W Starym Dzikowie zostanie zmodernizowane ujęcie wody oraz oczyszczalnia ścieków

fot. starydzikow.plfot. starydzikow.pl

Prawie 3,9 mln złotych będzie kosztować modernizacja ujęcia wody i oczyszczalni ścieków w Starym Dzikowie. Właśnie podpisano umowę na wykonanie robót budowlanych.

W czwartek (30.03) Urzędzie Gminy w Starym Dzikowie została podpisana umowa z wybranym w przetargu wykonawcą na realizację inwestycji pod nazwą „Modernizacja ujęcia wody i oczyszczalni ścieków w Starym Dzikowie”, na którą Gmina otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja 2.

Całkowity koszt inwestycji wynosi 3.899.100,00 zł a dofinansowanie z Polskiego Ładu – 3.704.145,00 zł.

Modernizacja ujęcia wody obejmuje przebudowę istniejącej studni, wykonanie nowych ujęć wody tzw. studnie „bis”, elektronizację odczytów wody, dozoru i obsługi, zakup sprzętu i wyposażenia oraz przebudowę rurociągów na terenie stacji uzdatniania wody. Modernizacja oczyszczalni ścieków obejmuje budowę wiat na osad ścieków i budowę studni do wyłapywania skratek.

Wykonawcą jest firma SANITEX Sp. z o.o. z Tryńczy.

- Wójt Gminy serdecznie dziękuje parlamentarzystom z naszego regionu: Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej Annie Schmidt, Poseł Teresie Pamule i Senatorowi Mieczysławowi Golbie za pomoc w uzyskaniu dofinansowania. - czytamy na stronie Urzędu Gminy Stary Dzików

fot. starydzikow.plfot. starydzikow.pl

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.