Kto powalczy o fotel wójta Gminy Horyniec-Zdrój?

fot. Gmina Horyniec-Zdrójfot. Gmina Horyniec-Zdrój

Wybory samorządowe coraz bliżej. Komitety wyborcze zarejestrowały już swoje listy. Teraz trwa rejestracja kandydatów na radnych oraz wójtów i burmistrzów. W gminie Horyniec-Zdrój o kolejną kadencję na pewno będzie ubiegał się Robert Serkis, ale niewykluczone, że będzie miał on nawet dwoje kontrkandydatów.

Robert Serkis wójtem gminy Horyniec-Zdrój jest od 2014 roku. Wówczas pokonał on w drugiej turze dotychczasowego włodarza tej gminy Ryszarda Urbana zdobywając aż 74,80% głosów. Cztery lata później, już w pierwszej turze R. Serkis wygrał z Mareną Golenią uzyskując poparcie 72,82% głosujących.

Dziś wiadomo, że Robert Serkis będzie ubiegał się o trzecią kadencję. W tegorocznych wyborach, podobnie jak w dwóch poprzednich aktualny wójt gminy Horyniec-Zdrój wystartuje z tego samego komitetu wyborczego "Razem Zmienimy Horyniec".

Wójt gminy Horyniec-Zdrój Robert Serkis fot. archiwum ZLUBACZOWA.PLWójt gminy Horyniec-Zdrój Robert Serkis fot. archiwum ZLUBACZOWA.PL

Co z pozostałymi kandydatami? Tutaj sprawa nie jest oczywista. Z naszych informacji wynika, że nad startem w wyborach na wójta gminy Horyniec-Zdrój zastanawia się dwoje kandydatów. Chodzi o Beatę Ługowską, która w 2014 roku kandydowała na włodarze tejże gminy zdobywając 5,95% głosów. Na co dzień pracuje w Gminnym Ośrodku Kultury.  W tegorocznych wyborach samorządowych B. Ługowska ma startować z własnego Komitetu Wyborczego Wyborców „Ponad Podziałami”.

Beata Ługowska fot. archiwum Gmina Horyniec-ZdrójBeata Ługowska fot. archiwum Gmina Horyniec-Zdrój

Trzecim kandydatem na wójta miałby być Paweł Maksymiec, który również założył własny Komitet Wyborczy Wyborców „Nasza Gmina”. Podobno, komitet ten ma kandydatów na radnych prawie we wszystkich okręgach wyborczych. P. Maksymiec jest obecnie radnym Rady Gminy Horyniec-Zdrój. Sprawuje również funkcję prezesa miejscowego klubu sportowego KS Zdrój Horyniec.

Paweł Maksymiec fot. archiwum Gmina Horyniec-ZdrójPaweł Maksymiec fot. archiwum Gmina Horyniec-Zdrój

Na razie oboje nie podjęli ostatecznych decyzji. Jeżeli nie będą ubiegać się o stanowisko wójta gminy Horyniec-Zdrój to na pewno będą chcieli pełnić inne funkcję społeczne – w Radzie Powiatu lub Radzie Gminy.

Komentarze   

D.
-2 # D. 2024-02-22 10:23
Paweł próbuj swoich sił! Młody, pełny chęci i zapału do zmian a nie tylko żeby dobrać się do ciepłego stołeczka. Kibicuję mocno.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Polak
0 # Polak 2024-02-23 07:54
Niestety ale młody i nastawiony na kasiurke myślący tylko o klubie i piłkarzach a nie wszystkich mieszkańcach gminy. Forsujący na siłę budowę stadionu, kosztującego miliony zł a tylko dla małej grupy. Sukcesów w piłce prawie żadnych, ponad połowa drużyny to zawodnicy spoza gminy. Pani Beata nie lepsza. Z sukcesów można jej zaliczyć jedynie działalność w KGW z którego wiele osób się wypisało za jej rządów i nikt nowy nie chce się zapisać bo kieruje nim ze swoimi poplecznikami państwem S. Niestety w Horyńcu nie ma kandydata który przebije obecnego wójta więc mogą sobie marzyć o przejęciu władzy. Jeśli tak by się jednak stało to ja się wyprowadzam ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kierowca
-2 # Kierowca 2024-02-26 17:36
Proponuję kandydata ,przewodniczące go rady gminy Grzegorza Woźny!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.