Co z przebudową ul. Szopena w Lubaczowie? „Pracownicy ciężko pracują”

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Lubaczowie dyskutowano na temat trwającej przebudowy ul. Szopena w Lubaczowie. Radny Paweł Włoch stwierdził, że prace są wykonywane bardzo powoli.  Z kolei Marek Małecki wypowiedział się w zupełnie przeciwnym tonie i poprosił, aby „nie powielać głupot”.

O przebudowie ul. Szopena mieszkańcy Lubaczowa mówią już od dłuższego czasu, a to z tego względu, że prace trwają dość długo i do tego są uciążliwe zarówno dla kierowców jak i mieszkańców. Temat ten pojawił się także na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Lubaczowie, która odbyła się 27 kwietnia.

Radny Paweł Włoch uważa, że prace posuwają się bardzo powoli. Ponadto poinformował, że przedsiębiorcy mający firmy w obrębie ul. Szopena zamierzają składać wnioski do sądu.

- Ręce opadają. Miała być zrobiona nakładka z jednej i drugiej strony w ubiegły piątek (21.04). Firma PBI przywiozła sprzęt, nałożyła kawałek asfaltu na jakimś tam odcinku, zabrała i sprzęt i pojechała na inną budowę. Tak się nie robi. Patrząc kilkaset metrów dalej na były PKS, pracuje tam kilkanaście osób i wszystko rośnie w oczach […], a tutaj nie wiem czy komuś się nie chce… nie mam pojęcia. Przedsiębiorcy z obrębu ul. Szopena będą składać wnioski do sądu z powodu ogromnych strat.  – mówił radny Włoch

Na zarzuty radnego Pawła Włocha odpowiedział radny Marek Małecki, który jest jednocześnie dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg Powiatowych w Lubaczowie (ul. Szopena jest drogą powiatową). Radny Małecki zaapelował o „niepowielanie głupot” i poinformował, że w jego opinii prace są realizowane z należytą starannością.

- Nie jestem odpowiedzialny za prace związane z przebudową ul. Szopena, ale mam wiedzę bardziej szczegółową i wiarygodną, niż ta która przed momentem została przedstawiona. Nie możemy obrażać ludzi, którzy tam pracują. […] W większości prace, które były założone na ten dzień (piątek 21 kwietnia) zostały zrealizowane. - informował Marek Małecki

Marek Małecki dodał, że część robót nie zostało zrealizowanych ze względu na utrudnienia, ale ponownie podkreślił, że pracownicy „ciężko pracowali” i chcieli wykonywać roboty w późnych godzinach nocnych, ale było to utrudnione z powodu protestu mieszkańców.

- Ci ludzie bardzo ciężko pracowali, sprzęt był zaangażowany. […] Po godzinie 22:35 otrzymałem telefon z prośbą o to, aby wpłynąć na mieszkańców, którzy protestowali przeciwko dalszej kontynuacji prac po godzinie 22:00. […] Firma starała się, żeby jak najdłuższy fragment tej drogi zakryć, aby puścić ruch na całej długości. Niestety nie udało się. Była interwencja jednej pani z dużymi pretensjami, że ci ludzie zakłócają ciszę nocną. Prosiłem o to, aby jeszcze wytrzymać, by można było dokończyć prace. Zakłócenie nie polegało na piciu piwa, paleniu grilla i śpiewaniu. Ci ludzie od 4 rano do 23:00 ciężko pracowali, aby zrealizować zakres. – podkreślał radny Małecki

Na koniec zaapelował, aby „zastanowić się nad tym co się mówi”. Stwierdził również, że inwestycja ta jest skomplikowana ze względu na szereg prac „okołodrogowych” i poprosił o cierpliwość.

Do tej sprawy odniósł się także burmistrz Lubaczowa Krzysztof Szpyt, który potwierdził, że prace trwały do późnych godzinnych nocnych - nawet do 3:00. Jak dodał, wówczas roboty były wykonywane "ręcznie".

- Wszystkim zależy, aby ten problem rozwiązać. Skoro już zabierają się za drogę to powinno być z górki. Główną częścią wstrzymującą tą inwestycją była kanalizacja deszczowa i sanitarna oraz ruch, który cały czas tam się odbywa – mówił Krzysztof Szpyt

Na koniec burmistrz poinformował, że władze miasta zwróciły się do Wykonawcy w sprawie naprawienia dróg, które zostały wyznaczone jako objazdy ul. Szopena - chodzi o ul. Szpitalną i Budowlaną.

- Nie jesteśmy tutaj inwestorem, prosimy. Jeżeli po prośbie nie będzie można tego uzyskać, to może zastosujemy inne mechanizmy. Na razie wolimy współpracować z firmą, która wykonuje to zadanie – zakończył burmistrz

Przebudowa ul. Szopena w Lubaczowie będzie kosztować prawie 6,3 mln złotych. Wykonawcą zadania jest konsorcjum firm PBI Infrastruktura S. A i PBI WMB Sp. z o. o. . Na tą inwestycję właściciel drogi, czyli Powiat Lubaczowski otrzymał prawie 4 mln dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pozostałą część sfinansują Miasto Lubaczów oraz Powiat Lubaczowski.

Poniżej zdjęcia przedstawiające zaawansowanie prac na dzień 04.05.2023 r.

Komentarze   

Mosiek
-5 # Mosiek 2023-05-06 08:57
Brawo pan Włoch. Wypowiedzi pana Małeckiego pozwolę sobie nie skomentować.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Zenek
-1 # Zenek 2023-05-06 10:21
Cytuję Mosiek:
Brawo pan Włoch. Wypowiedzi pana Małeckiego pozwolę sobie nie skomentować.

Weź łopatę i pomóż w pracach, a nie bezsensownie krytykować.
Na tym odcinku było wiele dzikich przyłączy kanalizacyjno-d eszczowych, które trzeba było naprawić i ponownie wykonać w prawidłowy sposób + inna infrastruktura ukryta pod jezdnią.
To co mówi P. Włoch, to gra pod publiczkę i porównywanie pustego placu budowy, gdzie stawiasz wszystko od nowa jest zdecydowanie prostsze, niż remonty.
Dodatkowo ta hala co powstaje na terenie PKS-u, to konstrukcja szkieletowa (coś na wzór stodoły), i takie prace wykonuje się bardzo szybko.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Dieter
-4 # Dieter 2023-05-06 09:05
Dla pana maleckiego wszystko jest zawsze w porzadku, szczegolnie jesli chodzi o drogi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Arch Enemy
+3 # Arch Enemy 2023-05-06 10:26
Radny z Włoch jak zwykle ... Żenada
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kmicic
+1 # Kmicic 2023-05-07 08:02
Ludzie nie dajcie się prowokować politycznym agitatorom.
Ważne, że remontują i budują i jak skończą będzie ładnie i funkcjonalnie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
+8 # Krzysztof Kaiser 2 2023-05-07 11:52
Cytuję Kmicic:
Ludzie nie dajcie się prowokować politycznym agitatorom.
Ważne, że remontują i budują i jak skończą będzie ładnie i funkcjonalnie.


polak2010. Dobrze, że remontują. I tak będzie ładnie bo będzie nowa droga co jest oczywiste, Jednak było wiele remontów było na Lubaczowie i jakoś przy żadnym nie było tyle krytyki. Ludzi denerwuje to, ze ten remont niepotrzebnie się przedłuża i ulicę Szopena trzeba zrobić jak najprędzej a nie czekać nie wiadomo na co.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.