Budynek przychodni zdrowia w Oleszycach zostanie przebudowany? Ogłoszono kolejny przetarg

Budynek przychodni w Oleszycach fot. ZLUBACZOWA.PLBudynek przychodni w Oleszycach fot. ZLUBACZOWA.PL

Gmina Oleszyce ogłosiła drugi przetarg na przebudowę i termomodernizację budynku Przychodni Zdrowia w Oleszycach. W ubiegłym roku urzędnikom z Oleszyc nie udało się wyłonić wykonawcy ze względów formalnych.

Przychodnia zdrowia w Oleszycach już od lat wymaga kompleksowego remontu. Obiekt ten powstał w latach 70 ubiegłego wieku. W chwili obecnej budynek użytkowany jest w części obejmującej przychodnię lekarską, natomiast pozostała część budynku jest nieużytkowana. W poziomie piwnic zlokalizowane są pomieszczenia magazynowe, komórki lokatorskie, kotłownia oraz pom. sanitarne. Poziom parteru zajmuje przychodnia rejonowa w Oleszycach – recepcja, gabinety, biura, szatnie, pomieszczenia sanitarne, socjalne oraz rehabilitacyjne. Część parteru zajmuje również Centrum Usług Wspólnych w Oleszycach z niezależnym wejściem od strony zachodniej. Segment wschodni budynku jest wyniesiony o 2 kondygnacje ponad parter. W poziomie I oraz II piętra, od strony wschodniej, znajduje się część mieszkalna z niezależnym wejściem oraz klatką schodową, natomiast pozostała część kondygnacji zajmuje przychodnia lekarska. Komunikacja między kondygnacjami odbywa się poprzez żelbetowe klatki schodowe.

Budynek przychodni w Oleszycach fot. ZLUBACZOWA.PLBudynek przychodni w Oleszycach fot. ZLUBACZOWA.PL

Przed ponad 50 lat obiekt nie był znacząco remontowany. Dlatego też, dzięki pozyskanemu dofinansowaniu w wysokości 4,5 mln złotych, w sierpniu 2022 roku gmina Oleszyce ogłosiła przetarg na przebudowę i termomodernizację budynku Przychodni Zdrowia w Oleszycach i modernizację Centrum Rekreacyjno-Sportowego w Oleszycach. Postępowanie przetargowe trwało ponad 3 miesiące. Ostatecznie urzędnikom nie udało się wyłonić wykonawcy robót budowlanych, ze względów formalnych. Firma, która złożyła najkorzystniejszą ofertę nie udowodniła, że posiada odpowiedniej wysokości ubezpieczenie cywilne.

Kolejną próbę wyłonienia firmy, która realizuje to zadanie, Gmina Oleszyce podjęła w połowie maja. Urzędnicy chcą przeprowadzić termomodernizację w zakresie elewacji budynku z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej. Ma zostać przebudowany dach i komin. Ponadto zaplanowano przebudowę komunikacji dla osób niepełnosprawnych. Wyremontowane mają zostać również gabinety, pomieszczanie biurowe i rehabilitacyjne, klatki schodowe, korytarze, sanitariaty czy pomieszczanie socjalne. Modernizacją objęta będzie również instalacja elektryczna. Gmina chce także przebudować ciągi pieszo-jezdne i tereny zielone wokół budynku.

Przetarg obejmuje także modernizację Centrum Rekreacyjno-Sportowego w Oleszycach. W ramach tej części zaplanowano przebudowę i rozbudowę budynku zlokalizowanego na stadionie sportowym. Ma on zostać ocieplony. Do remontu będą też szatnie, toalety i natryski. Gmina Oleszyce chciałaby również zamontować oświetlenie boisk.

Firmy oferty mogą składać do 13 czerwca.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.