Powstaje ścieżka pieszo-rowerowa z Lubaczowa do Baszni Dolnej [ZDJĘCIA]

Już prawie gotowy jest ciąg pieszo-rowerowy z Lubaczowa do Baszni Dolnej. Ścieżka powstaje wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 867. To wspaniała wiadomość dla rowerzystów i nie tylko.

Do końca czerwca mają zakończyć się prace przy budowie ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 867 na odcinku Lubaczów - Basznia Dolna. Drogowcom pozostały drobne prace wykończeniowe. Łącznie ta ścieżka ma około 5 kilometrów długości. To bardzo dobra wiadomość dla rowerzystów, ale również pieszych, którzy mogą teraz bezpiecznie dostać się z Lubaczowa w kierunku Baszni.

Inwestycja kosztuje prawie 4,9 mln złotych, ale nie da się ukryć, że w tym wypadku te pieniądze są wydane bardzo dobrze.  Zadanie realizuje Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich, a wykonawcą jest konsorcjum firm PBI.

Co ciekawe pierwotnie w tym miejscu miał powstać zwykły chodnik, ale po uzgodnieniach stwierdzono, że lepszym rozwiązaniem będzie nawierzchnia asfaltowa.

Warty również podkreślenia jest fakt, że odcinek ten stanowi część pętli, którą Gmina Lubaczów przy współpracy z Powiatem Lubaczowskim chce stworzyć. Docelowo ma powstać ścieżka rowerowa z Lubaczowa do Baszni i z powrotem przez Antoniki i Bałaje. 

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.