Wiesław Kudyba: Wykorzystują pamięć Jana Pawła II, aby rozbić jedność Polaków i Polski

W najnowszym felietonie Wiesław Kudyba stwierdził, że ostatnie wydarzenia związane z Janem Pawłem II mają na celu skłócenie Polaków. Zauważył również, że z atakiem na papieża stoją osoby z zagranicy.

„Nie zastąpi Ciebie nikt”

W niedzielę (02.04) w  18–tą rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II w całym kraju odbyły się Narodowe Marsze Papieskie, a w Wadowicach odbył się koncert pod tytułem „Nie zastąpi Ciebie nikt”. W tym dniu każdy widział to, co chciał. Jedni widzieli manifestacje polityczne inni uczestnicząc w marszu wyrażali wdzięczność za pontyfikat papieża Polaka, próbę powrotu do papieskiego nauczania oraz odpowiedzią na oburzające ataki części mediów na świętego Jana Pawła II. Jedni, jak Roman Giertych widzieli na marszu w Warszawie 500 osób i uważali to za katastrofę frekwencyjną, inni szacują frekwencję w Warszawie na ok. 50 000, a w całej Polsce na kilkaset tysięcy i uważają to wydarzenie za wyjątkowo udane, które obudziło sumienie Polaków.

W moim artykule z dnia 24 marca 2023r. też każdy widział to, co chciał. Niektóre osoby widziały nawet treści, których tam nie było. Jest rzeczą oczywistą, że każdy z nas może mieć inne zdanie w różnych sprawach i czasy wymuszonej jednomyślności dawno się skończyły i miejmy nadzieję, że już nie powrócą. Ale nawet jak mamy odmienne zdanie, ważne jest, abyśmy umieli ze sobą polemizować, a nie się obrażać i atakować ad persona. Już na początku XVIII wieku Jean-Jacques Rousseau ocenił tych, którzy mają deficyt argumentów i stwierdził, że:

„Obelgi, to argumenty tych, którzy nie mają argumentów”.

Strony sporu politycznego zarzucają sobie wykorzystywanie wizerunku Ojca Świętego do własnych politycznych rozgrywek, żeby  zrozumieć i wyrobić sobie zdanie, należy przeanalizować kilka faktów.

  1. W swojej ponad dwutysięcznej historii, Kościół katolicki uznał ponad 10 000 osób, za świętych i błogosławionych, dlaczego ataku dokonano właśnie na Jana Pawła II?
  2. Dlaczego jednym z atakujących dobre imię Jana Pawła II jest holenderski dziennikarz, który chorobliwie nienawidzi Polaków, jeden z jego cytatów ” Antysemici, rusofoby i złodzieje z trudnym dzieciństwem, którzy akceptują korupcję, bo sami kradli” Ekke Overbeek w TVN 24 o Polsce i Polakach. Czy taka osoba może obiektywnie kształtować opinię o Janie Pawle II?
  3. Dlaczego reportaż „Franciszkańska 3” pojawia się w stacji, której 100% właścicielem jest kapitał zagraniczny?
  4. Czy jest przypadkiem, że po wyemitowaniu reportażu o Janie Pawle II, po sześciu latach nieobecności w mediach pojawia się Stefan Niesiołowski, który udziela również wywiadu w Gazecie Wyborczej i stwierdza, że należy „pomału zapominać o papieżu, a jego pomniki będą prędzej czy później usunięte” i znika! Wtóruje mu posłanka lewicy Joanna Scheuring – Wielgus, która ma uchylony imunnitet poselski za profanacje mszy świętej, a  która proponuje „odjaniepawlenie” Polski. Obydwoje państwo należą do ugrupowań politycznych, które wstrzymało się lub było przeciw, gdy Sejm podejmował uchwałę o obronie godności Jana Pawła II.
  5. Po kilku tygodniach od ukazania się reportażu, przewodniczący PO, występuje z pomysłem zerwania Konkordatu, wyprowadzenia religii ze szkoły, zdjęcia krzyży z miejsc publicznych. Na wiecach partyjnych pojawia się z książeczką kościelną i udowadnia, że ci, co przestrzegają dziesięciu przykazań nie mogą głosować na Prawo i Sprawiedliwość i Konfederację!!!
  6. Wtóruje mu kolejny raz pan poseł Nitras i po raz kolejny przekonuje, że kościół należy „opiłować z przywilejów”.
  7. Kiedy Super Ekspres publikuje sondaże, z których wynika, że dla 70% Polaków Jan Paweł II pozostaje autorytetem i ponad 67% ankietowanych popiera uchwałę sejmu w obronie Jego dobrego imienia, TVN i Gazeta Wyborcza łagodzą przekaz. Komentarz socjologa Jarosława Flisa jest jednoznaczny. Ci co atakują Jana Pawła II „wypychają się na margines”.
  8. Pojawienie się sondażu CBOS, w którym Prawo i Sprawiedliwość ma 38% poparcia ,a Koalicja Obywatelska 18% , skłania pana Romana Giertycha do kuriozalnej konkluzji: Za atakiem na Jana Pawła II stoi PiS!!!. To spin doctorzy PiS -u przygotowali kontrowersyjny reportaż „podrzucili” TVN – owi, a teraz bronią papieża i stąd mają wzrost notowań !!!
  9. 28 marca br. w Rzeczpospolitej ukazał się artykuł „Dokumenty kompromitujące kardynała Sapiehę prawdopodobnie sfałszowano”. A oto krótki cytat z tego artykułu ;” W połowie lutego na łamach „Gazety Wyborczej” ukazał się artykuł „Kardynał Sapieha, Książę Niezłomny Kościoła, Mentor Karola Wojtyły, molestował kleryków – wynika z dwóch niezależnych śledztw Dziennikarskich, które mieli przeprowadzić: Ekke Overbeck, autor książki „Maxima Culpa. Jan Paweł II wiedział” oraz dziennikarz TVN 24 Marcin Gutowski, autor reportażu Franciszkańska 3. Jednak z analizy przeprowadzonej przez Rzeczpospolitą wynika, że dokumenty, zostały sfałszowane przez jednego z funkcjonariuszy UB”.

To wszystko, co opisałem wyżej, a to tylko niewielka część tego co się wydarzyło w ostatnim czasie, jest „merytoryczne”, stanięcie w obronie Jana Pawła II jest uprawianiem polityki i tańczeniem na Jego grobie!?

Chcą nas skłócić

Aby zrozumieć z czym mamy do czynienia należałoby choć chwilę poświęcić i zrozumieć ciąg wydarzeń  których jesteśmy świadkami, może być tak, że każdy z nas wyciągnie inne wnioski, ale choćby próba własnej interpretacji ma walor pozytywny.

W mojej ocenie, przy całym szacunku dla osoby Jana Pawła II, nie o Niego tutaj chodzi. Ojciec Święty 18 lat po śmierci, nie jest groźny, nie napisze już żadnej encykliki, nie wygłosi homilii do tłumów, nikogo nie zgani, ani też nikt przed Nim nie musi się tłumaczyć, tym bardziej nie są groźne pomniki, które są przedmiotem profanacji.

Tak naprawdę chodzi o to, żeby wykorzystując pamięć o Świętym Janie Pawle II, najwybitniejszym z Polaków w historii dziejów rozbić, jedność Polaków i Polski.

I niech najlepszym komentarzem do tego co wydarzyło się w ostatnich tygodniach w Polsce będą słowa amerykańskiego, nie polskiego, a właśnie amerykańskiego publicysty Georga Wiegela.

„Muszę powiedzieć, że jestem zbulwersowany całą sprawą. Jest coś patologicznego, naprawdę chorego w  dążeniu do zniszczenia reputacji i spuścizny największego syna Polski. Jestem tym zasmucony i mówiąc zupełnie szczerze, to mnie złości!”

Jan Paweł II: Łatwo jest zniszczyć, trudniej odbudować. 

Pragnę także zacytować słowa papieża Jana Pawła II, które wypowiedział podczas pielgrzymki do Polski w 1991 roku:

To jest moja matka, ta ziemia! To jest moja matka, ta Ojczyzna! To są moi bracia i siostry! I zrozumcie, Wy wszyscy, którzy lekkomyślnie podchodzicie do tych spraw, zrozumcie, że te sprawy nie mogą mnie nie obchodzić; nie mogą mnie nie boleć! Was też powinny boleć! Łatwo jest zniszczyć, trudniej odbudować. Zbyt długo niszczono! Trzeba intensywnie odbudowywać! Nie można dalej lekkomyślnie niszczyć!

IV pielgrzymka | 3 czerwca 1991 r. | Masłów koło Kielc  

 

Komentarze   

Bezrobotny
+30 # Bezrobotny 2023-04-05 12:38
Panie, mało Panu po ostatnim poście sprzed niespełna 2 tygodni ? Kiedy wcześniej się ten Pan tak uaktywniał? Przed ostatnimi wyborami ? To jest dowód na polityczne wykorzystywanie wizerunku Jana Pawła II, który dla mnie będzie autorytetem niezależnie od tak niesmacznych działań jak te
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Miś
+1 # Miś 2023-04-05 12:57
Niesiołowski? To ten jurny stefan ktory podczas zabaw z panienka lozko rozpierniczyl? Choc w tym wieku to mozna pozazdrościć. Jak to się stalo ze w filmie Nocna Zmiana mowil calkiem madrze a potem zwariowal? Trzeba mieć niezłe szczescie jak eunuch w haremie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
-29 # polak2010 2023-04-05 15:19
Nic dodać nic ująć, zgadzam się z każdym słowem pana Kudyby.

Ruski mir i zgnilizna Unii europejskiej atakuje nasze Polskie wartości chrześcijańskie .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser
+17 # Krzysztof Kaiser 2023-04-05 19:31
Cytuję polak2010:
Nic dodać nic ująć, zgadzam się z każdym słowem pana Kudyby.

Ruski mir i zgnilizna Unii europejskiej atakuje nasze Polskie wartości chrześcijańskie.


Ta ,,zgnilizna" Ciebie utrzymuje i sprawia, że Putin i ruski mir boi się wejść. Bez pomocy UE i ze sojusznikiem PiS, który jest obłożony 34 zarzutami w USA w Kijowie mówiliby już po rosyjsku. Twój PiS wykorzystuje wartości m.in. chrześcijańskie a nawet dekalogu nie przestrzegają. Wzniosła hasła ma PIS na swoich gębach a tak naprawdę je sobie wykarmia i poszerza wszerz bo im ciągle mało.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Jaś
+21 # Jaś 2023-04-05 16:10
Panie Kudyba! Szczekaj dalej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser
+27 # Krzysztof Kaiser 2023-04-05 19:43
Panie Wiesławie. Powiem brutalnie. Tylko proszę się nie obrażać. Po jasną cholerę dalej podgrzewa Pan ten konflikt. Takie felietony jak Pana pokazują tylko jak PiS wykorzystuje do prowadzenia swojej brudnej polityki osobę Jana Pawła II. Robaki zamieniliście na Papieża. Niech Pan da jemu spokój. Jedynie PiS co kilka dni wyciąga ten temat i grzeje i jak ktoś im nie przytaknie to wróg. Najlepiej zrobiło to PSL. Przedstawiło uchwałę i wyraziło sprzeciw przeciw atakowaniu autorytetu Jana Pawła II i tyle i jak trzeba mówi dobrze o Janie Pawle drugim, ale nie wpycha go na siłę jak PiS. Jego autorytet sam się obroni. Nikogo nie przekonacie do Jana Pawła II, ale zrazicie do niego te osoby, które były nawet za. Już PiS zniszczył Kościół. Widać to po frekwencji w kościołach i kto w nich jest. I to nie jest wina PSL, PO czy nawet Lewicy. PiS wyniszcza Polski Kościół i wartości używając jej jak napisałem wcześniej do brudnej polityki. I nie chcą Nas skłócić. To PiS już Nas skłócił i po trupach doszedł do władzy na nienawiści. Kończąc mój wywód. Panie Wiesławie raz już pisałem. Proszę nie robić sobie polityki na osobie Jana Pawła II. Proszę to zrobić właśnie z szacunku do osoby Papieża Jana Pawła II bo przez takie wykorzystywanie go do niszczycie jego autorytet i robicie na siłę z niego ,,maskotkę" PiS-u mimo, ze on sam tego nie chciał. Papież Jan Paweł II Papieżem wszystkich Polaków obojętnie jakich poglądów politycznych a nie tylko PiS-u.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
-29 # polak2010 2023-04-05 22:14
Ten obrzydliwy atak Platformy Obywatelskiej Lewicy iPSL na świętego Jana Pawła II pokazał jedno spadek poparcia dla platformy obywatelskiej lewicy i PSL musieli tego błazna hołowniaka wciągnąć żeby im słupki procentowe nie spadły.
W końcu budzi się prawdziwy duch patriotyczny Polaków Brawo dla chrześcijańskie j Polski
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser
+14 # Krzysztof Kaiser 2023-04-05 22:48
Cytuję polak2010:
Ten obrzydliwy atak Platformy Obywatelskiej Lewicy iPSL na świętego Jana Pawła II pokazał jedno spadek poparcia dla platformy obywatelskiej lewicy i PSL musieli tego błazna hołowniaka wciągnąć żeby im słupki procentowe nie spadły.
W końcu budzi się prawdziwy duch patriotyczny Polaków Brawo dla chrześcijańskiej Polski


Co polak2010. Boisz się koalicji PSL-Polska2050 bo Twój ukochany PiS straci władzę. Dzięki tej koalicji PIS traci władzę bo ma tylko 182 Posłów. PSL-Polska 2050 ma 73 Posłów. A cała Opozycja 248 Posłów a minimum to 231 Co tam trzęsiesz już portkami :lol:

A PiS ma tyle wspólnego z chrześcijaństwe m co świnia z gwiazdami. Udawana religijność jest gorsza niż jej brak.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
-17 # polak2010 2023-04-06 14:35
Cieszę się, że są wielcy ludzie tacy jak pan Wiesław Kudyba którzy nie boją się mówić prawdy.
Teraz środowiska z ruskiego miru będą atakować osobę a nawet rodzinę pana Kudyby oni to potrafią, przecież nawet zaatakowali świętego Jana Pawła II.
A dzisiaj radio Zet zaatakowało haniebnie chorego męża pani marszałek sejmu Elżbiety Witek.
Pamiętajmy że platforma obywatelska, lewica i PSL to ruski mir.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser
+12 # Krzysztof Kaiser 2023-04-06 16:46
Cytuję polak2010:
Cieszę się, że są wielcy ludzie tacy jak pan Wiesław Kudyba którzy nie boją się mówić prawdy.
Teraz środowiska z ruskiego miru będą atakować osobę a nawet rodzinę pana Kudyby oni to potrafią, przecież nawet zaatakowali świętego Jana Pawła II.
A dzisiaj radio Zet zaatakowało haniebnie chorego męża pani marszałek sejmu Elżbiety Witek.
Pamiętajmy że platforma obywatelska, lewica i PSL to ruski mir.


Ruski mir to Ty polak2010 jesteś. Cały czas wtłaczasz ludziom propagandę przez całą dobę jak Putin i jego szajka a Ty w tej szajce. Pan Wiesław jest krytykowany za to, ze zamiast sprawę zakończyć on dalej te rany szarpie i posypuje je solą bez potrzeby. Już temat dawno byłby zakończony, ale PiS go podgrzewa co kilka dni by ludzi buntować i buntować i wykorzystywać Papieża Jana Pawła II do brudnej polityki.
A co do afery z chorym mężem Pani Marszałek Witek. Dlaczego nie podałeś ważnej informacji o co chodzi w całej tej sytuacji. ,,Z ustaleń Radia ZET wynika, że mąż marszałek Sejmu Elżbiety Witek ma od ponad roku blokować miejsce na OIOM-ie w szpitalu w Legnicy. Mężczyzna ma być w stanie wegetatywnym. O sprawie poinformowała śledczych córka jednej z pacjentek, która czekała osiem dni na miejsce na OIOM-ie. Dziewiątej doby niestety zmarła.

Nie pochwalam ataku na chorego człowieka. Ale taka jest prawda, że mąż Pani Witek blokuje OIOM. Rozumiem, że nie chce Witek się poddać i walczyć o życie męża. Ale czy czasem bardziej nie szkodzi mu tym, ze nie daje mu godnie umrzeć tylko skazuje na życie w bólu bez szans na poprawę. Przecież dla takich osób jak maż Witek powstają ZOL-e. Ma takie plecy, ze by miejsce znalazła gdziekolwiek Moja słowa może brzmią brutalnie, ale niestety życie to nie są same piękne słówka i piękne czasy.
Pamiętajcie, że PiS na utrzymaniu ma takie osoby jak polak2010. Pamiętajmy przy urnach, że głosując przeciw PiS głosujesz przeciw polakowi2010 i takim wzorcom jakie on tutaj pokazuje od lat .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Alex
-15 # Alex 2023-04-06 16:47
Atak na meza drugiej osoby w państwie to hanba
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser
+9 # Krzysztof Kaiser 2023-04-06 20:48
Cytuję Alex:
Atak na meza drugiej osoby w państwie to hanba


Atak tej córki co jej matka zmarła bo nie otrzymała należytej pomocy? Ta sprawa tylko pokazała, że w dostępie do medycyny są też równi i równiejsi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Lubaczów 45
+2 # Lubaczów 45 2023-04-07 11:38
Przecież od zawsze tak bylo. Jest i będzie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Alex
-15 # Alex 2023-04-06 16:50
Nie maja żadnych hamulców. Nie przedstawiaja programu tylko pluja,obrazaja obrzydliwe i oni chca wygrac wybory? Sami sobie strzelaja w stope. Przetzna i to z kretesem. Co to za opozycja ktora nie ma programu a potrafi tylko pluc i obrazac?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser
+5 # Krzysztof Kaiser 2023-04-06 20:51
Cytuję Alex:
Nie maja żadnych hamulców. Nie przedstawiaja programu tylko pluja,obrazaja obrzydliwe i oni chca wygrac wybory? Sami sobie strzelaja w stope. Przetzna i to z kretesem. Co to za opozycja ktora nie ma programu a potrafi tylko pluc i obrazac?


Opozycja nie wysprzęgla się ze swoich programów teraz gdyż PiS znany jest ze złodziejstwa. Przecież drogi Alexie, żeby zobaczyć jak PiS nam kreuje wroga wystarczy obejrzeć chwilę TVPiS. Opozycja ma program tylko na razie czeka z jego ujawnieniem bo nie ma jeszcze kampanii. Największe asy są właśnie szykowane na kampanię.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Lubaczów 45
-2 # Lubaczów 45 2023-04-07 11:40
Jaki jest pana i pana partii program wyborczy?
- jest za wcześnie. Będzie po wyborach to ja pokaze co mam pokazac. Moi ludzie wiedzą co ja chce zrobic i ja to zrobię
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Date
-1 # Date 2023-04-06 18:29
:lol: :-) :cry: :eek: :eek: :-) :sigh:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
one
+9 # one 2023-04-06 21:19
tylko przestepcy z pisu sa naj...naj....na j..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Aleksander
+2 # Aleksander 2023-04-07 05:19
Może już czas powiedzieć że święty JP2 nie był świętym. Obrona pedofilów, mieszanie się w polityke, przekręty finansowe Banku Watykanskiego i tajemnicze samobójstwa ludzi związanych z finansami Watykanu, wspieranie krwawych dyktatur itd.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.