Mieszkańcy Oleszyc doczekają się przejścia dla pieszych do parku?

Jest duża szansa na to, że wkrótce powstanie przejście dla pieszych do parku w Oleszycach. O to mieszkańcy Oleszyc apelowali od dłuższego czasu, ze względu na fakt, że przejście przez drogę w tym miejscu jest bardzo niebezpieczne.

Chodzi o główne wejście, które znajduje się skrzyżowaniu dróg na ul. Zamkowej i Działyńskiego. To miejsce jest na łuku drogi, przez co widoczność z obu stron jest ograniczona. Ponadto, niestety dosyć często w tym miejscu kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość. Na uwagę zasługuję fakt, że w tym miejscu najczęściej przechodzą kobiety z dziećmi, które chcą dostać się na nowo powstały plac zabaw.

Na ostatniej Sesji Rady Miejskiej w Oleszycach burmistrz Oleszyc Andrzej Gryniewicz poinformował, że pierwotnie był pomysł, aby w tym miejscu zamontować sygnalizację świetlną, jednakże ze względu na konieczność uzyskania pozwolenia na budowę zrezygnowano z tego pomysłu, bo jak powiedział „na to jest za mało czasu”.

Chcąc jednak utworzyć bezpieczne przejście dla pieszych, gmina ma w planach zamontować szereg urządzeń bezpieczeństwa. Burmistrz zapowiedział, że na przejściu pojawią się tzw. kocie oczy czyli punkty świetlne zamontowane w jezdni. Ma być też odpowiednie oświetlenie. Ciekawym rozwiązaniem będzie też montaż sygnalizatorów prędkości od strony sklepu Groszek i od strony mostu. Przy drodze będą zamontowane tablice, które będą wyświetlały prędkość z jaką porusza się samochód. W przypadku przekroczenia dozwolonej prędkości, czyli 50 km/h pojawi się informacja dla kierowcy, że jedzie za szybko, a w pobliżu jest przejście dla pieszych. Co więcej, pieszy przechodzący przez jezdnie otrzyma dźwiękowe ostrzeżenie, że na drodze jedzie pojazd z nadmierną prędkością.

- Nie będę mówił jaka będzie kwota, ale ona nie jest mała. Proszę mnie zrozumieć, była dyskusja i wnioski są jednoznaczne – nie patrzymy na wydatek, tylko jakie ma być bezpieczeństwo – czyli najwyższe. […] Będziemy czuć się bezpiecznej na tym przejściu – powiedział Andrzej Gryniewicz

Z zapowiedzi burmistrza wynika, że przetarg na wykonanie tego zadania ruszy jeszcze w tym miesiącu.

Komentarze   

Edek12
0 # Edek12 2023-04-13 22:33
Co za farmazony opowiada że mało czasu na pozwolenie na budowę sygnalizacji która jest najtańsza i nabezpiczniejsz a opcja. Burmistrzem jest od 2014 r. to mało czasu? ale to lenistwo i spychlogia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Andrej
0 # Andrej 2023-04-14 10:09
Dokładnie tak, zbliżają się wybory i chce to jak najszybciej zrobić. Wziął się teraz do roboty... Żenada. Potrzeba zmian w gminie Oleszyce.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Tom  ***** ***
+2 # Tom ***** *** 2023-04-14 16:34
Pewnie najlepiej na pisiorka :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Mlodów 46
+1 # Mlodów 46 2023-04-15 11:59
Cytuję Tom ***** ***:
Pewnie najlepiej na pisiorka :lol:

hola, hola, może Pamulowa przetnie wstęgę? Tyle dobrego zrobila dla mieszkancow... zwłaszcza dla tych spod znaku PiS
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.