W Oleszycach przebudują przejścia dla pieszych i zatoki autobusowe

Przebudowane zostanie przejście dla pieszych na ul. MickiewiczaPrzebudowane zostanie przejście dla pieszych na ul. Mickiewicza

Gmina Oleszyce chce przebudować przejścia dla pieszych oraz zatoki autobusowe w ciągu ulic Sapiehy, Zamkowa i Mickiewicza. Ogłoszono właśnie przetarg na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych.

Dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 274 tysięcy złotych w Oleszycach zostaną przebudowane dwa przejścia dla pieszych na ul. Mickiewicza oraz Sapiehy. W planach jest tez remont zatoki autobusowej przy uli. Sapiehy.

Po przebudowie, na dwóch najważniejszych przejściach dla pieszych w Oleszycach znacznie się bezpieczeństwo, ponieważ zaplanowano montaż urządzeń doświetlające te miejsca. Oświetlenie będzie uruchamiane w trakcie gdy pojawi się nich pieszy. Będą zamontowane także m.in. aktywne kocie oczy, czyli punkty świetlne w jezdni.

Przejście dla pieszych na ul. Sapiehy w OleszycachPrzejście dla pieszych na ul. Sapiehy w Oleszycach

Gmina Oleszyce chce też przebudować zatokę autobusową przy ulicy Sapiehy. W ramach tej części zadania ma zostać wyremontowana nawierzchnia z kostki brukowej oraz zamontowana nowa wiata przystankowa.

Zainteresowany firmy oferty mogą składać do 23 listopada, a roboty powinny zostać zakończone maksymalnie do końca marca 2024 roku.

Komentarze   

ole
+6 # ole 2023-11-11 09:01
Przejścia do parku na ulicy Zamkowej brak
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.