Szkoła w Młodowie zmieni swoje oblicze. Przebudowa będzie kosztować 5 mln złotych

Najprawdopodobniej w te wakacje rozpocznie się przebudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młodowie. Dzięki inwestycji wartej ponad 5 mln złotych, szkoła zmieni swoje oblicze.

Gmina Lubaczów jest na etapie rozstrzygania przetargu na remont i przebudowę części pomieszczeń budynku szkoły w Młodowie. Do Urzędu wpłynęła jedna oferta złożona przez konsorcjum firm Usługi Budowlane BUD-MONT Tadeusz Bednarczyk z Lubaczowa oraz PPUH ELEKTROBUD – INSTAL Zdzisław Głowacki z Laszek. Propozycja złożona przez wyżej wymienione firmy opiewa na kwotę 5,1 mln złotych.

- Jeżeli wykonawca spełni wszystkie wymogi, umowę planujemy podpisać w czerwcu. Dzięki tej inwestycji w roku szkolnym 2024/2025 dzieci będą korzystać z nowej infrastruktury i wyposażenia. – mówi Wójt Gminy Lubaczów- Wiesław Kapel

W ramach inwestycji ma zostać przebudowana m.in. salę edukacyjną, hol główny, szatnię, sanitaria, stołówkę i zaplecze kuchenne oraz pomieszczenie socjalne. Zaplanowano też remont szatni i nową aranżację schodów. To nie koniec, ponieważ Gmina Lubaczów będzie wymagała od wykonawcy przygotowania projektu placu zabaw i miasteczka ruchu, kotłowni gazowej z modernizacją instalacji C.O. oraz fotowoltaicznej, jak również przebudowy szatni i komunikacji w piwnicy w bloku „A”..

Co ważne, 5 mln złotych na to zadanie Gmina Lubaczów pozyskała z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych (Edycja3 PGR).

To kolejny etap modernizacji tego obiektu. W ubiegłym roku do użytku została oddana cześć przedszkolna. Jej wykonanie kosztowało przeszło 1 mln 400 tys. złotych z czego 1 mln złotych pochodził z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, a 150 tys. z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

- Dzięki dofinansowaniom Zespół Szkolno-Przedszkolny będzie w pełni funkcjonalnym, przyjaznym dla uczniów miejscem, które spełnia standardy placówki edukacyjnej na bardzo wysokim poziomie. - podsumowują włodarze Gminy Lubaczów

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.