W Lubaczowie poszukiwali radnego [ZOBACZ ZDJĘCIA]

fot. Muzeum Kresów w Lubaczowiefot. Muzeum Kresów w Lubaczowie

W sobotę (15.07) w Lubaczowie rozegrano grę terenową "Gdzie jest radny". W poszukiwaniach udział wzięło kilkadziesiąt osób. Zobaczcie zdjęcia.

Gdzie jest radny Stanisław Kiciński, bez którego nie mogła odbyć się sesja Rady Powiatu Lubaczowskiego 15 lipca 1923 r.? Czy za jego zniknięciem stoi dr Henryk Friser odpowiedzialny za budowę powiatowych dróg oraz sława lwowskiego pięściarstwa Józef Baługa "Żelazna Pięść" z Horyniec-Zdrój? A może Żyd Samuel, z którego siostrą Różą Kiciński nawiązał płomienny romans? A może sowiecki szpieg Natalii Botwin, który z Warszawy przedostał się do Lubaczowa? Czy maczał w tym wszystkim palce furman Mychajło? Na te i wiele innych pytań starali się odpowiedzieć uczestnicy gry terenowej, którą Muzeum Kresów w Lubaczowie przygotowało w ramach 100 urodzin Powiatu Lubaczowskiego.

W grze udział wzięły drużyny z Oleszyc, Poszukiwacze Lubaczowskiej Historii, Drużyna Stołecznego Miasta Krakowa, Kuszące modliszki, Grupa Leosia, Książkomanki PBP, Jedynki, Akwarium, PoLub Roztocze, Kocia drużyna, Drużyna M, Super Laski, Grupa MOW, Dziadek i wnuczka, Zgrana brygada oraz Muzealniacy.

Zobaczcie na zdjęciach jak radzili sobie uczestnicy przemierzając trasę od dawnego młyna, przez budynki dworskie, posterunek policji, dworzec PKP, starą aptekę, cerkiew czy hotel Fenika!

- Byliście, jesteście wspaniali, dziękujemy, że sprawiliście nam tyle radości, przygotowanie gry terenowej dla nas, Muzeum Kresów w Lubaczowie i Pospolite Ruszenie to była wielka przyjemność! - dziękuje Muzeum Kresów w Lubaczowie

Gra została zorganizowana dzięki projektowi "W centrum i na peryferiach lokalnego świata. W 100-lecie ponownego utworzenia Powiatu Lubaczowskiego (1923-2023)", dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu "Patriotyzm Jutra".

Zdjęcia: Tomasz Michalski/Muzeum Kresów w Lubaczowie

Komentarze   

kikut
+8 # kikut 2023-07-18 14:25
A pani tereza była...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.