Znamy kolejnego kandydata na burmistrza Cieszanowa! To on powalczy ze Zdzisławem Zadwornym

fot. Gmina Cieszanówfot. Gmina Cieszanów

Wiesław Kudyba ponownie będzie ubiegać się o stanowisko burmistrza Cieszanowa. Powalczy on ze Zdzisławem Zadwornym, który włodarzem tejże gminy jest od 22 lat.

Już od kilku tygodni wiedzieliśmy, że o kolejną kadencję na stanowisku burmistrza Cieszanowa będzie ubiegał się Zdzisław Zadworny. Dziś poznaliśmy kolejnego kandydata. To Wiesław Kudyba, który 5 lat temu startował w wyborach na burmistrzem tejże gminy. Wówczas przegrał niewielką różnicą, ponieważ otrzymał 352 głosy mniej od aktualnego włodarza tej gminy.

- Chciałbym oficjalnie potwierdzić, że KWW RAZEM DLA GMINY CIESZANÓW zgłosi moją osobę w tegorocznych wyborach samorządowych na urząd Burmistrza Miasta i Gminy Cieszanów. Chciałbym jednocześnie zachęcić wszystkich mieszkańców gminy, do wsparcia mnie i kandydatów z naszego komitetu, swoim głosem przy urnach wyborczych 7 kwietnia 2024 r. - poinformował Wiesław Kudyba

Wiesław Kudyba to z wykształcenia nauczyciel i prawnik. W roku 1998 ukończył studia magisterskie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. W roku 2021 otrzymał tytuł Doctor of Business Adminstration – Warsaw Managment University. Wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej w Chotylubiu. Pracownik Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. W latach 2002 – 2004 zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Cieszanów. W latach 2004 -2008 pełnił funkcję Dyrektora Zakładu Obsługi Gminy i Prezesa Zakładu Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Cieszanowie. W roku 2009 pełnił funkcję Wicedyrektora Pomaturalnej Szkoły Administracji „COSINUS” w Rzeszowie. Jako trener i wykładowca współpracował z Podkarpacką Akademią Przedsiębiorczości w Rzeszowie i Przemyska Agencją rozwoju Regionalnego S.A. w Przemyślu. Prowadził szkolenia w takich dziedzinach jak: koordynator projektów szkoleniowych, zakładanie spółdzielni socjalnych, wykłady i szkolenia z zakresu prawa gospodarczego i prawa unijnego. Właściciel firmy szkoleniowej „Preceptor”. Od września 2019 roku Zastępca Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Rudzie Różanieckiej.

Uczestnik wielu szkoleń i kursów doszkalających:
2001 Kurs z zakresu korpusu służby cywilnej dla pracowników administracji rządowej
2002 Kurs „Szkolenie Trenerów Europejskich”
2014 Matrik–Szkoła Trenerów zarządzania–kompetencje do zarządzania firmą średnią do 250 osób
2020 Studia MBA, Executive Master of Business Administration, Warsaw Management University
2020 Studia Podyplomowe, uzyskanie wykształcenia i kwalifikacji dla kandydatów na członków organów nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa
2021 Kompendium MBA, szkolenie dla Kadry Zarządzającej wyższego szczebla, Quest Change Managers Warszawa
2021 Kompendium MBA II, Zarządzanie Strategiczne Przedsiębiorstwem, szkolenie dla Kadry zarządzającej najwyższego szczebla, Quest Change Managers Warszawa.

Komentarze   

Cieszan
+5 # Cieszan 2024-02-23 09:39
A więc zapowiadają się ciekawe wybory w Cieszanowie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
PiS
+12 # PiS 2024-02-23 10:03
Może i ciekawe ale wygrać z obecnym burmistrzem to patrząc realnie nie ma szans nikt . 22 lata rządów obecnego burmistrza zmieniły gminne o 360 stopni i nie ma co czarować przekłamywać się Pan Zadworny zrobił swoje i kolejna kadencja raczej będzie dla Niego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Żelazna Miotła
0 # Żelazna Miotła 2024-02-23 10:33
Panie, 360° to punkt wyjścia, jest jak było pewnie ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Maks
+3 # Maks 2024-02-23 18:19
Cytuję PiS:
Może i ciekawe ale wygrać z obecnym burmistrzem to patrząc realnie nie ma szans nikt . 22 lata rządów obecnego burmistrza zmieniły gminne o 360 stopni i nie ma co czarować przekłamywać się Pan Zadworny zrobił swoje i kolejna kadencja raczej będzie dla Niego.


Zgadzam się . Cieszanów zadbany aż milo wjeżdża się . Takiego gospodarza by trzeba było w Lubaczów żeby postawił miasto na nogi . Wjazd do Lubaczowa od strony Oleszyc ulica Wyszyńskiego daje dużo do myślenia i drugi od dachnowa. Ogólnie chodniki wysepki pozarastane nie ma komu wykosić. Na ulicy nowej do dziś stoją chwasty . Jadąc uni lubelskiej wstyd trawa po pas
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Pisior
-2 # Pisior 2024-02-23 10:09
***** ***
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
rz
-4 # rz 2024-02-23 19:16
A mamusie szanownego Pana???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
a
+7 # a 2024-02-23 12:08
Warto jednak zaznaczyć, że chyba większość, o ile nie wszystkie wybory Pan Zadworny wygrywał niewielka różnicą głosów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Zygmunt
+3 # Zygmunt 2024-02-23 16:05
Tak myślałem, że to akurat to nie przypadek, że felietony tego Pana akurat dziwnym przypadkiem wypadły na wybory. Oczywiście również zgadzam się, że te 352 głosy na tak wielką gminę to marginalna różnica. Mam również głęboką nadzieję, że tak jak to był w poprzednich latach portal, na którym się znajdujemy nadal będzie w pełni apolityczny i na pewno nie będzie promował PiSowców.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
peło
+1 # peło 2024-02-23 16:40
Masz to jak w banku :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
olka
+5 # olka 2024-02-23 16:27
Cieszanów się wyludnia! Ludzie wyjeżdzają! Zadworny nic nie zrobił ponad stan! Gdzie są jakieś zakłady pracy? Pełno sklepów do wynajęcia, nikt nie chce wynajmować! Za 0 lat nie będzie dzieci w szkole! Trzeba zmienić dla zdrowego rozsądku! Nikt nie może być burmistrzem 20 lat to jest chore!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
a
+3 # a 2024-02-23 19:09
A niestety jak we wszystkich gminach. Nikt nie będzie tutaj chciał tworzyć zakładu pracy ze względu na koszty przemieszczania towaru. Fabryki czy inne takie miejsca otwiera się w dużych miastach. A ludzie wyjeżdżają, bo nie będą robić tutaj za marne pieniądze. Wolą jechać na zachód obornik przerzucać, ale tam jest w euro, no i nikt nie wie co tam rzeczywiście robię. Z drugiej strony młodzi twierdzą, że mieszkanie w naszych "wiejskich" stronach i emigrują do większych miast robiąc za te same pieniądze lub na zachód
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Czyli co?
-6 # Czyli co? 2024-02-23 17:04
Na podstawie tego artulykułu mamy zagłosować na tak? W tym życiorysie nie ma niczego nadzwyczajnego oprócz skakania ze stanowiska na stanowisko (dobry fachowiec zazwyczaj długo siedzi na etacie) a prawo to w Polsce to już ma prawie każdy (ludzkie prawo nieliczni).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krystyna
+4 # Krystyna 2024-02-23 18:32
A co to za życiorys, same kursy tak szczerze mówiąc i to na jakichś pseudo uczelniach, piękne nazwy robiące wrażenie na łąkach, studia ? Ok, dzisiaj większość społeczeństwa ma takie wykształcenie, a ten tytuł Doktors ??? Wszystko jasne, to już było, żadnego pomysłu, teraz wszyscy wyznawcy PiSu kamuflują się w komitetach wyborczych....d laczego???Brak odwagi????
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Piotruś
+1 # Piotruś 2024-02-24 00:27
Przecież to samo robi PSL z Zadwornym na czele. On tez nie bedzie kandydował z komitetu PSLu, tylko wlasnego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krystyna
+3 # Krystyna 2024-02-23 18:33
*laikach nie łąkach
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Zbyszek
+6 # Zbyszek 2024-02-23 19:58
Nie da się ukryć że największą siłą obecnie rządzących są ich kontrkandydaci. Co jeden to "lepszy" fachowiec.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
przeczytane
+1 # przeczytane 2024-02-24 15:50
"Uczciwych zdobycie tytułu MBA kosztuje 2 lata studiów, mnóstwo weekendowych zjazdów na zajęcia, projektów menedżerskich i egzaminów. I 30.000 zł. Dzisiaj Ci uczciwi mogą pochwalić się wiedzą i umiejętnościami , które wygrywają w konfrontacji z rzeczywistością biznesową".
NO COMMENT
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Mba
+1 # Mba 2024-02-24 22:38
Kogo cytujesz? Bo chcialbym skonfrontować swoje mba z autorem cytatu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |