Obchody 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej [ZDJĘCIA]

fot. UM Lubaczówfot. UM Lubaczów

W piątek obchodziliśmy 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Jak co roku, uroczystości upamiętniające to wydarzenie odbyły się w Lubaczowie. Zobaczcie fotorelację.

Złożeniem kwiatów i wiązanek pod pomnikiem płk. Stanisława Dąbka rozpoczęto obchody 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Lubaczowie. Parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych oraz służb mundurowych udali się następnie pod Pomnik Niepodległości, gdzie miały miejsce główne uroczystości, które w tym roku zakończyła Msza Święta w konkatedrze.

Pod Pomnikiem Niepodległości posłowie, władze samorządowe, przedstawiciele organizacji kombatanckich, lubaczowskich szkół i instytucji, organizacji społecznych, a także zuchy, harcerze, strzelcy oraz mieszkańcy miasta złożyli wiązanki kwiatów i wygłoszono okolicznościowe przemówienia.

Podczas uroczystości zostały również wręczone medale pamiątkowe z okazji 95. rocznicy założenia Związku Sybiraków w Polsce. Medalami odznaczeni zostali: Burmistrz Krzysztof Szpyt, Starosta Zenon Swatek oraz Wójt Wiesław Kapel.
Następnie o godz. 10:00 w konkatedrze została odprawiona msza święta w intencji poległych w czasie II wojny światowej.

Zdjęcia: UM Lubaczów

Źródło: Miasto Lubaczów

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.