Prawie 14,4 mln złotych na modernizację infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w Gminie Lubaczów

Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.comZdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com

Prawie 14,4 mln zł unijnego dofinansowania otrzyma Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Mokrzycy w partnerstwie z Gminą Lubaczów na realizację zadania „Rozbudowa oczyszczalni ścieków wraz z modernizacją sieci kanalizacyjnej i wodociągowej na terenie aglomeracji Załuże”.

To pierwsze dofinasowanie dla samorządu na działania infrastrukturalne w ramach nowej perspektywy UE na lata 2021-2027 ze środków programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027.

W ramach projektu zostanie rozbudowana istniejąca oczyszczalnia ścieków, co umożliwi zwiększenie jej przepustowości do 500 m3/dobę. Dodatkowo wnioskodawcy zmodernizują 11 szt. przepompowni ścieków w gminie i wyremontują węzły sieci wodociągowej oraz hydranty przeciwpożarowe w miejscowości Załuże. W celu ograniczenia kosztów eksploatacji przy oczyszczalni ścieków i przepompowni powstaną farmy fotowoltaiczne. Realizacja zadania  jest przewidziana na lata 2024-2025.

- Dzięki dofinansowaniu infrastruktura oczyszczalni będzie spełniać rygorystyczne normy zapisane w dyrektywach unijnych, a modernizacja przepompowni, węzłów i hydrantów wpłynie pozytywnie na jakość i niezawodność sieci. – informuje Gmina Lubaczów

Gmina złożyła do Funduszy Europejskich również wnioski w zakresie gospodarki wodno-ściekowej, budowy kanalizacji sanitarnej, zakupu i montażu OZE oraz dostawy samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Ponadto w przygotowaniu są kolejne projekty, które zostaną złożone do dofinansowania zgodnie  z harmonogramami naborów m.in. do Funduszy Europejskich dla Podkarpacia i Krajowego Programu Odbudowy.

Komentarze   

Zbyszek
+11 # Zbyszek 2024-04-02 11:57
"aglomeracja Załuże" . Grubo. :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.