Będzie przebudowa drogi z Lipiny do Zapałowa! Ogłoszono przetarg

Droga z Lipiny do Zapałowa być może w 2025 roku będzie gruntownie wyremontowana fot. ZLUBACZOWA.PLDroga z Lipiny do Zapałowa być może w 2025 roku będzie gruntownie wyremontowana fot. ZLUBACZOWA.PL

Po wielu latach, w końcu najprawdopodobniej doczekamy się przebudowy kolejnego odcinka drogi do Jarosławia. Chodzi o trasę z Lipiny do Zapałowa. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił właśnie przetarg na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych.

To jest wiadomość, na którą czekaliśmy od lat. Po wielu wystosowanych apeli i komentarzy, nareszcie zostanie przebudowana droga w kierunku Jarosławia. Chodzi o odcinek z Lipiny do Zapałowa. Do tej pory roboty nie ruszyły, bo problemem były pieniądze, a właściwie ich brak. Nie bez znaczenia jest fakt, że Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich miał już gotowy projekt na remont tej drogi. Jednak na ogłoszenie przetargu w celu wyłonienia wykonawcy robót budowlanych musieliśmy poczekać aż do dnia dzisiejszego.

Długość odcinka do przebudowy to ponad 7,5 km. Roboty budowlane będą polegały na  m.in. na poszerzeniu jezdni (7,00 m) oraz wykonaniu wzmocnienia istniejącej konstrukcji jezdni. Parametry techniczne i użytkowe drogi zostaną dostosowane do obowiązujących standardów dla drogi klasy G. W zamach zadania zostanie również przebudowany most na rzece Lubaczówka. Przebudowa mostu polega na wymianie ustroju nośnego na nowy, oparty na istniejących podporach.

Jak wynika z naszych informacji władze województwa pozyskały dofinansowanie na tą inwestycje z programu „Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej”.

Zwycięzca przetargu, od podpisania umowy będzie miał dwa lata na zrealizowanie wszystkich robót budowlanych.

Należy tez podkreślić, ze samo ogłoszenie przetargu nie oznacza, że na 100% ruszą roboty budowlane. Może być też tak, że złożone oferty znacznie przewyższą możliwości finansowe Województwa Podkarpackiego. Termin na składanie ofert mija 18 lipca i tego też dnia powrócimy do tematu.

Komentarze   

D.
+10 # D. 2023-06-13 13:17
zaraz pisowce będą szczekać, że to zasługa Tereski :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
mak
+13 # mak 2023-06-13 13:50
Do tej pory roboty nie ruszyły, bo problemem były pieniądze, a właściwie ich brak
Szydlowa mowiła, że wystarczy nie kraść! A pieniądze na wszystko sie znajdą...... pewnie już dość sie nakradli...choc iaż wątpię
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Brawo
+15 # Brawo 2023-06-13 18:39
Na drogę „Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej”? Przecież jeszcze parę miesięcy temu pan Kaczyński twierdził:,,to nieprawda,że w Polsce buduje się drogi i inne rzeczy za pieniądze z Unii Europejskiej". To w końcu jak? Białe jest białe czy białe jest czarne?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
rz
-5 # rz 2023-06-13 19:56
,,RESET"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
+1 # Krzysztof Kaiser 2 2023-06-13 20:36
Cytuję rz:
,,RESET"


Na jesieni mam nadzieję, że nastąpi i PiS starci władzę ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
mak
+3 # mak 2023-06-13 21:24
Cytuję rz:
,,RESET"

Cytuję rz:
,,RESET"


Po resecie była "Arena pogladow" prowadziła ją niejaka Ogorek. Ta sama Ogorek, ktora mowila w 2015 r (Tusk już nie rządził, sorry nie spiskował z Putinem) "Nasze stosunki z Federacją Rosyjską leżą kompletnie na łopatkach i to jest największy dramat" - oceniła w TVP Magdalena Ogórek, w czasie rozmowy z Krzysztofem Ziemcem, dalej Magdalena Ogórek przekonuje w TVP Ziemca, że po zagarnięciu Krymu i Donbasu trzeba ułożyć normalne relacje z Rosją Putina. Wczoraj Ogórek atakowała opozycję za 'reset' z Rosją wiele lat wcześniej".
I co tu szaraczki komentować
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
+11 # Krzysztof Kaiser 2 2023-06-13 20:43
Mnie zainteresował fragment ,,Należy tez podkreślić, ze samo ogłoszenie przetargu nie oznacza, że na 100% ruszą roboty budowlane. Może być też tak, że złożone oferty znacznie przewyższą możliwości finansowe Województwa Podkarpackiego"

Czyli można jasno wyłapać. Nic nowego Droga będzie jak będą pieniądze a droga jest planowana, ale nie wiadomo na kiedy bo nie wiadomo czy uda się wyłonić firmę. Przy takim tempie jakim robią władze powiatowe nasze drogi to jeśli dalej będą rządzić to ta droga dalej będzie tylko w planach. Jak od lat.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
logi
-8 # logi 2023-06-13 23:24
Radosławie K. nie będziesz sobą pslowcu jak nie będziesz krytykował PiSu? Jeszcze nic nie wiadomo, a już narzekasz. Co ty robisz w zasadzie w życiu, ty ciągle spędasz czas na forach lokalnych. Skad masz pieniadze? Kto ci daje? Mam cie kur**** dosc.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
0 # Krzysztof Kaiser 2 2023-06-14 10:50
Cytuję logi:
Radosławie K. nie będziesz sobą pslowcu jak nie będziesz krytykował PiSu? Jeszcze nic nie wiadomo, a już narzekasz. Co ty robisz w zasadzie w życiu, ty ciągle spędasz czas na forach lokalnych. Skad masz pieniadze? Kto ci daje? Mam cie kur**** dosc.


Piszesz imię i inicjał nazwiska a nigdy nie podawałem jakiekolwiek swojego imienia. Skąd masz, więc takie informacje na poparcie swojej tezy. A co do reszty Twojego komentarza. Jak człowiek pracuje a nie czeka na socjal to ma się kasę. Moją pracą nie jest trollowanie. To, że tutaj piszę jest związane z tym i (napisze to po raz kolejny), że obnażam propagandowe kłamstwa PiS-u, który zatruwają ludziom głowę mówiąc, że jest super a to tylko PiS takim jak Ty tworzy ułudę w którą wierzysz. Znam takich ludzi co żyją wręcz w alternatywnym świecie bo oglądają tylko TVPiS. Masz mnie dość. A wiesz, że właśnie tym zdaniem potwierdziłeś, że moje komentarze wywołują w Tobie jakieś emocje i je czytasz. No i piszesz, że nic nie wiadomo. Owszem nic nie wiadomo od lat. Sama Pamuła ogłaszała, ze zrobi tę drogę do Zapałowa. Skończyło się na Oleszyce-Lipina . Do tego z tego co widziałem na w odpowiedzi Marsząłka do interpelacji Pana Radnego Andrzeja Nepelskiego z PSL z 2022 roku bip.podkarpackie.pl/.../..., mówiono o 35,5 mln zł. Mówię sprawdzam. Już w budżecie na 2023 tej drogi nie ujęto. Droga Oleszyce Dachnów też miała być ujęta w 2018 i jak PSL planował to przyszedł PiS i droga wyleciała z perspektywy i skończyło się na tym, że się rozleciała i robi wstyd województwu na całą Polskę. Czekam na konkrety a nie znowu obietnice, że wszędzie będą drogi a potem jak Szopena będzie się ciągnęło i ciągnęło. I nie mówię o biurokracji tylko o samych pracach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Bambi
-1 # Bambi 2023-06-14 11:04
Ja doskonale pamiętam tempo robienia dróg za PSLu, a właśnie jego brak. Na PiS głosować nie bede, a na PSL tym bardziej
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
-2 # Krzysztof Kaiser 2 2023-06-14 12:40
Cytuję Bambi:
Ja doskonale pamiętam tempo robienia dróg za PSLu, a właśnie jego brak. Na PiS głosować nie bede, a na PSL tym bardziej


No to przelicz sobie ile było rocznie budowanych dróg w powiecie za PSL i za PIS. Z tego co słyszałem rocznie to za PSL budowano więcej i jeszcze narzekano, że mało. Na jednej z ostatnich Rad Powiatu poruszał tą sprawę i podawał konkretne liczby. Wiele inwestycji było planowanych również za PS, ale brak funduszy nie pozwalał ich zrobić bo w województwie był PiS i projekty odrzucano i miał gdzieś nasze drogi bo Ortyl pchał w swój Mielec lub okolice Rzeszowa. A teraz to wręcz obowiązek by te drogi w końcu doczekały się remontu bo są złym stanie i nie tylko przeszkadzają w jeździe, ale też odstraszają potencjalnych inwestorów dla których dojazd jest bardzo ważny. I za PSL nie przypominam sobie takich hec, że ot tak sobie drogę zostawiano. Jakoś problemy przy remontach za PIS są uciążliwe.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Bambi
-1 # Bambi 2023-06-14 13:23
Przytocz konkretne liczby bo jestem ciekawy + ile odcinków było remontowanych. A co do planowanych inwestycji, to zaplanować można wszystko, wiec szczycenie sie ze strony PIS czy PSL co to oni nie zaplanowali to śmiech na sali. Tez dowiedziałbym sie chętnie ile odcinków było budowanych jak PSL rządził w naszym powiecie i w województwie czyli wtedy jak mieli większe możliwości.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
0 # Krzysztof Kaiser 2 2023-06-14 14:31
Cytuję Bambi:
Przytocz konkretne liczby bo jestem ciekawy + ile odcinków było remontowanych. A co do planowanych inwestycji, to zaplanować można wszystko, wiec szczycenie sie ze strony PIS czy PSL co to oni nie zaplanowali to śmiech na sali. Tez dowiedziałbym sie chętnie ile odcinków było budowanych jak PSL rządził w naszym powiecie i w województwie czyli wtedy jak mieli większe możliwości.


To jest trochę za dużo roboty jak na ten czas co mam. Gdzieś była rozpiska tych dróg. Chyba w Kurierze Lubaczowskim co kiedyś był w Starostwie i ostatni numer przed wyborami miał wykaz tych dróg. Jak znajdę to podeślę link bo człowiek jednak pracuje to nie wiadomo czasu ile nie ma by szukać w BIP-ie.. I jak wspominałem. Podczas chyba przedostatniej Rady Powiatu lub jednej wcześniejszej było mówione ile km na rok drogi było budowane.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
+1 # Krzysztof Kaiser 2 2023-06-14 14:45
Cytuję Krzysztof Kaiser 2:
Cytuję Bambi:
Przytocz konkretne liczby bo jestem ciekawy + ile odcinków było remontowanych. A co do planowanych inwestycji, to zaplanować można wszystko, wiec szczycenie sie ze strony PIS czy PSL co to oni nie zaplanowali to śmiech na sali. Tez dowiedziałbym sie chętnie ile odcinków było budowanych jak PSL rządził w naszym powiecie i w województwie czyli wtedy jak mieli większe możliwości.


To jest trochę za dużo roboty jak na ten czas co mam. Gdzieś była rozpiska tych dróg. Chyba w Kurierze Lubaczowskim co kiedyś był w Starostwie i ostatni numer przed wyborami miał wykaz tych dróg. Jak znajdę to podeślę link bo człowiek jednak pracuje to nie wiadomo czasu ile nie ma by szukać w BIP-ie.. I jak wspominałem. Podczas chyba przedostatniej Rady Powiatu lub jednej wcześniejszej było mówione ile km na rok drogi było budowane.


Sprawdziłem na szybko czy ,,Kurier" jest dostępny w wersji pdf, ale nie jest. Ale np. droga do Grobli była robiona. Szczutków - Granica Państwa itp. szukać więcej to na cel jednego komentarza za dużo roboty i starty czasu. Tam właśnie w tym Kurierze jest bardzo fajna rozpiska. Sam bym ją sobie chętnie przypomniał jakbym miał do niej dostęp na szybko ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kmicic
-1 # Kmicic 2023-06-15 10:07
Dobrze, że będziemy mieli piękną drogę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
0 # Krzysztof Kaiser 2 2023-06-15 11:04
Cytuję Kmicic:
Dobrze, że będziemy mieli piękną drogę.


Kiedyś tak. Tylko wszędzie planowane. Miała być droga Jarosław-Oleszy ce. Jest mały fragment do Lipiny, Tak to naobiecywał PiS i Poseł Pamuła, ze ta droga będzie. tylko teraz miała być na całym odcinku a nie na ledwo odcinku Oleszyce-Lipina . Tak to by każdy potrafił zrobić. A to, że droga na odcinku Oleszyce - Dachnów stała się wstydem na cały kraj. Droga w Horyńcu co długo straszyła dziurami czy Sieniawa, którą wyremontowano po tym jak ludzie w końcu powiedzieli dość i wręcz remont na PiS wymusili. świadczy tylko o tym, że PiS obiecuje a tego nie robi. I to mają władzę w województwie. Ale Mielec czy Jarosław jak widać ważniejsze a u Nas ludzie według Rzeszowa jakoś przeżyją.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |