) w Oleszycach odbyły się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Oleszycach w okręgu numer 4.

Konieczność przeprowadzenia wyborów uzupełniających w okręgu numer 4 obejmującym ulice: Generała Bema, Kościuszki, Jarosławska, Mickiewicza, Spokojna, Wiejska, Generała Kustronia, Stare Oleszyce ulice: Ogrodowa i gen. Józefa Kustronia, Graniczna) była spowodowana faktem, że wybory na burmistrza wygrał Michał Jabłoński, który jednocześnie kandydował na radnego w tym okręgu i również zdobył największą ilość głosów. Zgodnie z prawem, burmistrz nie może pełnić jednocześnie funkcji radnego, dlatego też Komisarz Wyborczy w Przemyślu zarządził dodatkowe wybory.

O mandat radnego ubiegali się: Paweł Knap zgłoszony przez KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ROZWÓJ MIASTA I GMINY OLESZYCE oraz Maria Lechowicz zgłoszona przez KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA OBYWATELSKA. W wyborach tych głosować mogło 286 osób, ale frekwencja była duża niższa, bowiem zagłosowało 93 wyborców, z czego 3 głosy były nieważne.

Ostatecznie Maria Lechowicz zdobyła 30 głosów, a Paweł Knap 60 głosów i to on będzie nowym radnym Rady Miejskiej w Oleszycach.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.